Kjo është bima që ngadalëson plakjen e qelizave

(Skenderbeu.info)-Kjo është bima që ngadalëson plakjen e qelizave Një substancë e gjetur në bimën japoneze Ashitaba duket se ngadalëson plakjen e qelizave. 4,4′-dimetoksikalkon (DMC) ka veti që zgjasin jetëgjatësinë mesatare me 20% duke arritur të ngadalësojë...

Studimi, ERE: Familjet në shtëpi private konsum tre herë më të lartë energjie se në apartament

(Skenderbeu.info)-Studimi, ERE: Familjet në shtëpi private konsum tre herë më të lartë energjie se në apartament Shtëpitë private konsumojnë sasi energjie më të madhe për ngrohjen apo klimatizimin sesa banesat kolektive ku ka 5 apo...

Media amerikane i mëshon me forcë: Rama punon për kartelin Sinaloa

(Skenderbeu.info)-Media amerikane i mëshon me forcë: Rama punon për kartelin Sinaloa U bë disa ditë, që pas shpërthimit të skandalit të ish-agjentit të FBI-së, Charles McGonigal, që mediat amerikane i mëshojnë me forcë një skenari....

Doza kanabisi gati për treg, dy të arrestuar në Bulqizë

(Skenderbeu.info)-Doza kanabisi gati për treg, dy të arrestuar në Bulqizë Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza. Arrestohen në flagrancë dy shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër. Sekuestrohen një sasi...

Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit psiko-social në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Dhuna në shkolla, mbi 650 mësues i nënshtrohen vlerësimit psiko-social në Tiranë Mësuesit e rinj që kanë hyrë këtë vit në sistemin arsimor i janë nënshtruar një vlerësimi psiko-social, me qëllim monitorimin e gjendjes së...

Rama me dalje publike pas disa ditësh mungese: Më kapi flama gripale

(Skenderbeu.info)-Rama me dalje publike pas disa ditësh mungese: Më kapi flama gripale Kryeministri Edi Rama bëri dje daljen e parë publike në rrjetet sociale pas disa ditësh mungese, ndërsa ka bërë dhe një njoftim në...

Transparency International jep alarmin/ Korrupsioni mbyt Shqipërinë

(Skenderbeu.info)-Transparency International jep alarmin/ Korrupsioni mbyt Shqipërinë Në Raportin e përvitshëm të publikuar sot, Organizata Transparency International konstaton se pjesa më e madhe e botës vazhdon të dështojë në luftën kundër korrupsionit. 95 për qind...

Mbulohet nga bora qyteti i Korçës, ja si paraqitet situata

(Skenderbeu.info)-Mbulohet nga bora qyteti i Korçës, ja si paraqitet situata Për herë të parë edhe qyteti i Korçës mbulohet nga dëbora.Reshjet kanë nisur që prej orës 7:30 të mëngjesit të sotëm ndërsa temperatura mesatare shkon...

Bullizmi kthehet në fenomen shqetësues në Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Bullizmi kthehet në fenomen shqetësues në Shqipëri Në Shqipëri, fenomeni i bullizmit është një nga format kryesore të dhunës, që raportohet nga fëmijët dhe adoleshentët. Ekspertë, prindër dhe zyrtarë nënvizojnë se përballja me të është...

Parashikimi i motit për ditën e martë, 31 janar 2023

(Skenderbeu.info)-Parashikimi i motit për ditën e martë, 31 janar 2023 Moti e martë parashikohet     me vranësira te cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta në lindje të vendit dhe jug. Temperaturat e ajrit...

Berisha poston mesazhin: Rama ndodhet në një ishull me hetuesit e FBI

(Skenderbeu.info)-Berisha poston mesazhin: Rama ndodhet në një ishull me hetuesit e FBI. Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka publikuar një mesazh që ka mbërritur në adresë të tij ku thuhet se “Edi Rama është...

Pamje të trishta pas zjarrit që përfshiu një apartament në Berat/FOTO

(Skenderbeu.info)-Pamje të trishta pas zjarrit që përfshiu një apartament në Berat/FOTO Një shtëpi në lagjen "Dëshmorët e Kombit" në Berat është përfshirë nga flakët.  Banesa ishte në katin e dytë të një pallati 5-katësh pranë...

Dhunoi efektivin e policisë se i hoqi patentën dhe e gjobiti, arrestohet 48-vjeçari

(Skenderbeu.info)-Dhunoi efektivin e policisë se i hoqi patentën dhe e gjobiti, arrestohet 48-vjeçari Lorenc Çallo, 48 vjeç është arrestuar nga policia pasi goditi me grushte për shkak të detyrës një punonjës të policisë rrugore në...

Arrestohet e reja në Rinas/Do kërkonte azil në Angli

(Skenderbeu.info)-Arrestohet e reja në Rinas/Do kërkonte azil në Angli Policia thotë se ka arrestuar një vajzë të re në Rinas, pasi do të shkonte në Angli dhe të kërkonte azil, duke pretenduar se ishte viktimë...

Banorët e Elbasanit ngrihen në protesta/Unaza burim aksidentesh

(Skenderbeu.info)-Banorët e Elbasanit ngrihen në protesta/Unaza burim aksidentesh Ngjarja e rëndë që tronditi Elbasanin pak ditë më parë me vdekjen e një të riu në aksident rrugor, ka ngritur sot lagjen ‘Emin Matraxhiu’ në protestë. Ata...

TE FUNDIT

Raporto