Këmbimorja më e madhe në botë për kriptovaluta largohet nga Kanada

(Skenderbeu.info)-Këmbimorja më e madhe në botë për kriptovaluta largohet nga Kanada

Këmbimorja më e madhe në botë për kriptovaluta, Binance ka vendosur të largohet nga Kanada për shkak të rregulloreve të reja, më të rrepta që lidhen me industrinë e kriptomonedhave.
Binance njoftoi në Twitter se po tërhiqet prej shtetit kanadez shkaku i rregullave të reja të prezantuara nga Administratorët Kanadezë të Letrave me Vlerë (CSA).
Në muajin shkurt, CSA urdhëroi të gjitha platformat e kriptove që operojnë në shtetin kanadez që të regjistrohen tek rregullatorët përkatës të sigurisë brenda 30 ditëve ose të ndërpresin aktivitetet e tyre.
Në njoftimin e sipërpërmendur, CSA deklaroi gjithashtu se kripto-platformat do të duhet të ndjekin rregulla më të rrepta kur miratojnë kriptomonedha të qëndrueshme, si dhe se ato do të jenë të detyruara të mbrojnë më mirë asetet e përdoruesve të tyre.
Binance deklaroi se u përpoq të gjente një zgjidhje dhe të qëndronte në Kanada ndërsa shprehu keqardhjen për largimin nga vendi.
Ai falënderoi organizatën CSA për bashkëpunimin e mirë dhe shprehu shpresën se do të kthehet në Kanada kur rregulloret të jenë më të favorshme për kripto-novacionet.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë...

Alkooli fals që po vret rusët, mbi 30 të vdekur në pak ditë

(Skenderbeu.info)-Alkooli fals që po vret rusët, mbi 30 të...

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë

(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku...

Policia kufitare italiane nën hetime për mbytjen e anijes që la të vdekur 94 emigrantë

(Skenderbeu.info)-Policia kufitare italiane nën hetime për mbytjen e anijes...

Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë

(Skenderbeu.info)-Situata në veri, Turqia nis drejt Kosovës trupa shtesë Turqia...

Paralajmëron Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lufta në Tajvan do të ishte “shkatërruese”

(Skenderbeu.info)-Paralajmëron Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lufta në Tajvan do...

Aksidenti tragjik në Indi, më shumë se 280 të vdekur dhe 850 të plagosur

(Skenderbeu.info)-Aksidenti tragjik në Indi, më shumë se 280 të...
Raporto