Rekord, libri i Princit Harry mbi 3.2 milionë kopje në mbarë botën

(Skenderbeu.info) Rekord, libri i Princit Harry mbi 3.2 milionë kopje në mbarë botën.

Bestselleri, “Spare”, kujtimet e Princit Harry, Duka i Sussex, shiti mbi 3.2 milionë kopje në mbarë botën në javën e parë të publikimit në formate letre, dixhitale dhe audio.

Një fenomen botëror botues, kujtimet, siç njoftoi Penguin Random House, ka arritur një rekord shitjesh globale.

Në Shtetet e Bashkuara, Random House kishte shitje prej 1.6 milionë kopjesh në formatet e saj.

Edhe në MB, Transworld raporton shitje prej 800,000 kopjesh, ndërsa Penguin Random Canada raportoi 215,000.

Gjithashtu, në Australi, Spare theu të gjitha rekordet e shitjeve në javën e parë të publikimit, duke shitur 64,000 kopje.

Ndersa në Itali “Spare – Il Minore”, botuar nga Mondadori, deri më sot ka një tirazh total prej 500,000 kopjesh dhe në javën e parë të daljes shiti gati 100,000 kopje, përfshirë kopertinat dhe ebooks.

I lëshuar në të gjithë botën njëkohësisht nga Penguin Random House më 10 janar, Spare u bë menjëherë një bestseller #1 në listat e bestsellerëve në shumë vende, duke përfshirë: SHBA, MB, Kanada, Australi, Gjermani, Francë, Itali, Holandë, Brazil, Danimarkë, Kili, Kolumbia dhe Peruja.

Libri u botua njëkohësisht në 16 gjuhë, me botime të planifikuara në 10 të tjera.

Më 10 janar, në ditën e publikimit, Spare u bë libri jofiction më i shitur në datën e publikimit në historinë e Penguin Random House.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Libra të botuar për autizmin

(Skenderbeu.info) Libra të botuar për autizmin. “Fëmijët me Autizëm”...

Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin fustane të kthyera poshtë

(Skenderbeu.info)-Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin...

Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra i colori” në gjuhën italiane

(Skenderbeu.info) Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra...

Ja sa kristale u deshën për këtë look te Doja-s

(Skenderbeu.info)-Ja sa kristale u deshën për këtë look te...

Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër

(Skenderbeu.info)-Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër Në Qendrën...

Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës: Le Club Couture

(Skenderbeu.info)-Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës:...

Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i Giorgio Armani

(Skenderbeu.info) Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i...

Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris

(Skenderbeu.info)-Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez...
Raporto