WhatsApp po lanson veçorinë ku do të mbrohen bisedat tuaja më private

(Skenderbeu.info)-WhatsApp po lanson veçorinë ku do të mbrohen bisedat tuaja më private WhatsApp ka njoftuar për një veçori të re që thotë se “do të mbrojë bisedat tuaja më private”. Chat Lock do t’i lejojë përdoruesit...

Zyrtarëve në Austri u ndalohet TikTok-u, kjo është arsyeja

(Skenderbeu.info)-Zyrtarëve në Austri u ndalohet TikTok-u, kjo është arsyeja Austria njoftoi të mërkurën se ka ndaluar përdorimin e platformës së mediave sociale TikTok në telefonat zyrtarë, për shkak të shqetësimeve të sigurisë. Ministri i Brendshëm, Gerhard...

Gmail po vjen gjithashtu me shenja blu verifikuese te përdoruesit e saj

(Skenderbeu.info)-Gmail po vjen gjithashtu me shenja blu verifikuese te përdoruesit e saj Si duket shenjat blu verifikuese po bëhen trend në rrjetet sociale. Gmail do të fillojë të vendosë një simbol blu pranë emrit të një...

“WhatsApp” vjen me përditësime të reja

(Skenderbeu.info)-“WhatsApp” vjen me përditësime të reja “WhatsApp” ka sjellë një veçori të ri për të gjithë përdoruesit e rrjetit social. Tashmë qytetarët do të kenë mundësinë të hapin “WhatsApp” në katër pajisje të ndryshmne aparatesh celulare. Lajmin...

Twitter etiketon postimet fyese, pa i eliminuar at

(Skenderbeu.info)-Twitter etiketon postimet fyese, pa i eliminuar at Twitteri do të prezantojë etiketa të reja që informojnë përdoruesit për natyrën problematike të disa komenteve. Vullneti i rrjetit social të drejtuar nga Elon Musk është të zvogëlojë...

Apple do të përdorë 100 për qind kobalt të ricikluar për bateritë e saj deri në vitin 2025

(Skenderbeu.info)-Apple do të përdorë 100 për qind kobalt të ricikluar për bateritë e saj deri në vitin 2025 Firma globale e teknologjisë me bazë në SHBA, Apple, njoftoi sot se do të përdorë 100 për...

Shpjegohet se si funksionon algoritmi i Twitter

(Skenderbeu.info)-Shpjegohet se si funksionon algoritmi i Twitter Twitter ka publikuar kodin burimor që përcakton se si algoritmi i tij rekomandon përmbajtjen, duke u dhënë përdoruesve dhe programuesve një vështrim në funksionimin e tij të brendshëm. Kodi,...

Android 14 sjell performancë të përmirësuar të baterisë

(Skenderbeu.info)-Android 14 sjell performancë të përmirësuar të baterisë Android është një sistem operativ celular, i cili është më i popullarizuari në botë për nga numri i përdoruesve dhe së shpejti do të ketë një version...

Elon Musk ia ndryshon logon Twitterit – ia vendosë atë të Doge

(Skenderbeu.info)-Elon Musk ia ndryshon logon Twitterit – ia vendosë atë të Doge Sot, rrjeti social Twitter ka ndërruar logon në ueb-faqe por edhe në versionin mobil, duke i vendosur “një meme Doge”, ikonën që përdoret...

NATO ua ndalon stafit përdorimin e TikTok

(Skenderbeu.info)-NATO ua ndalon stafit përdorimin e TikTok NATO edhe zyrtarisht ua ka ndaluar stafit shkarkimin e aplikacionit të rrjetit social TikTok në pajisjet e tyre zyrtare të NATO-s, duke cituar shqetësimet rreth sigurisë. Zyrtarët e NATO-së...

Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë “bllok” në “WhatsApp”

(Skenderbeu.info)-Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë “bllok” në "WhatsApp" WhatsApp ofron shumë shërbime të reja për të bërë eksperiencën e përdoruesve sa më të mirë. Mirëpo një nga shërbimet më të vjetra dhe më...

Apple ka lançuar një aplikacion tërësisht të dedikuar për muzikën klasike

(Skenderbeu.info)-Apple ka lançuar një aplikacion tërësisht të dedikuar për muzikën klasike Quhet Music Classical, do të jetë zyrtarisht i disponueshëm nga 28 Mars dhe ka një katalog me mbi 5 milionë këngë, së bashku me...

WhatsApp mund të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar

(Skenderbeu.info)-WhatsApp mund të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar Rrjeti social i komunikimit WhatsApp mund të ndalohet së funksionuari në Mbretërinë e Bashkuar. Paralajmërimi është dhënë nga kreu i këtij aplikacioni, Will Cathcart. Ai thotë se shkak...

WhatsApp në Android po merr një pamje të dyfishtë të panelit për tabletët

(Skenderbeu.info)-WhatsApp në Android po merr një pamje të dyfishtë të panelit për tabletët Versioni më i fundit beta i Whatsapp në Android përmban një ndërfaqe me panel të dyfishtë për tabletët me këtë sistem operativ. Ajo...

Windows 11 sjell “Phone Link” në iPhone tuaj

(Skenderbeu.info)-Windows 11 sjell "Phone Link" në iPhone tuaj Microsoft po ndërmerr hapat e parë për të lidhur iPhone me Windows 11 dhe njoftoi se Windows Insider i aplikacionit Phone Link tashmë mbështet iPhone. Versioni fillestar që...

TE FUNDIT

Raporto