Samsung prezantoi Galaxy A54 dhe Galaxy A34

(Skenderbeu.info)-Samsung prezantoi Galaxy A54 dhe Galaxy A34 Pas muajsh spekulimesh dhe rrjedhje të informacioneve, Samsung ka prezantuar zyrtarisht telefonat e saj më të fundit të rangut të mesëm: Galaxy A54 dhe Galaxy A34. Është interesante se...

Apple thuhet se do të lansojë së shpejti iPhone 14-shin e verdhë

(Skenderbeu.info)-Apple thuhet se do të lansojë së shpejti iPhone 14-shin e verdhë Apple prezantoi versionet me ngjyrë të gjelbër të linjës së iPhone 13 marsin e kaluar, dhe sipas përdoruesit të Weibo Setsuna Digital, kompania...

Pas 60 vitesh Nokia ndryshon logon

(Skenderbeu.info)-Pas 60 vitesh Nokia ndryshon logon Për herë të parë pas 60 vitesh, gjigant i smartfonëve ka vendosur të ndryshojë logon ikonike. Në ditën e parë të Kongresit Mobil Botëror që po mbahet në Barcelonë, kompania...

100 herë më shumë se çmimi origjinal/ Ja sa shitet Iphone i 2007 në ankand !

(Skenderbeu.info)-100 herë më shumë se çmimi origjinal/ Ja sa shitet Iphone i 2007 në ankand ! Një iPhone i vitit 2007 është shitur për më shumë se 63,000 dollarë në një ankand. Është çmimi më...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip. OnePlus thuhet se po planifikon të prezantojë smartfonët e saj të parë të palosshëm. Sipas informatorit Mukul Sharma, OEM ka markën...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit. Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë 13% nga viti në vit në vitin 2022, rënia më e madhe për sektorin në një...

Cilat janë përfitimet e përdorimit të smartfonit në jetën tonë të përditshme?

(Skenderbeu.info) Cilat janë përfitimet e përdorimit të smartfonit në jetën tonë të përditshme? Të kesh një smartphone duket se është tendenca e së ardhmes së komunikimit pa tel. Në përgjithësi telefonat inteligjentë duket se kanë më...

Dizajni i Samsung Galaxy S23 mund të jetë më i fortë se kurrë

(Skenderbeu.info) Dizajni i Samsung Galaxy S23 mund të jetë më i fortë se kurrë. Samsung Galaxy S23 ose Samsung Galaxy S23 Ultra mund të ndërtohet me xhamin më të fundit të fortë. Corning (hapet në skedën...

10 aplikacionet kryesore që shkarkojnë baterinë e smartfonit tuaj

(Skenderbeu.info) 10 aplikacionet kryesore që shkarkojnë baterinë e smartfonit tuaj. Bateria është një aspekt i telefonave inteligjentë për të cilin përdoruesit priren të shqetësohen më shumë. Edhe pse kjo është shumë sfiduese duke qenë se këto aplikacione...

Telefoni inteligjent Coca-Cola shfaqet në tremujorin e parë të 2023

(Skenderbeu.info) Telefoni inteligjent Coca-Cola shfaqet në tremujorin e parë të 2023. Coca-Cola, marka më e njohur në botë, po nxjerr në treg një smartphone. Telefoni Coca-Cola duhet të mbërrijë zyrtarisht në Indi në javët e...

Telefonat inteligjentë të përdorur do të arrijnë 100 miliardë dollarë deri në vitin 2026

(Skenderbeu.info) Telefonat inteligjentë të përdorur do të arrijnë 100 miliardë dollarë deri në vitin 2026. Korporata Ndërkombëtare e të Dhënave (IDC) vlerëson se dërgesat në mbarë botën  telefonave inteligjentë të përdorur, me telefona inteligjentë të...

Motorola së shpejti do të lançoj smarfonin Moto G23

(Skenderbeu.info) Motorola së shpejti do të lançoj smarfonin Moto G23. Motorola po përgatitet për lançimin e një telefoni tjetër të serisë G, të quajtur Moto G23. Në zhvillimin më të fundit, pasqyrat me rezolucion të lartë...

Samsung Galaxy S23, thashethemet po rriten përpara lançimit

(Skenderbeu.info) Samsung Galaxy S23, thashethemet po rriten përpara lançimit. Samsung do të zhvillojë ngjarjen e parë "Unpacked" të vitit më 1 shkurt në San Francisko. Gjatë prezantimit, kompania, e cila për analistët e Canalys konfirmoi vendin...

Tregu i telefonave inteligjentë, 2022 përfundoi me një humbje të fortë

(Skenderbeu.info) Tregu i telefonave inteligjentë, 2022 përfundoi me një humbje të fortë. Sipas analistëve të Canalys, sektori regjistroi një rënie prej 11% gjatë gjithë vitit dhe prej 17% në tremujorin e fundit të 2022 krahasuar...

Google në pritje të Pixel Fold, smartfone i parë i palosshëm

(Skenderbeu.info) Google në pritje të Pixel Fold, smartfone i parë i palosshëm. YouTuber Dave2D ka publikuar një video që tregon një kopertinë të pajisjes së supozuar, të cilën Big G mund ta zbulojë më vonë...

TE FUNDIT

Raporto