(Skenderbeu.info) YouTube fillon të testojë një veçori kuiz për postimet. YouTube po eksperimenton me një veçori të re që i lejon krijuesit të shtojnë kuize në postimet e tyre. Postimet e stilit të mediave sociale për kanalet që kanë të paktën 500 abonentë. Testi beta i kuizit është i disponueshëm vetëm për një numër të vogël krijuesish.

Detajet u publikuan fillimisht në një video të re në kanalin Creator Insider të YouTube, ku kompania ndan në mënyrë rutinore përditësimet e produkteve të YouTube me krijuesit, u përgjigjet pyetjeve dhe tregon se çfarë eksperimentesh dhe testesh ka në punë.

videon e fundit, kompania shpjegoi se si funksioni i kuizit mund të jetë i dobishëm për krijuesit, veçanërisht kanalet edukative që duan të ndihmojnë ndjekësit e tyre të mësojnë. Aktualisht, YouTube tha se testi ishte duke u zhvilluar me një numër të vogël krijuesish dhe do të kërkonte të fitonte reagime përpara se të zgjeronte më tej aksesin në funksion.

Ndërsa YouTube përpiqet të marrë TikTok dhe Instagram si platforma kryesore për krijuesit, veçoria e re e postimeve të kuizit të kompanisë do të konkurrojë kundër veçorisë Pyetje dhe Përgjigje të TikTok, e cila u lançua vitin e kaluar, dhe ngjitësin e kuizit për tregimet në Instagram.

Veçoria e kuizit të YouTube mund të jetë një mjet i shkëlqyeshëm për krijuesit që duan të tërheqin vëmendjen e ndjekësve të tyre dhe t’i shtyjnë ata të angazhohen më thellë me postimet.

Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Probleme të reja për Twitter: Rishfaqen mesazhet e fshira

(Skenderbeu.info)-Probleme të reja për Twitter: Rishfaqen mesazhet e fshira Disa...

WhatsApp së shpejti do të lançojë veçorinë për editimin e mesazheve

(Skenderbeu.info)-WhatsApp së shpejti do të lançojë veçorinë për editimin...

Rimac Nevera theu 23 rekorde brenda një dite

(Skenderbeu.info)-Rimac Nevera theu 23 rekorde brenda një dite Rimac Nevera...

YouTube ka filluar të bllokojë videot që kanë të bëjnë me grupin mercenar rus “Wagner”

(Skenderbeu.info)-YouTube ka filluar të bllokojë videot që kanë të...

WhatsApp po lanson veçorinë ku do të mbrohen bisedat tuaja më private

(Skenderbeu.info)-WhatsApp po lanson veçorinë ku do të mbrohen bisedat...

Zyrtarëve në Austri u ndalohet TikTok-u, kjo është arsyeja

(Skenderbeu.info)-Zyrtarëve në Austri u ndalohet TikTok-u, kjo është arsyeja Austria...

Gmail po vjen gjithashtu me shenja blu verifikuese te përdoruesit e saj

(Skenderbeu.info)-Gmail po vjen gjithashtu me shenja blu verifikuese te...

“WhatsApp” vjen me përditësime të reja

(Skenderbeu.info)-“WhatsApp” vjen me përditësime të reja “WhatsApp” ka sjellë një...
Raporto