Spanjë: Sekuestrohet një laborator marjuane në Murcia, dalin emrat e trafikantëve

(Skenderbeu.info) – Spanjë: Sekuestrohet një laborator marjuane në Murcia, dalin emrat e trafikantëve . Në provincën e Murcia (Spanjë) dy burra të moshës 38 dhe 58 vjecarë janë arrëstuar për kultivim dhe trafikim të lëndëve narkotike. Të dy personat janë kapur nga Garad Civil në një serë në të cilën u seksuestruan 660 bimë marjuanë. Sera ndodhet në San javier në provincën e Muricia, Spanjë.

Hetimet filluan majin e kaluar, kur Garda Civile kishte të dhëna për ekzistencën e mundshme të një sere klandestine të fshehur në një vilë në San Javier nga e cila dilte një erë e fortë marijuane. Vëzhgimet e shumta të pronës kanë mundësuar marrjen e provave të besueshme të veprimtarisë së kryer në bodrumin e kësaj shtëpie.

Sipas indikacioneve, policia ka kryer kontrollin e shtëpisë, ku janë sekuestruar 660 bimë kanabis sativa me lartësi prej një metër e gjysëm në lulëzim të plotë , si dhe 16 kilogramë marijuanë e grimcuar, një kilogram sytha kanabisi, kondicionerë, transformatorë elektrikë, peshore precize, filtra dhenxjerrës ajri.

 

Trafikantët e drogës kishin përzgjedhur një shtëpi me bodrum të madh që e kishin marrë me qira me dokumentacion fals. Garazhi u u përshtat për tu kther në srë me llamba halogjene, kondicionerë dhe transformatorë elektrikë. Me anë të kapjes së dy individëve që punon dhe kulivonin lënë narkotike policia bëri të mundur mbulimin e të gjitha fazave të zinxhirit të prodhimit dhe shpërndarjes, që nga kultivimi dhe tharja e bimëve e deri te dozimi i tyre për shitjen me pakicë.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto