Kapet lideri i klanit Abergil, një nga më të kërkuarit në botë

(Skenderbeu.info)-Kapet lideri i klanit Abergil, një nga më të kërkuarit në botë

Një ekip nga Interpol Afrika e Jugut, dhe Task Forca Speciale (STF) kanë arrestuar një udhëheqës 46-vjeçar të bandës izraelite të lidhur me organizatën famëkeqe kriminale me origjinë izraelite të njohur si Abergil.
I kërkuari është arrestuar së bashku me shtatë të tjerë në një shtëpi në Bryanston, Afrika e Jugut. Kreu i bandës izraelite ishte nje nga me te kërkuar në botë nga Interpoli që nga viti 2015. Ai është një i dyshuar i kërkuar në Izrael për komplot për të kryer vrasje dhe tentativë për vrasje.
Kapet lideri i klanit Abergil, një nga më të kërkuarit në botë një udhëheqës 46-vjeçar të bandës izraelite të lidhur me organizatën famëkeqe kriminale
armet
Sipas autoriteteve izraelite, i dyshuari është pjesë e një bande famëkeqe të përfshirë në trafik droge, zhvatje dhe aktivitete të tjera kriminale. Në vitin 2003 dhe 2004, ky i dyshuar i kërkuar dyshohet se vendosi një bombë shpërthyese nën makinën e një njeriu në Izrael në dy incidente të ndryshme. Si pasojë e shpërthimit të parë, pesë persona pësuan lëndime të rënda, por të gjithë mbijetuan.
Në incidentin e dytë, i dyshuari ka tentuar t’i bëjë të njëjtën gjë të njëjtës viktimë, ku ka vendosur një bombë në një veture. Në këtë incident lëndime të rënda kanë pësuar edhe tre persona.
Kapet lideri i klanit Abergil, një nga më të kërkuarit në botë një udhëheqës 46-vjeçar të bandës izraelite të lidhur me organizatën famëkeqe kriminale
parate
Gjatë një operacioni kërkimi në mëngjes herët, ekipi gjeti të dyshuarin dhe shtatë persona të tjerë, 12 armë zjarri, duke përfshirë 5 pushkë sulmi dhe 7 pistoleta, 40,000 dollarë, 3 motoçikleta të dyshuara të vjedhura.
Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Leyen

Von der Leyen: BE, paketë ndihme me vlerë 500 mln euro për Ballkanin Perëndimor

0
(Skenderbeu.info)-Von der Leyen: BE, paketë ndihme me vlerë 500 mln euro për Ballkanin Perëndimor  Ursula...
Berisha

Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar

0
(Skenderbeu.info)-Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar Një incident...
Protestuesit me sloganet e para.

Protestuesit me sloganet e para

0
(Skenderbeu.info)-Protestuesit me sloganet e para Ka nisur grumbullimi i protestuesve në urën e madhe në...
Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet,...

Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El Salvadorin

(Skenderbeu.info)-Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El...

Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona Agjentët e Policisë...

Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)!

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)! Një operacion...

Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle Gjashtë anëtarë...

Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë Anëtarët...

Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë Guarda...

Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion Spanjën

(Skenderbeu.info)-Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion...
Raporto