Laptopi i ri Gram “SuperSlim” i LG-s ka një ekran OLED 15.6 inç

(Skenderbeu.info)-Laptopi i ri Gram “SuperSlim” i LG-s ka një ekran OLED 15.6 inç

Laptopët e linjës Gram të prodhuesit LG janë krijuar gjithmonë për të qenë të lehtë dhe të hollë dhe tani kompania ka lansuar një model të ri të “SuperSlim” që është një konkurrent i fortë i MacBook Air i Apple në departamentin e transportueshmërisë.
LG zyrtarisht e quan laptopin e saj të ri Gram SuperSlim (dikur Ultraslim) të cilin kompania e prezantoi në njoftimin e saj për shtyp si “LG Gram më i hollë ndonjëherë”.
Laptopi është 0.43 inç i trashë, më i hollë se M2 MacBook Air dhe ka një ekran OLED 15.6 inç krahasuar me IPS 13.6 inç të Apple. Gjithashtu, LG-ja është gjithashtu më i lehtë me vetëm 997 gram, krahasuar me MacBook Air 1.2 kilogram.
Gram Superslim i LG-s është i disponueshëm tani dhe fillon nga 1,699.99 dollarë me një procesor Intel Evo Core i7-1360P të gjeneratës së 13-të, 16 GB RAM LPDDR5 dhe hapësirë ruajtjeje me 512 GB SSD.
Laptopi gjithashtu përmban tre porte USB-C (dy me mbështetje Thunderbolt 4 dhe vetëm një USB 4) dhe një fole kufjesh.
Vlen të përmendet se ndonëse SuperSlim ka një ekran OLED, modelet aktualisht të disponueshme kanë vetëm një rezolucion 1080p.
MacBook Air i Apple me ekran më të vogël ka një ekran me rezolucion më të lartë 2560 x 1664 dhe gjithsesi duket i shkëlqyeshëm, edhe nëse nuk është OLED.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike...

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

(Skenderbeu.info)-Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet...

WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels

(Skenderbeu.info)-WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels Aplikacioni popullor WhatsApp...

Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate

(Skenderbeu.info)-Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate Përpara nisjes së...

Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë për herë të parë një orkestër

(Skenderbeu.info)-Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë...

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë

(Skenderbeu.info)-Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë Komisioni Federal i Tregtisë...

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

(Skenderbeu.info)-Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në...

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të...
Raporto