Zucchero, unë kurrë nuk i kam dërguar këngë Amadeus për Sanremo

(skenderbeu.info) këngë Amadeus për Sanremo-Dhe kurrë nuk thashë që Beatles dhe U2 janë muzikantë të këqij

“Kam mbajtur një konferencë shtypi në Reggio Emilia për të shpallur 2 koncertet e mia në RCF Arena (9 dhe 10 qershor 2023) dhe me ironinë dhe sinqeritetin tim të zakonshëm të mirëdashur iu përgjigja pyetjeve të gazetarëve të pranishëm.

Unë nuk jam ai me “pa komente”, nuk dal nga rruga dhe shkoj drejt, por edhe të shohësh tituj si “Ata nuk më duan as në garën në Sanremo” është ndryshe nga ajo që dua të them. sepse padyshim ishte një shaka ironike”.

Kështu ka thënë Zucchero “Sugar” Fornaciari.
“Dua ta saktësoj: Nuk i kam dërguar asnjëherë – vijon ai – një këngë Amadeus-it, në cilësinë e drejtorit artistik, për të marrë pjesë ndoshta në konkursin në Festivalin e Sanremos. I imi ishte thjesht një provokim ironik… Ndër të tjera , dje nuk thashë kurrë që Beatles, Bono dhe U2 janë muzikantë të këqij, nuk e përdora kurrë atë term, nuk do të guxoja kurrë, por thashë që edhe Beatles dhe U2 e pranuan që nuk janë muzikantë teknikisht virtuozë por mediokër, megjithatë ata shkruan. këngë të pabesueshme që hynë në zemrat e njerëzve”.

#lajmifundit

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto...

Brie Larson, Emma Roberts dhe Paris Hilton në shfaqjen e modës Celine në LA

(Skenderbeu.info) Brie Larson, Emma Roberts dhe Paris Hilton në...

Kënga që do përfaqësojë Shqipërinë në “Junior Eurovision Song Contest 2022”

(Skenderbeu.info)-Kënga që do përfaqësojë Shqipërinë në “Junior Eurovision Song...

Dy shkrimtarët britanikë promovojnë dy librat e tyre në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Dy shkrimtarët britanikë promovojnë dy librat e tyre në...

Shein, marka më e njohur në botë

(Skenderbeu.info) Shein, marka më e njohur në botë. 'Moda...

Bella Hadid shpallet modelja më e mirë e vitit

(Skenderbeu.info)-Bella Hadid shpallet modelja më e mirë e vitit “British...

Çmimi për Dizajnerin e Vitit në Fashion Awards 2022

(Skenderbeu.info)-Çmimi për Dizajnerin e Vitit në Fashion Awards 2022,...

Çmimi Scerbanenco, fiton Enrico Pandiani me ‘Fuoco’

(Skenderbeu.info) Çmimi Scerbanenco, fiton Enrico Pandiani me 'Fuoco'. Çmimi...
Raporto