Një përkujtim publik është mbajtur për Lisa Marie Presley pas vdekjes së saj

(Skenderbeu.info) Një përkujtim publik është mbajtur për Lisa Marie Presley pas vdekjes së saj.

Një shërbim përkujtimor publik është mbajtur për Lisa Marie Presley pas vdekjes së saj në moshën 54-vjeçare.

Fytyra të famshme, përfshirë Dukeshën e Jorkut, morën pjesë në shërbimin, i cili u zhvillua në rezidencën e babait të saj Graceland në Memphis, Tennessee të dielën.

Këngëtarja amerikane, e cila ishte fëmija i vetëm i Elvis Presley, vdiq më 12 janar, disa orë pasi u dërgua në spital.

Memorial
Memorial

Lisa Marie është varrosur në Graceland pranë djalit të saj Benjamin Keough, i cili vdiq në vitin 2020.

Artistë të tillë si Alanis Morissette dhe këngëtarja e Guns N’ Roses, Axl Rose performuan teksa u bashkuan me fëmijët e saj, si dhe të tjerë, duke përfshirë Sarah Ferguson, Dukeshën e York-ut dhe ish-kryebashkiakun e Memphis-it, për të nderuar Lisa Marie.

Turmat e vajtuesve u fotografuan duke mbajtur fotografitë e Lisa Marie pasi anëtarët e publikut u ftuan të merrnin pjesë në shërbim.

Nëna e saj, Priscilla Presley, falënderoi të gjithë që erdhën për të nderuar vajzën e saj ndërsa ajo qëndronte në skenë në lëndinën e përparme të pronës.

U lexua një poezi e vajzës së Lizës, Riley, e cila thoshte: “Shpresoj të mund ta dua vajzën time ashtu siç më ke dashur mua. Ashtu siç e do vëllanë dhe motrat e mia. Faleminderit që më ke dhënë forcën, zemrën time, ndjeshmërinë time, guximi im, sensi im i humorit”.

Edhe Dukesha e Jorkut, Sarah Ferguson ka bërë homazhe për “motren” e saj, ku ka ofruar mbështetjen e saj për fëmijët e këngëtares së ndjerë.

Memorial
Memorial

Shërbimi shfaqi një sërë homazhe muzikore, duke përfshirë nga Alanis Morissette, e cila dha një interpretim emocional të këngës së saj Rest.

Axl Rose performoi këngën e grupit November Rain dhe Billy Corgan këndoi To Sheila nga The Smashing Pumpkins.

Kuarteti Blackwood Brothers, i cili performoi në funeralin e babait të saj në 1977 me anëtarë të ndryshëm, më pas këndoi këngën e ungjillit How Great Thou Are, e ndjekur nga Sweet, Sweet Spirit.

Elvisi dhe anëtarët e tjerë të familjes Presley janë varrosur gjithashtu në Graceland.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kënga e Butrintit në sfond, Efi pyet Kiarën: Të jep ndonjë ndjesi?

(Skenderbeu.info)-Kënga e Butrintit në sfond, Efi pyet Kiarën: Të...

“Sot ma ka shpifur Maestro, ka bërë shumë gabim”. Olta për Armaldon

(Skenderbeu.info)-“Sot ma ka shpifur Maestro, ka bërë shumë gabim”....

“Luftë” e ashpër mes Oltës dhe Luizit, aktorja: Mos më bëj si gangster, ik pi mall atë bëj

(Skenderbeu.info)-“Luftë” e ashpër mes Oltës dhe Luizit, aktorja: Mos...

Amos-Luizit: Pse e fyeve Oltën, pse e ul nivelin kaq shumë?

(Skenderbeu.info)-Amos-Luizit: Pse e fyeve Oltën, pse e ul nivelin...

Eksperti i gjuhës së trupit tregon për marrëdhënien Tea-Luiz

(Skenderbeu.info) Eksperti i gjuhës së trupit tregon për marrëdhënien...

Dy banoret e BBVA ‘thurin plane’ ndaj Luizit duke përdorur pikën e tij të dobët

(Skenderbeu.info) Dy banoret e BBVA 'thurin plane' ndaj Luizit...

Tea pelqim per Luizin? Flet motra e Teas: ”Shumë komod me njëri tjetrin”

(Skenderbeu.info) Tea pelqim per Luizin? Flet motra e Teas:...

Befason Kiara me përgjigjen e saj! A është dashuruar ajo me Luizin?

(Skenderbeu.info) Befason Kiara me përgjigjen e saj! A është...
Raporto