Këto tri modele atletesh do të sundojnë skenën e modës gjatë pranverës

(Skenderbeu.info)-Këto tri modele atletesh do të sundojnë skenën e modës gjatë pranverës

Edhe pse zgjedhja është e madhe dhe ka një numër të madh opsionesh për të zgjedhur, sipas ekspertëve të parashikimit të trendëve – modelet e atleteve hit për sezonin në vazhdim mund të ndahen në tri kategori
Modelet e miratuara nga vajzat janë atlete retro dhe stilet futuriste janë tri kategoritë sunduese, thotë Kendall Becker, redaktore e trendeve të modës dhe bukurisë në Trendalytics.
Atletet e aprovuara nga vajzat janë minimaliste në siluetë dhe gamë ngjyrash, por kjo nuk do të thotë se duhet të jenë të gjitha të bardha. Disa lloje atletesh të stilistëve, si modeli Nama i markës Chloe, janë të pajisura me detaje të tilla si një sipërfaqe me teksturë në kombinime të ndryshme ngjyrash që i përshtaten pothuajse çdo stili.
Nuancat kremoze, së bashku me kombinimet e mahnitshme të ngjyrave, janë kombinimi kryesor për të tërhequr syrin. Nëse dëshironi të imitoni të njëjtin stil të vajzave të saj në vitin 2023, kërkoni atlete të bardha ose krem me ndryshime të vogla në dizajn – ngjyra delikate të bllokut, një sërë teksturesh ose silueta moderne.
Atlete retro
Njohësit e modës kanë kohë që kanë nxjerrë koleksionin e tyre të atleteve të shekullit të kaluar. Mbani një sy për minimalizmin e viteve ’90 ose modelet e gjata të frymëzuara nga vitet ’80 me ngjyra të theksuara, pasi kjo ndjeshmëri nuk tregon shenja të ndalimit në 2023.
Sipas ekspertëve, stilet retro dhe të tilla mbeten të përfaqësuara në vitin 2023. Siç dihet, atletet Adidas Samba u bënë virale në vitin 2022, të cilat i veshin Kendall Jenner, Kaia Gerber dhe Bella Hadid.
Modele futuriste
Stili futuristik po përjeton momentin e tij këtë sezon dhe takohet me klasikët, duke u mbështetur në ‘gorpcore’ (d.m.th., kamping elegant në modë). Kjo konfirmohet nga shifrat – stili futuristik pati një rritje kërkimi prej 652 përqind krahasuar me vitin e kaluar, dhe estetika utilitare u rrit 21 përqind krahasuar me vitin e kaluar.
Për ta përfshirë këtë tendencë në gardërobën tuaj për vitin e ardhshëm, kërkoni atlete me platformë, elemente teknike si rripat ose detajet e litarit bungee dhe printime shumëngjyrëshe. Frymëzimi i madh fshihet në rrugë, ku atletet sportive vishen me pjesë tradicionale femërore si fustane me fustane apo funde në nuanca pastel, livande apo rozë e lehtë.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për...

Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

(Skenderbeu.info)-Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer...

Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit 2023

(Skenderbeu.info)-Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit...

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a...

Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet më të rëndësishme në gardërobën tuaj?

(Skenderbeu.info)-Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet...

Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e madh shqiptar

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e...

Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

(Skenderbeu.info)-Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe...

Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së ndjerë Diana!

(Skenderbeu.info)-Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së...
Raporto