(Skenderbeu.info) Pelosi, nuk do të kandidoj përsëri si lidere e Demokratëve. “Unë do të vazhdoj t’i shërbej shtetit të madh të Kalifornisë dhe popullit të San Franciskos, por nuk do të kandidoj më si lider i Demokratëve të Dhomës së Përfaqësuesve”. Kështu tha kryetarja Nancy Pelosi duke folur në sallën e gjyqit.

Kjo është zemra e demokracisë amerikane. Nuk do ta harroj kurrë kur pashë për herë të parë Capitol Hill, isha gjashtë vjeç. Atëherë dhe si sot mendoj se është ndërtesa më e bukur në botë, për atë që përfaqëson: demokracinë tonë, kushtetutën tonë, idealet tona”, tha sërish ajo.
Ne duhet të shikojmë nga e ardhmja, të hapemi ndaj mundësive të reja”, theksoi ajo.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Dina Boluarte, presidentja e parë femër e Perusë

(Skenderbeu.info) Dina Boluarte, presidentja e parë femër e Perusë....

Scholz do të kërkojë rizgjedhjen si kancelar i Gjermanisë në vitin 2025

(Skenderbeu.info) Scholz do të kërkojë rizgjedhjen si kancelar i...

Komisioni Europian paralajmërim Shqipërise: Rrezikoni pezullimin e vizave!

(Skenderbeu.info)-Komisioni Europian paralajmërim Shqipërise: Rrezikoni pezullimin e vizave! Shqipëria duhet...

Italia, Japonia dhe Britania e Madhe projekt për një avion të ri luftarak

(Skenderbeu.info) Italia, Japonia dhe Britania e Madhe projekt për...

Ja se si Ukraina përdori mjetet e blinduara italiane Mls Shield

(Skenderbeu.info)-Ja se si Ukraina përdori mjetet e blinduara italiane...

Meksikë/ ‘Dita Italiane e Hapësirës 2022’ festohet në ambasadë

(Skenderbeu.info) Meksikë/ 'Dita Italiane e Hapësirës 2022' festohet në...

Biden lëshon gati 36 miliardë dollarë për pensionet e punëtorëve të sindikatave

(Skenderbeu.info) Biden lëshon gati 36 miliardë dollarë për pensionet...

Deputeti i PD-së, kërkon protestë si e 32 viteve më parë

(Skenderbeu.info)-Deputeti i PD-së, kërkon protestë si e 32 viteve...
Raporto