Katër këshilla mode të cilat nxjerrin në pah bukurinë tuaj natyrale

(Skenderbeu.info)-Katër këshilla mode të cilat nxjerrin në pah bukurinë tuaj natyrale

Secila nga ne ka një stilveçantë që tregon shumë rreth personalitetit dhe shijes individuale, por na ndodh ndonjëherë të gabojmë. Kështu, mund të zgjedhim veshje që nuk i përshtaten siluetës tone ose të vendosim bizhuteri të ngarkuara dhe të papërshtatshëm

Në vijim duam të ndajmë me ju katër këshilla bukurie të cilat nxjerrin në pah bukurinë tuaj natyrale dhe ndihmojnë në përzgjedhjen e aksesorëve të duhur.

Zgjidhni vathë të cilat i shkojnë formës së fytyrës

Për fytyrat me formë ovale, vathët e gjatë janë një zgjedhje e mirë. Vathët me gurë të mëdhenj janë perfektë për fytyrat në formë zemre, ndërsa perlat dhe bizhuteritë e rrumbullakëta, i japin butësi fytyrave me formë katrore. Për sa i përket fytyrës në formë diamanti, vathët e vegjël me detaje delikate janë të duhurit.

Zgjidhini unazat në varësi të formës së dorës dhe gjatësisë së gishtave

Nëse doni që unaza që do të zgjidhni të shndrijë, hidhini një sy formës së duarve dhe gjatësisë së gishtave. Nëse keni gishta të gjatë, jeni me fat pasi çdo unazë do t’ju përshtatet pa asnjë problem. Nga ana tjetër, nëse gishtat tuaj janë të shkurtër, është mirë të zgjidhni aksesorë me një dizajn të gjatë vertikal dhe të shmangni gurët e mëdhenj. Sipas stilistëve, duart e vogla nuk duken mirë me unaza të mëdha dhe me ngjyra të ndezura, por duken elegante me bizhuteri me gurë të vegjël në formë zemre ose të rrumbullakët. Duarve të mëdha u shkojnë shumë unazat me gurë të mëdhenj dhe shumëngjyrëshe ndaj mund të eksperimentoni me to.

Syzet e diellit

Zgjidhni syze dielli të cilat shkojnë me veshjen në tërësi. Ato janë kthyer në aksesorët më “IN” të cilat ju bëjnë të dukeni me stil. Kini parasysh që t’i kombinoni gjithmonë me paletën e veshjeve tuaja. Për shembull, mund të zgjidhni një palë syze në ngjyrë pastel dhe t’i kombinoni me një fustan apo një bluzë në të njëjtën nuancë. Ne ju këshillojmë që pavarësisht veshjes, gjithnjë të mbani me vete një palë syze të zeza ose të bardha.

Përdorimi i rripit

Nëse xhinset tuaja janë shumë të ngushta, e mira është të mos përdorni rrip. Të njëjtën logjikë mund të përdorim edhe për xhinset me shtrat të ulët, pasi nuk duken aspak mirë me këtë aksesor. Sigurohuni vetëm të gjeni masën e duhur në mënyrë që të mos bien më shumë seç duhet. Nga ana tjetër, rripi u shkon xhinseve me shtrat të lartë pasi nxjerr në pah belin dhe ekuilibron pamjen.

Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1kmh
0 %
Sun
20 °
Mon
26 °
Tue
24 °
Wed
25 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin!

0
(Skenderbeu.info)-Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin! Pas njoftimeve se...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

0
(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...

0
(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...
Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Stoltenberg,ka zhvilluar një bisedë telefonike me Josep Borrell.

Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues

0
(Skenderbeu.info)-Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Sekretari i Përgjithshëm...
Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

0
(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte

0
(Skenderbeu.info)-Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha...

Lajme të tjera
NGJASHME

Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet më të rëndësishme në gardërobën tuaj?

(Skenderbeu.info)-Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet...

Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e madh shqiptar

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e...

Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

(Skenderbeu.info)-Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe...

Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së ndjerë Diana!

(Skenderbeu.info)-Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së...

Katër lloje veshjesh që duhet t’i hiqni qafe menjëherë

(Skenderbeu.info)-Katër lloje veshjesh që duhet t’i hiqni qafe menjëherë E...

Tri modele më të bukura të flokëve për këtë pranverë

(Skenderbeu.info)-Tri modele më të bukura të flokëve për këtë...

Peter Hawkings është stilisti i ri i Tom Ford

(Skenderbeu.info)-Peter Hawkings është stilisti i ri i Tom Ford Një...

Më 29 prill 1932 ka lindur poeti disident Trifon Xhagjika

(Skenderbeu.info)-Më 29 prill 1932 ka lindur poeti disident Trifon...
Raporto