(Skenderbeu.info)-Katër lloje veshjesh që duhet t’i hiqni qafe menjëherë

E gjeni ndonjëherë veten duke parë dollapin plot me rroba dhe duke u ndjerë sikur nuk keni asgjë për të veshur?

Gjatë kohërave të vështira, mund të duket sikur i vetmi shpëtim është të bëni blerje – por blerja është gjëja e fundit që duhet të bëni.

Vetë fakti që sapo keni parë një gardërobë të mbushur plot me rroba dhe i keni thënë vetes “këtu nuk ka asgjë”, dëshmon se nuk po mendoni si duhet, shkruan Cosmopolitan.

Nga cilat veshje duhet të hiqni dorë?

Çdo gjë që e keni shumëfish

Të brendshmet dhe bluzat janë në rregull, por nëse vëreni se keni dhjetë fustane me lule, nuk është shenjë e mirë, veçanërisht nëse pëlqeni një ose dy më shumë se të tjerët. Zgjidhni të preferuarit tuaj.

Rroba që nuk i keni veshur kurrë, ose i keni veshur vetëm një herë

A janë shumë prej tyre nga i njëjti dyqan? A janë blerë për raste të veçanta? A kishte zbritje? A përshtaten me stilin tuaj? Bëni këto pyetje dhe do ta kuptoni se nga cilat veshje duhet të hiqni dorë.

Rroba që dikur i ke dashur dhe i ke veshur gjatë gjithë kohës, por tani i urren

Çfarë ndryshoi? A po kopjonit një stil që mendonit se dikujt tjetër i dukej bukur? Hiqni dorë nga këto rroba dhe flakini tutje, citon Anabel.

Çdo gjë që nuk përshtatet ose do të përshtatej nëse do të ishit ndryshe (më e dobët, më e kolme, më e gjatë, më e shkurtër, çfarëdo).

Shihni të gjitha veshjet që keni dhe që nuk përshtaten më. Çfarë nuk shkon? A janë kopsat? Prerjet? Kushtojini vëmendje të veçantë dhe nëse mendoni se nuk ia vlen t’i keni, hidhni ose falini.

Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
94 %
0kmh
0 %
Sat
20 °
Sun
26 °
Mon
25 °
Tue
26 °
Wed
26 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për...

Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

(Skenderbeu.info)-Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer...

Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit 2023

(Skenderbeu.info)-Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit...

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a...

Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet më të rëndësishme në gardërobën tuaj?

(Skenderbeu.info)-Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet...

Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e madh shqiptar

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e...

Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

(Skenderbeu.info)-Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe...

Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së ndjerë Diana!

(Skenderbeu.info)-Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së...
Raporto