(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës, Argjentinë-Arabia Saudite 1-2. Messi me shokë nuk marrin dot një rezultat pozitiv në atë që pritej të ishte një goleade.

Mund të thuhet se Messi nuk shfaqet pothuajse kurrë ai që të gjithë presim. Por duhet thënë se problemet e Argjentines janë të tjera. Megjithatë sot ata kanë humbur kundër një Arabie shumë të mirë.

Para së gjithash, duhet t’i bëjmë vetes disa pyetje për ndeshjen. Seleccion u shfaq menjëherë shumë zemërbutë dhe e bindur pavarsisht kundështarit. Një ndeshje e cila do të luhej dhëmbë për dhëmbë. Kombëtarja arabe e kishte vendosur të jepte maksimumin. “Qëndrueshmërisë” psikologjike i duhet shtuar edhe menaxhimi taktiko-teknik i ndeshjes nga Scaloni, i cili zgjodhi menjëherë një mesfushë më cilësore se sa luftarake. Një formacion pak i vjetër ai i Arabisë Saudite. Me një pozicion jashtë loje që dhe Zeman e Sacchi do ta kishin zili. Me pak fjalë, ndjesia ishte se mjaftonte një moment për të dërguar Messin, Lautaron apo cilindo tjetër në portë. Për t’u përballur më pas me vertikalizimet e gabuara në lëvizje shumë të hershme dhe një listë kaq të gjatë lojtarësh jashtë loje. Duke filluar nga Lautaro me dy gola të anuluar e një gol i anulluar për Messi.

Argjentina përfitoi nga një penallti që mund edhe të shmangej sipas shumë ekspertëve. Goli i parë i Leo Messi-t në “Qatar2022 do të vinte nga pika e bardhë.

Për Arabinë Saudite do të shënonin Al Shehri në minuten e 48′ dhe Al Dawsari në minuten e 53′.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin,...

Milani, Leao flirton me rinovimin: “Do të vijnë më shumë gola”

(Skenderbeu.info)-Milani, Leao flirton me rinovimin: "Do të vijnë më...

Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Brazil-Kore e Jugut 4-1: Seleçao në cerekfinale...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të...

Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje si profesionist

(Skenderbeu.info)-Messi, një moment historik prestigjioz me Australinë: 1000 ndeshje...

Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti)

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022: Japoni-Kroaci 1-1 (2-4 penallti), Livakovic...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet...

NBA; Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për...
Raporto