Parashikimi i motit për ditën e martë, 31 janar 2023

(Skenderbeu.info)-Parashikimi i motit për ditën e martë, 31 janar 2023 Moti e martë parashikohet     me vranësira te cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta në lindje të vendit dhe jug. Temperaturat e ajrit...

Pamje të trishta pas zjarrit që përfshiu një apartament në Berat/FOTO

(Skenderbeu.info)-Pamje të trishta pas zjarrit që përfshiu një apartament në Berat/FOTO Një shtëpi në lagjen "Dëshmorët e Kombit" në Berat është përfshirë nga flakët.  Banesa ishte në katin e dytë të një pallati 5-katësh pranë...

Dhunoi efektivin e policisë se i hoqi patentën dhe e gjobiti, arrestohet 48-vjeçari

(Skenderbeu.info)-Dhunoi efektivin e policisë se i hoqi patentën dhe e gjobiti, arrestohet 48-vjeçari Lorenc Çallo, 48 vjeç është arrestuar nga policia pasi goditi me grushte për shkak të detyrës një punonjës të policisë rrugore në...

Arrestohet e reja në Rinas/Do kërkonte azil në Angli

(Skenderbeu.info)-Arrestohet e reja në Rinas/Do kërkonte azil në Angli Policia thotë se ka arrestuar një vajzë të re në Rinas, pasi do të shkonte në Angli dhe të kërkonte azil, duke pretenduar se ishte viktimë...

Banorët e Elbasanit ngrihen në protesta/Unaza burim aksidentesh

(Skenderbeu.info)-Banorët e Elbasanit ngrihen në protesta/Unaza burim aksidentesh Ngjarja e rëndë që tronditi Elbasanin pak ditë më parë me vdekjen e një të riu në aksident rrugor, ka ngritur sot lagjen ‘Emin Matraxhiu’ në protestë. Ata...

Banorët e Bërxullës protestë , konfrontohen me policinë: Mos më prekni me dorë!

(Skenderbeu.info)-Banorët e Bërxullës protestë , konfrontohen me policinë: Mos më prekni me dorë! Banorët e zonës së Bërxullës kanë protestuar  edhe mëngjesin e sotëm për aksin rrugor Thumanë-Kashar, ku dhe ka ndërhyrë edhe policia. Mësohet se...

Furnizonte lagjet e kryeqytetit me kokainë, arrestohet i riu (EMRI)

(Skenderbeu.info)-Furnizonte lagjet e kryeqytetit me kokainë, arrestohet i riu (EMRI) Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri në kuadër të operacionit të koduar “Collaboration”, pasi ky i fundit akuzohet se shpërndante kokainë në kryeqytet. Gjatë...

Çështja McGonigal/ A mund ta hetojë, SPAK-u, Ramën

(Skenderbeu.info)-Çështja McGonigal/ A mund ta hetojë, SPAK-u, Ramën Niveli i përfshirjes së kryeministrit Rama në çështjen McGonigal nuk do të marrë ndonjëherë përgjigje nga SPAK. Kështu është shprehur studiuesi Grid Rroji, i ftuar në emisionin Review...

Horrori në Gramsh, rrëfimi dramatik i të moshuarit: Vëllai më ngacmonte gruan

(Skenderbeu.info)-Horrori në Gramsh, rrëfimi dramatik i të moshuarit: Vëllai më ngacmonte gruan Zbardhen të tjera detaje rreth krimit të dyfishtë që tronditi të premten Gramshin dhe jo vetëm, ku 80-vjeçari Xhevat Sinani vrau gruan dhe...

Tiranë/Aksidentoi të miturën dhe iku nga vendi i ngjarjes, arrestohet i dyshuari

(Skenderbeu.info)-Tiranë/Aksidentoi të miturën dhe iku nga vendi i ngjarjes, arrestohet i dyshuari Një aksident ka ndodhur në rrugën “Demokracia” në Tiranë, ku një 35-vjeçar ka përplasur me motomjet një 9-vjeçare dhe është larguar nga vendngjarja. Pas...

Arrestohet në flagrancë 35-vjeçari/ Fshehu në trup 33 mijë Euro të padeklaruara

(Skenderbeu.info)-Arrestohet në flagrancë 35-vjeçari/ Fshehu në trup 33 mijë Euro të padeklaruara Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin S. C. 35 vjeç, banues në Kavajë, pasi gjatë kontrollit...

Dëshmia befasuese e të moshuarit: I kam vrarë?! Nuk mbaj mend asgjë

(Skenderbeu.info)-Dëshmia befasuese e të moshuarit: I kam vrarë?! Nuk mbaj mend asgjë Dëshmi befasuese ka dhënë në polici i moshuari që vrau dje gruan dhe vëllain e tij. Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Tërvol të...

Projekti i Unazës së Madhe/ Banorët, protestë në Laprakë

(Skenderbeu.info)-Projekti i Unazës së Madhe/ Banorët, protestë në Laprakë  Mëngjesin e sotëm në Laprakë banorët e Unazës kanë dalë të protestojnë. Banorët kërkojnë të rishikohen dëmshpërblimert e dhëna nga bashkia e Tiranës, pasi sipas tyre, zona...

Kurbin/ Arrestohen dy vëllezër,u gjendet armë dhe drogë në makinë

(Skenderbeu.info)-Kurbin/ Arrestohen dy vëllezër,u gjendet armë dhe drogë në makinë Një 19 vjeçar është vënë në pranga nga policia e Kurbinit pasi në automjetin me të cilin udhtëtonte u gjet një pistoletë. Gjithashtu në pranga ka...

Degradon sherri në një lokal në Tiranë, plagosen dy të rinj

(Skenderbeu.info)-Degradon sherri në një lokal në Tiranë, plagosen dy të rinj Në Tiranë një sherr mes të rinjsh ka degraduar në plagosjen me mjete të forta të një 18-vjeçari dhe një 17-vjeçari. Policia e Tiranës...

TE FUNDIT

Raporto