fbpx

Këshilla për modën për meshkuj: 7 gabime të modës që meshkujt duhet të shmangin

(Skenderbeu.info)-Këshilla për modën për meshkuj: 7 gabime të modës që meshkujt duhet të shmangin
Moda e meshkujve ofron më pak mundësi se moda e femrave, prandaj loja quhet risi. Duke eksperimentuar me pamjen tuaj, ju mund të kombinoni tendenca të shumta të modës dhe të përcillni veçantinë tuaj.
Për sa i përket modës, është gjithmonë mirë të jesh vetvetja, por ka disa udhëzime të drejtpërdrejta që duhen respektuar. Për një mashkull, detajet më të vogla të tilla si zgjedhja e kravatës së gabuar për llojin e trupit tuaj mund të krijojnë ose prishin një ansambël të tërë.
Duhet t’i kushtoni vëmendje gabimeve të vogla që meshkujt bëjnë edhe sot, nëse dëshironi të dukeni elegant dhe tërheqës.
foto ilustruese
Në një bisedë me HT Lifestyle, Aman Aggarwal, stilist dhe influencues i modës për meshkuj, sugjeroi 7 gabime të zakonshme të modës që meshkujt nuk duhet të bëjnë më.
1. Këmishë me mëngë të shkurtra me kravatë.Kravata është pjesë e një veshjeje zyrtare dhe këmisha me mëngë të shkurtra është casual. Pra, nuk ka kuptim t’i vishni këto dy artikuj së bashku.
2. Mospërputhja e ngjyrave mes këpucëve dhe rripit .Gjithmonë mbani mend të përputheni me ngjyrën e këpucëve dhe rripit tuaj. Përjashtim: Këpucët në ngjyrë të bardhë shkojnë me çdo ngjyrë të rripit.
3. Të veshësh kanatieren e gabuar me këmishën e kostumit .Një këmishë e brendshme e dukshme thyen vijën vizuale. Vishni një këmishë të poshtme ngjyrë gri për të shmangur dukshmërinë. Mos blini një këmishë të brendshme me ngjyrë të bardhë.
4. Mos hekurosja e rrobave. Pëlhurat rezistente ndaj rrudhave duhet patjetër të hekurosen ose të shtypen pasi të jenë larë për një pamje të pastër dhe profesionale.
5. Veshja e rrobave me njolla. Asnjëherë mos vishni rroba me njolla sepse duket joprofesionale. Nëse është e mundur, përpiquni të hiqni njollën duke i larë rrobat me ujë të ngrohtë.
6. Veshja e çorapeve me sandale. Çorape me sandale jep një pamje të çrregullt. Sandalet janë menduar të vishen me këmbë të zbathura. Nëse këmbët tuaja nuk janë pjesë e trupit tuaj që jeni rehat t’i tregoni, atëherë shmangni këpucët me majë të hapura.
7. Këmisha me jakë V të thellë .Një triko apo këmishë e bukur me jakë O dhe jakë V janë një domosdoshmëri në veshjet e një mashkulli.
Megjithatë, gjatë viteve të fundit, ka pasur një tendencë ku V është shumë e thellë dhe lë një hendek masiv midis gjoksit tuaj, i cili jep një pamje dhe pamje të çrregullt. Shmangni veshjen e këtyre pa një bluzë të bardhë të thjeshtë brenda.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kim Kardashian debuton koleksionin e Dolce & Gabbana

(Skenderbeu.info)-Kim Kardashian debuton koleksionin e Dolce & Gabbana. Si...

Prada me ‘gjeste gabimi’ në javën e modës në Milano

(Skenderbeu.info)-Prada me 'gjeste gabimi' në javën e modës në...

Gucci vesh 68 binjakë identikë në stolitë e njëjta në Milano

(Skenderbeu.info)-Gucci vesh 68 binjakë identikë në stolitë e njëjta...

Thirrje Javes se Modës në Milano për më shumë diversitet të stilistëve

(Skenderbeu.info)-Thirrje Javes se Modës në Milano për më shumë...

Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë

(Skenderbeu.info)-Modele flokësh më në modë këtë vjeshtë.Shfaqjet për vjeshtë/dimër...

Moda: cod dress në funeralin e Elisabeth II

(Skenderbeu.info) Moda: cod dress në funeralin e Elisabeth II Kanë...

Kombinimi i mirë i ngjyrave për veshjet e përditshme

(Skenderbeu.info)-Kombinimi i mirë i ngjyrave për veshjet e përditshme,qe...

Çfarë ndikimi ka pasur mbretëresha në industrinë e modës?

(Skenderbeu.info)-Çfarë ndikimi ka pasur mbretëresha në industrinë e modës? Euronews  Kur...
Raporto