fbpx

Libri frymëzues për fëmijë për jetën e Mbretëreshës Elizabeth II

(Skenderbeu.info)-Libri frymëzues për fëmijë për jetën e Mbretëreshës Elizabeth II

Në homazh të Mbretëreshës Elizabeth II, eshte publikuar Mbretëresha Elizabeth, një libër që tregon jetën e monarkes më jetëgjatë të kohëve moderne.

I disponueshëm nga 27 shtatori, ai tashmë është ngjitur në listën e më të shiturve të Amazon vetëm në porositë paraprake, duke kryesuar listat e Librave për Fëmijë dhe duke u ngjitur në 10 librat më të shitur në Amazon.

Duke eksploruar jetën e njerëzve të shquar nga David Attenborough te Michelle Obama dhe David Bowie, autori ka shkruar qindra histori të mrekullueshme.

Ilustruar nga Melissa Lee Johnson, të vegjlit do të mësojnë për jetën e Mbretëreshës Elizabeth, duke prekur kohën e saj si shofere ambulance, jetën e saj me Princin Philip dhe 70 vitet e saj në fron.

Ka të ngjarë që ata të kenë pasur shumë pyetje rreth Mbretëreshës dhe ky libër është krijuar për t’i ndihmuar ata të mësojnë vetë për jetën e saj.

Ai gjithashtu përfshin fakte shtesë dhe një afat kohor biografik në pjesën e pasme që fëmijët më të mëdhenj të gëzojnë.

Megjithëse librat rekomandohen për t’i lexuar fëmijët e moshës 4-7 vjeç, fjalitë e thjeshta janë të shkëlqyera për t’i dëgjuar të vegjlit.

Dhe, me Krishtlindjet afër, shumë nga seritë e librave Little People, Big Dreams vijnë në pako prej pesë librash, të grupuar së bashku sipas temës; femra frymëzuese, muzikante etj. për ata me një interes të veçantë.

Mbretëresha Elizabeth II nuk është e vetmja mbretërore që ka një libër të ri të shkruar për të. I disponueshëm nga 23 mars 2023, libri Njerëz të vegjël të Princeshë Dianës, ëndrrat e mëdha do të publikohet.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Në Francë botohet libri i poetes shqiptare,Irma Kurti

(Skenderbeu.info)-Në Francë botohet libri i poetes shqiptare,Irma Kurti Poetja shqiptare...

Katër libra të vjeshtës

(Skenderbeu.info)-Katër libra të vjeshtës,,"Historia sekrete",“Fantastic Mr.Fox”,"Djemtë e Korbit","Gone Girl". Me...

Në Freiburgut po mësohet gjuha shqipe

(Skenderbeu.info) Në Freiburgut po mësohet gjuha shqipe.  Një lajm...

Libra qe ndihmojne per të kuptuar pushtimin e Ukrainës

(Skenderbeu.info)-Libra qe ndihmojne per të kuptuar pushtimin e Ukrainës The...

Hilary Mantel, autorja e njohur e Wolf Hall, vdes në moshën 70-vjeçare

(Skenderbeu.info)-Hilary Mantel, autorja e njohur e Wolf Hall, vdes...

Historia e ndalimit të librave në Amerikë

(Skenderbeu.info)-Historia e ndalimit të librave në Amerikë,Shprehja e lirë...

Librat ‘të rrezikshëm’ janë tepër të fuqishëm për t’u lexuar

(Skenderbeu.info)-Librat 'të rrezikshëm' janë tepër të fuqishëm për t'u...
Raporto