(Skenderbeu.info)-Sekuestrohet kokaina me vlerë 100 milionë dollarë

Një anije e Gardës Bregdetare të Shteteve të Bashkuara, shkarkoi rreth 5,363 paund kokainë (rreth 2,500 kilogramë) me një vlerë të vlerësuar prej 101 milion dollarë javën e kaluar në Port Everglades, Florida. Së bashku me 11 kontrabandistë të dyshuar për të cilët u arrestuan. Ndjekja penale në gjykatën federale nga Departamenti i Drejtësisë.
Droga u kap, në pesë raste të veçanta, në ujërat ndërkombëtare të detit Karaibe nga ekuipazhe nga vende të ndryshme që vepronin në zonë.

Patrulla 57-ditore e Northland-it në Windward Passage, Old Bahama Channel dhe Straits of South Florida u fokusua kryesisht në parandalimin e migrimit të parregullt dhe të rrezikshëm detar. Northland është një varkë e famshme e klasit të lartë. Misionet kryesore të këtyre anijeve përfshijnë zbatimin e ligjit, kërkimin dhe shpëtimin, ndalimin e drogës,  ndalimin e migrantëve, sigurinë kombëtare dhe operacionet e mbrojtjes dhe trajnimin ndërkombëtar. Northland patrullon ujërat bregdetare nga Maine në Florida, Gjirin e Meksikës, Oqeanin Paqësor Lindor dhe Detin e Karaibeve.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...
Protesta

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

0
(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa qindra anëtarë dhe simpatizantë të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El Salvadorin

(Skenderbeu.info)-Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El...

Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona Agjentët e Policisë...

Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)!

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)! Një operacion...

Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle Gjashtë anëtarë...

Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë Anëtarët...

Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë Guarda...

Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion Spanjën

(Skenderbeu.info)-Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion...

Kapet 300 kilogramë fentanil brenda kamionit që transportonte arra kokosi

(Skenderbeu.info)-Kapet 300 kilogramë fentanil brenda kamionit që transportonte arra...
Raporto