fbpx

Spanjë: Sekuestrohet një laborator marjuane në Murcia, dalin emrat e trafikantëve

(Skenderbeu.info) – Spanjë: Sekuestrohet një laborator marjuane në Murcia, dalin emrat e trafikantëve . Në provincën e Murcia (Spanjë) dy burra të moshës 38 dhe 58 vjecarë janë arrëstuar për kultivim dhe trafikim të lëndëve narkotike. Të dy personat janë kapur nga Garad Civil në një serë në të cilën u seksuestruan 660 bimë marjuanë. Sera ndodhet në San javier në provincën e Muricia, Spanjë.

Hetimet filluan majin e kaluar, kur Garda Civile kishte të dhëna për ekzistencën e mundshme të një sere klandestine të fshehur në një vilë në San Javier nga e cila dilte një erë e fortë marijuane. Vëzhgimet e shumta të pronës kanë mundësuar marrjen e provave të besueshme të veprimtarisë së kryer në bodrumin e kësaj shtëpie.

Sipas indikacioneve, policia ka kryer kontrollin e shtëpisë, ku janë sekuestruar 660 bimë kanabis sativa me lartësi prej një metër e gjysëm në lulëzim të plotë , si dhe 16 kilogramë marijuanë e grimcuar, një kilogram sytha kanabisi, kondicionerë, transformatorë elektrikë, peshore precize, filtra dhenxjerrës ajri.

 

Trafikantët e drogës kishin përzgjedhur një shtëpi me bodrum të madh që e kishin marrë me qira me dokumentacion fals. Garazhi u u përshtat për tu kther në srë me llamba halogjene, kondicionerë dhe transformatorë elektrikë. Me anë të kapjes së dy individëve që punon dhe kulivonin lënë narkotike policia bëri të mundur mbulimin e të gjitha fazave të zinxhirit të prodhimit dhe shpërndarjes, që nga kultivimi dhe tharja e bimëve e deri te dozimi i tyre për shitjen me pakicë.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zuppi, duhet të presim bombën atomike për të refuzuar luftën?

(Skenderbeu.info) Zuppi, duhet të presim bombën atomike për të...

Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë

(Skenderbeu.info) Berlin: Nord Stream ndoshta i papërdorshëm përgjithmonë Incidenti në...

A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë. 

(Skenderbeu.info) A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë.   -...

Sofra Poetike Borås në Suedi do të organizojë Festivalin e Poezisë

(Skenderbeu.info) Sofra Poetike Borås në Suedi do të organizojë...

Rusi-Ukrainë- ditë referendum në Donesk

(Skenderbeu.info) Rusi-Ukrainë- ditë referendum. Dita e fundit e referendumit...

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11 fëmijë mes viktimave

(Skenderbeu.info) Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11...

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia...

Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët

(Skenderbeu.info) Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët Ukraina...
Raporto