Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris

(Skenderbeu.info)-Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris

Java e modës në Paris filloi me zhurmë. Kylie Jenner mbërriti në shfaqjen e parë të sezonit me një kokë luani mbi supe, që dukej shumë real.Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debat në Javën e

Fustani i Schiaparelli, i cili gjithashtu u shfaq në pasarelë, ishte i bërë me “shkumë, lesh dhe mëndafshi artificial si edhe i pikturuar me dorë për t’u dukur sa më i gjallë,” tha marka në Instagram.

Për t’i bërë gjërat plotësisht të qarta, Schiaparelli shtoi, me shkronja kapitale: “ASNJË KAFSHË NUK ËSHTË DËMTUAR PËR TË BËRË KËTË VESHJE.”Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debat në Javën e

Mirëpo kjo nuk i ndaloi njerëzit të shpërthenin në kritika. “Duhet të ndalojmë së shfaquri kafshët si ‘produkte’ luksoze. Ato mund të bëhen me shkumë, por këto janë specie të rrezikuara që historikisht janë vrarë që lëkura e tyre të kthehet në veshje.”

Megjithatë, jo të gjithë aktivistët e të drejtave të kafshëve u shqetësuan nga luani. Presidentja e Peta, një organizatë për mbrojtjen e kafshëve, tha për TMZ se koleksioni me kokat tredimensionale të kafshëve ishte “shumë inovativ” dhe “mund të jetë një deklaratë kundër gjuetisë, ku luanët copëtohen për të kënaqur egoizmin njerëzor”.Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debat në Javën e

Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debat në Javën e

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Libra të botuar për autizmin

(Skenderbeu.info) Libra të botuar për autizmin. “Fëmijët me Autizëm”...

Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin fustane të kthyera poshtë

(Skenderbeu.info)-Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin...

Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra i colori” në gjuhën italiane

(Skenderbeu.info) Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra...

Ja sa kristale u deshën për këtë look te Doja-s

(Skenderbeu.info)-Ja sa kristale u deshën për këtë look te...

Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër

(Skenderbeu.info)-Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër Në Qendrën...

Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës: Le Club Couture

(Skenderbeu.info)-Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës:...

Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i Giorgio Armani

(Skenderbeu.info) Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i...

Mbretëresha e re e botës së modës

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha e re e botës së modës Njeriu më i...
Raporto