Lewis Hamilton ‘pret me padurim’ që të mos drejtojë më një makinë Mercedes

(Skenderbeu.info) Lewis Hamilton ‘pret me padurim’ që të mos drejtojë më një makinë Mercedes. Lewis Hamilton thotë se ai “po pret me padurim” që të mos e drejtojë përsëri makinën e tij Mercedes F1 2022, duke shtuar se W13 “nuk do të jetë një nga ata që kërkoj të kem në kontratën time”.

Mercedes ka duruar një fushatë jashtëzakonisht sfiduese duke u përpjekur të kuptojë makinën e tyre me probleme W13 pas një ndryshimi të madh të rregulloreve teknike gjatë dimrit.

W13 u rrënua nga problemet në fillim të vitit dhe performanca e tij jokonsistente është dëshmuar të jetë një burim i zhgënjimit të madh për shoferët Hamilton dhe George Russell.

Mercedes më në fund shënoi fitoren e parë të sezonit herën e fundit në Brazil, me Russell që kryesonte 1-2, por skuadra ka luftuar për konkurrencë në Çmimin e Madh të Abu Dhabi, me Yas Marina Circuit që ekspozon të metat e makinës.

Hamilton ishte vetëm 0,03 sekonda përpara Russell, por gati shtatë të dhjetat nga koha e pole e Max Verstappen, duke e lënë garuesit e Mercedes të zënë rreshtin e tretë të rrjetit.

Patjetër që nuk prisja të shihja një hendek kaq të madh”, tha Hamilton pas kualifikimit. “Por ne po humbasim 0,6 sekonda në të drejtë.

“Kjo më kujton disa nga garat e mëparshme. Nuk ka qenë e lehtë.”

Hamilton ka vetëm çmimin e madh të së dielës dhe një test të martën, për të përfunduar përpara se të ndahet përgjithmonë me Mercedes.

Mezi pres fundin e së martës, që është hera e fundit që më duhet ta ngas këtë gjë,” qeshi ai. “Mos planifikoni ta ngasni më këtë. Nuk do të jetë një nga ato që kërkoj. ta kem në kontratën time.

Lewis Hamilton, Mercedes
Lewis Hamilton, Mercedes

“Ne kemi disa forca negative. Ne kemi nevojë vetëm për një makinë shumë më efikase dhe të gjithë në ekip e dinë saktësisht se cilat janë problemet dhe ku kemi gabuar, kështu që unë jam shumë i sigurt se ata nuk do të ndërtojnë makinën tjetër me asnjë prej tyre. karakteristikat”, perfundoi Hamilton.

Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
49 %
4.6kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Portugali, Ronaldo: “Një grup shumë i bashkuar për t’u thyer nga forcat e jashtme”

(Skenderbeu.info)-Portugali, Ronaldo: "Një grup shumë i bashkuar për t'u...

Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG

(Skenderbeu.info)-Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG. Braziliani është...

NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors

(Skenderbeu.info)-NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors....

Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë

(Skenderbeu.info)-Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë. Në Arabinë...

Kupa e Botës: Scaloni: “Holanda e ekuilibruar”

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Scaloni: "Holanda e ekuilibruar, shpresoj të...

Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë

(Skenderbeu.info)-Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë...

Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e madhe

(Skenderbeu.info)-Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e...

Eto’o: Prapa skenave të sulmit të Eto’o ndaj youtuberit

(Skenderbeu.info)-Eto'o: Prapa skenave të sulmit të Eto'o ndaj youtuberit....
Raporto