Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin 2025

(Skenderbeu.info)-Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin 2025 Një kompani e hapësirës ajrore me bazë në Miami ka bërë të ditur se makina e saj fluturuese do të fluturojë në qiell pas dy...

Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe Instagram

(Skenderbeu.info)-Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe Instagram Meta fillimisht e ofroi shërbimin e saj me verifikim me pagesë në Australi dhe Zelandën e Re, ndërsa tashmë është i disponueshëm edhe për përdoruesit...

Gjashtë aplikacionet që shkatërrojnë baterinë e telefonit tuaj

(Skenderbeu.info)-Gjashtë aplikacionet që shkatërrojnë baterinë e telefonit tuaj Jetëgjatësia e reklamuar e baterisë së telefonit zakonisht bazohet në llogaritjen e përdoruesit mesatar në kushte mesatare, kështu që përdoruesit më kërkues do të kenë rezultate drastike...

Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë “bllok” në “WhatsApp”

(Skenderbeu.info)-Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë “bllok” në "WhatsApp" WhatsApp ofron shumë shërbime të reja për të bërë eksperiencën e përdoruesve sa më të mirë. Mirëpo një nga shërbimet më të vjetra dhe më...

Nebula dixhitale Porsche 928 është bërë realitet

(Skenderbeu.info)-Nebula dixhitale Porsche 928 është bërë realitet Porsche vitet e fundit i ka kushtuar shumë vëmendje botës së artit dhe Nebula 928 është rezultati i fundit i përpjekjeve të saj krijuese. Artistët Daniel Arsham dhe Khyzyl...

Volkswagen do të investojë në miniera në përpjekje për t’u bërë furnizues global i baterive

(Skenderbeu.info)-Volkswagen do të investojë në miniera në përpjekje për t’u bërë furnizues global i baterive Volkswagen planifikon të investojë në miniera për të ulur koston e qelizave të baterive, për të përmbushur gjysmën e kërkesës...

Samsung prezantoi Galaxy A54 dhe Galaxy A34

(Skenderbeu.info)-Samsung prezantoi Galaxy A54 dhe Galaxy A34 Pas muajsh spekulimesh dhe rrjedhje të informacioneve, Samsung ka prezantuar zyrtarisht telefonat e saj më të fundit të rangut të mesëm: Galaxy A54 dhe Galaxy A34. Është interesante se...

Netflix anulon papritur projektin e tij/ Zbulohet arsyeja

(Skenderbeu.info)-Netflix anulon papritur projektin e tij/ Zbulohet arsyeja Pak ditë më parë u njoftua se Netflix është duke përgatitur një film krejt të ri me regjisoren, Nancy Meyers , por duket se gjërat nuk kanë...

Roboti ARTEMIS udhëton në Paris për të marrë pjesë RoboCup

(Skenderbeu.info)-Roboti ARTEMIS udhëton në Paris për të marrë pjesë RoboCup Një universitet në Kaliforni ka zhvilluar robotin humanoid me emrin ARTEMIS (Advanced Robotic Technology for Enhanced Mobility and Improved Stability), që do të udhëtojë në...

Apple ka lançuar një aplikacion tërësisht të dedikuar për muzikën klasike

(Skenderbeu.info)-Apple ka lançuar një aplikacion tërësisht të dedikuar për muzikën klasike Quhet Music Classical, do të jetë zyrtarisht i disponueshëm nga 28 Mars dhe ka një katalog me mbi 5 milionë këngë, së bashku me...

Meta pritet ta bëjë bashkë platformën Messenger me Facebook

(Skenderbeu.info)-Meta pritet ta bëjë bashkë platformën Messenger me Facebook Platforma për komunikim Messenger do të ribashkohet së shpejti me aplikacionin Facebook. Meta njoftoi zyrtarisht se po kryen një test që shton Messengerin përsëri te aplikacioni Facebook. “Do...

WhatsApp mund të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar

(Skenderbeu.info)-WhatsApp mund të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar Rrjeti social i komunikimit WhatsApp mund të ndalohet së funksionuari në Mbretërinë e Bashkuar. Paralajmërimi është dhënë nga kreu i këtij aplikacioni, Will Cathcart. Ai thotë se shkak...

Qeveria gjermane rishikon përfshirjen e Huawei në rrjetin 5G

(Skenderbeu.info)-Qeveria gjermane rishikon përfshirjen e Huawei në rrjetin 5G Mundësia për ta ndaluar mund të shtrohet si opsion, njoftohet në media. Një zëdhënës i qeverisë gjermane hodhi poshtë pretendimin, ndërsa Kina tha se ishte "shumë...

Autoritetet çeke bëjnë thirrje/ “TikTok”, kërcënim sigurie për përdoruesit

(Skenderbeu.info)-Autoritetet çeke bëjnë thirrje/ "TikTok", kërcënim sigurie për përdoruesit Mbikëqyrësit kibernetikë çekë lëshuan një paralajmërim për përdorimin e rrjetit social "TikTok", duke iu bashkuar autoriteteve të tjera perëndimore në cilësimin e këtij aplikacioni në pronësi...

Puna e Metës në WhatsApp vazhdon

(Skenderbeu.info)-Puna e Metës në WhatsApp vazhdon Në një përditësim të ardhshëm, shërbimi i bisedës, jo vetëm teksti, mund të prezantojë një opsion për të heshtur automatikisht thirrjet hyrëse nga numra të panjohur. E ardhmja pa akullnaja,...

TE FUNDIT

Raporto