Volkswagen fshin ID.Buggy dhe merr programin ID.Ruggedzz

(Skenderbeu.info) Volkswagen fshin ID.Buggy dhe merr programin ID.Ruggedzz. Tani është koha për të konfirmuar anulimin e modelit ID.Buggy, një lloj riedicimi 100% me bateri të modelit të famshëm të plazhit të viteve '70 që do...

Hyundai Staria është furgoni i së ardhmes

(Skenderbeu.info) Hyundai Staria është furgoni i së ardhmes. Furgoni i ri Hyundai, i quajtur Staria, me një dizajn futuristik dhe aerodinamik, mbërrin në treg. I disponueshëm në variantet vagon dhe luksoz, ka një kosto që fillon...

Alpine A110 R një lidhje të ngushtë me motorsportin

(Skenderbeu.info) Alpine A110 R një lidhje të ngushtë me motorsportin. Alpine A110 R, ashtu si makinat e tjera të markës, ka një lidhje të ngushtë me motorsportin, të cilin e përforcon përmes elementeve të veçanta...

Familja Peugeot 3008 po zgjerohet me Hybrid 180

(Skenderbeu.info) Familja Peugeot 3008 po zgjerohet me Hybrid 180. Familja Peugeot 3008 po zgjerohet me ardhjen e versionit të ri me një motor hibrid plug-in 180 HP. I disponueshëm në dy nivele të ndryshme të veshjeve,...

Aston Martin/ DBS 770 Ultimate është më i fuqishmi ndonjëherë

(Skenderbeu.info) Aston Martin/ DBS 770 Ultimate është më i fuqishmi ndonjëherë. Që nga viti 2018, akronimi DBS ka identifikuar modelet më të rëndësishme në gamën e Aston Martin. Tani që gjenerata aktuale është në rrugëdalje, marka...

Fiat Uno mbush 40 vjeç

(Skenderbeu.info) Fiat Uno mbush 40 vjeç. Fiat Uno shuan 40 qirinj dhe feston një përvjetor të rëndësishëm, në një kohë kur marka është në një kthesë të re, ashtu si atëherë. Në fakt, sapo ka nisur...

Citroën C4 X mes dizajnit inovativ dhe rehatisë totale

(Skenderbeu.info) Citroën C4 X mes dizajnit inovativ dhe rehatisë totale. Me Citroën ë-C4 X të ri tërësisht elektrik, si dhe me C4 X, në provë të rrugës mes qytetit dhe maleve, me shije bore. Objektivi i...

Corvette e-Ray: makina sportive bëhet hibride

(Skenderbeu.info) Corvette e-Ray: makina sportive bëhet hibride. 70 vjet pas debutimit të Corvette-së së parë, vjen i pari i elektrizuar në historinë e markës amerikane, E-Ray. Është i disponueshëm në modele coupé dhe të konvertueshme dhe...

Marka Vanwall rikthehet me Vandervell S

(Skenderbeu.info) Marka Vanwall rikthehet me Vandervell S. Pas një të kaluare të lavdishme në Formula 1, marka Vanwall gjen një fillim të ri në lëvizshmërinë elektrike me Vandervell S. Po flasim për një sedan që shfaq...

Toyota planifikon të prodhojë 10.6 milionë automjete në vitin 2023

(Skenderbeu.info) Toyota planifikon të prodhojë 10.6 milionë automjete në vitin 2023. Toyota Motor pret të grumbullojë 10.6 milionë automjete në vitin 2023, megjithëse paralajmëron se prodhimi përfundimtar mund të jetë 10% më i ulët nëse...

Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV, hibrid plug-in me rrotullues

(Skenderbeu.info) Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV, hibrid plug-in me rrotullues. Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV përfaqëson një variant të ri të SUV nga kompania Hiroshima, dhe përdor një motor rrotullues si gjenerues të energjisë. Propozimi i ri me...

Motorsport Collectors Edition/ Një version special i Mercedes

(Skenderbeu.info) Motorsport Collectors Edition/ Një version special i Mercedes. Mercedes po lançon një version special të roadster-it të tij, SL, të quajtur Motorsport Collectors Edition, i krijuar për të festuar fundin e sezonit F1 2022. Bërë...

Dacia Spring Extreme fokusohet në stilin dhe motorin e ri

(Skenderbeu.info) Dacia Spring Extreme fokusohet në stilin dhe motorin e ri. Një set-up i ri për Dacia-n e vogël që zgjodhi Auto Show në Bruksel për të prezantuar versionin e ri Spring Extreme. Versioni përfaqëson majën...

Një ndryshim i marsheve për DS 3 midis dizajnit dhe teknologjisë

(Skenderbeu.info) Një ndryshim i marsheve për DS 3 midis dizajnit dhe teknologjisë. Është një ndryshim i lëkurës që synon dizajnin dhe stilin në lëvizje, ai i Ds 3 që bëhet më teknologjik dhe dikton rrugën...

Estrema Fulminea, hipermakina e re italiane ‘rrufe’ elektrike mbi 2000 HP

(Skenderbeu.info) Estrema Fulminea, hipermakina e re italiane 'rrufe' elektrike mbi 2000 HP. Hipermakina e re italiane Estrema Fulminea sfidon makinat më sportive në botë falë teknologjisë së klasit të parë. I drejtuar nga 4 motorë elektrikë,...

TE FUNDIT

Raporto