Kupa e Botës:Vendos Giroud, Rabiot dhe Mbappé. Francë-Australi 4-1

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Francë-Australi 4-1. Shënojnë Rabiot, Giroud dhe Mbappe. Në stadiumin Al Janoub do të jetë Goodwin që do të hap siparin. Më pas njerëzit e Deschamps përmbysin rezultatin. Olivier Giroud nënshkruan një dopietë dhe e barazon Henry-n në krye të goleadorëve te “Les Bleus“.

Kupa e Botës në Francë nis me një shfaqje pokeri. Në raundin e parë të Grupit D kampionët në fuqi të botës mundin Australinë 4-1. Kështu që patën një fillim të shkëlqyer në Katar. Në stadiumin Al Janoub, goli i Goodwin (9′) befason blutë. Më pas reagojnë njerëzit e Deschamps që shtojnë xhirot. Në pjesën e parë Rabiot (27′) dhe Giroud (32′) përmbysën rezultatin. Më pas në pjesën e dytë Mbappé (68′) dhe sërish sulmuesi i Milanit (71′) lajnë hesapet.

Në pjesën e dytë do të ketë disa minuta edhe për Marcus Thuram. Ai është i biri i kampionit te botës “France 1998”, Lillian Thuram.

Mbappe bëhet lojtari me i shpejtë për Francën që arrin kuotën e 5 golave në një botëror. Franca e nis mirë në Katar dhe i tremb të gjithë.

1 KOMENT

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin,...

Milani, Leao flirton me rinovimin: “Do të vijnë më shumë gola”

(Skenderbeu.info)-Milani, Leao flirton me rinovimin: "Do të vijnë më...

Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1: Seleçao në cerekfinale...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të...

Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje si profesionist

(Skenderbeu.info)-Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje...

Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti)

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti), Livakovic...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet...

NBA; Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për...
Raporto