(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Uells-Iran 0-2: Cheshmi dhe Rezaeian vendosin në shtesë.

Dita e dytë e Kupës së Botës 2022 për grupin B hapet me fitoren 2-0 e Iranit ndaj Uellsit. Në Al Rayyan, pas dy shtyllave të goditura nga Azmoun dhe Gholizadeh brenda pak sekondave dhe përjashtimit të portierit Hennessey, skuadra e Queiroz festoi në fazën finale. Në minutën e 98-të, Çeshmi gjen këndin e poshtëm me një të djathtë të saktë. Ndërsa në minutën e 101-të Rezaeian kundërsulmon pas asistimit të Taremit. Në ktë mënyrë skuadra e Queiroz ngjitet në 3 pikë.

Tirana
nubi sparse
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
76 %
2.6kmh
40 %
Ven
12 °
Sab
16 °
Dom
13 °
Lun
15 °
Mar
16 °

Lajmet e fundit

Uruguajanet teksa festojne golin

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

0
(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta e De Arrascaeta fitoi ndaj...
Son ne duel me Dalot gjate Korea-Portugali

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan i çon aziatikët në raundin...
Pierluigi Collina

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

0
(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i arbitrave nr. 1 i FIFA-s:...
Estrella Damm Menorca Open i Padel

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

0
(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj. Premier Padel ndalon në Milano,...
Spanjollet te deshperuar pas ndeshjes me Japonine

Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim

0
(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim. Trajneri i Spanjës:...
Formula 1 gjate nisjes

Formula 1: Anulohet gara kineze

0
(Skenderbeu.info)-Formula 1: Anulohet gara kineze. Vështirësi të reja në lidhje me Covid-in: kalendari i vitit...

Lajme të tjera
NGJASHME

Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2

(Skenderbeu.info)-Botërori 2022, Gana-Uruguay 0-2: Celeste fiton por eliminohet. Dopieta...

Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës 2022, Korea e Jugut-Portugali 2-1: Hee-Chan...

Collina: “Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar”

(Skenderbeu.info)-Collina: "Kjo është arsyeja pse rikuperimi është shtuar" Komisioni i...

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të...

Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben si një paralajmërim

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Luis Enrique, kjo humbje na shërben...

Formula 1: Anulohet gara kineze

(Skenderbeu.info)-Formula 1: Anulohet gara kineze. Vështirësi të reja në lidhje...

Rakitic tallet me Lukakun: “Duhet ta presim për një muaj në Split”

(Skenderbeu.info)-Kroacia, Rakitic tallet me Lukakun: “Duhet ta presim për...

Akuzat ndaj Juventusit: çfarë rrezikojnë bianconerët

(Skenderbeu.info)-Akuzat ndaj Juventusit: çfarë rrezikojnë bianconerët. Akuzat: kontabilitet të rremë,...
Raporto