(Skenderbeu.info)-Laborator kokaine në Fier/droga vinte nga Kolumbia!

Këtë të enjte në fshatin Frakull  e Madhe në Fier, është zbuluar Kokainë e fshehur mes thasëve me pleh kimik. Ndërsa 15 persona jane arrestuar.
Sasia e drogës është nisur nga Kolumbia me destinacion Shqipërinë.
Kamionë të policisë kanë zbarkuar në zonën e Frakullës së Madhe. Ndërsa forca të shumta policore po ushtrojnë një operacion në anën e pasme të një banese në këtë zonë.
E cila mendohet se përdorej për mbajtje lënde narkotike. Kamionët po ngarkohen aktualisht.
Kryeplaku i fshatit është shprehur se në banesën në pronësi të ish kryetarit të Frakullit të Madh. Viktor Çervenaku janë gjetur më shumë se 200 thasë me pleh kimik bashkë me fishekë.
Deri në këto momente janë tre kamionë të cilët janë ngarkuar dhe po transportohen për t’u realizuar nga ekspertë. Burimet bëjnë me dije se janë gjetur mes tyre fishekë.
Në këtë operacion ndodhet efektive të policisë malazeze bashkë me policinë shqiptare.
Pas tre muajsh përgjime dhe vëzhgime nga ana e SPAK-ut, Dea-s dhe policisë malazeze, operacioni policor u realizua sot.
Kokaina e fshehur në thasë me pleh artificial, është zbuluar nga policët malazezë në korrik. Ne ndihmën e Drejtorisë së të Ardhurave dhe Doganave, pasi ngarkesa mbërriti në Portin e Tivarit.
Inspektorët e Sektorit Kundër Krimit në bashkëpunim me Prokurorinë e Lartë të Shtetit dhe policinë shqiptare. Mbajtën nën vëzhgim dërgesën derisa të shkonte në destinacionin final, Shqipërinë.
Tirana
cielo sereno
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Ven
11 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Kampionati i ski ne Kanada

Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme

0
(Skenderbeu.info)-Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme, triumfon në zbritjen e liqenit Louise. Në...
Leao me fanelen e AC Milan

Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin

0
(Skenderbeu.info)-Leao, prioritet absolut për rinovimin me Milanin. Synoni Ziyech për janarin. Claudio Raimondi, duke folur...
Pele pasi ka dale nga spitali

Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor

0
(Skenderbeu.info)-Futboll: Pelé ka infeksion respirator, raport mjekësor. Pelé është diagnostikuar me një infeksion të frymëmarrjes...
Neymar para ndeshjes Brazil-Kamerun

Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve

0
(Skenderbeu.info)-Brazili, Neymar u jep shpresë tifozëve. “Mendoj se Neymar do të kthehet në fushë për...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

0
(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në...
Detroit Pistons ne ndeshjen ndaj Dallas

Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas

0
(Skenderbeu.info)-Basketboll, Nba: Doncic nuk mjafton në Dallas, Detroit goditi në kohën shtesë. 35 pikët e...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë nga Argjentina në Spanjë

(Skenderbeu.info)-Kapet lideri i një rrjeti droge që dërgonte kokainë...

Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante

(Skenderbeu.info)-Kapen 700 kg kokaine /Arrestohen 5 trafikante Ministria e Brendshme...

Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas

(Skenderbeu.info)-Zbulohet kokaina e fshehur ne kontenjerin me ananas Drejtoria Kombëtare...

Zhytësit zbulojnë një ‘silur’ me 191 kilogramë kokainë me destinacion Europën

(Skenderbeu.info)-Zhytësit zbulojnë një 'silur' me 191 kilogramë kokainë me...

Kapet kamioni me 350 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet  kamioni me 350 kilogramë kokainë Në qarkun Buena Fe,...

Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’

(Skenderbeu.info)-Zbulohet shtepia e kthyer ne ‘çerdhe droge’ Katër persona u...

Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe hashash

(Skenderbeu.info)-Arrestohen nënë e bijë/ Fshihnin një sasi të madhe...

Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 900 kilogramë kokainë dhe burgosen katër trafikantë Agjentët e...
Raporto