Vajza fle me Pelen: “Ne jemi akoma këtu, në luftë dhe në besim”

(Skenderbeu.info)-Vajza fle me Pelen: "Ne jemi akoma këtu, në luftë dhe në besim". Kely Cristina Nascimento në spital poston një foto të një përqafimi. "Ne jemi akoma këtu, në luftë dhe në besim. Edhe një...

Rekord i ri botëror, godet topin e golfit me shpejtësi prej 158 kilometra në orë

(Skenderbeu.info)-Rekord i ri botëror, godet topin e golfit me shpejtësi prej 158 kilometra në orë. Kyle Berkshire ka vënë një rekord të ri sa i përket shpejtësisë së lëvizjes së topit të golfit, që lëvizte...

Formula E: Gunter dominon ditën e parë të testimit në Valencia

(Skenderbeu.info)-Formula E: Gunter dominon ditën e parë të testimit në Valencia, më i shpejti në të dyja seancat. Gjermani i Maserati MSG Racing përfundon në krye si në mëngjes ashtu edhe në pasdite. Testet e...

Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë

(Skenderbeu.info)-Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë. Në Arabinë Saudite turneu ekspozues është gjithashtu një sfidë mes miqve të vjetër: gjermani Zverev mposht Thiem 10-8, 10-7 dhe në fund përshëndet austriakun me një gjest...

Tenisi mban zi për Nick Bollettieri

(Skenderbeu.info)-Tenisi mban zi për Nick Bollettieri: ai lançoi Agassin, Sampras dhe Serena Williams. Mjeshtri historik i kampionëve ishte 91 vjeç dhe prej disa kohësh ishte i sëmurë. Tenisi vajton Nick Bollettieri, mjeshtri historik i kampionëve,...

Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme

(Skenderbeu.info)-Ski, Kupa e Botës: Sofia Goggia e mahnitshme, triumfon në zbritjen e liqenit Louise. Në Kanada, Bergamo dominon për vetëm 4 cent në Suter. Hütter i tretë, me Elena Curtoni në +1"04 dhe në top...

Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj

(Skenderbeu.info)-Padel: Skena Premier në Milano, me shumë emra të mëdhenj. Premier Padel ndalon në Milano, me shumë emra të mëdhenj të disiplinës në rritje gjithnjë e më shumë. Rrethi botëror i padelit do të zhvillohet në...

Ciklizmi në zi: Vdes Davide Rebellin, përplaset nga një kamion

(Skenderbeu.info)-Ciklizmi në zi: Vdes Davide Rebellin, përplaset nga një kamion. Aksidenti në Montebello, ish-vrapuesi ishte 51 vjeç. Bota e çiklizmit është tronditur nga vdekja e Davide Rebellin. Ish-vrapuesi 51-vjeçar ishte me biçikletë dhe u godit nga një...

Golf: Woods i dëmtuar ne shputë

(Skenderbeu.info)-Golf: Woods i dëmtuar në shputë. "Hero World Challenge", një dëmtin në shputë ndalon Woods. Kthimi në fushë i Kalifornianit u detyrua të humbasë "Hero World Challenge", një turne jozyrtar i PGA Tour i planifikuar...

Boks: Prograis pushton kampionatin botëror

(Skenderbeu.info)-Boks: Prograis pushton kampionatin botëror të peshave super të lehta WBC. Amerikani mposht me "K.O teknik" bashkatdhetarin Zepeda. Amerikani Regis Prograis pushtoi titullin e botës në peshën super të lehtë WBC, i cili ishte bosh, duke...

LIVE Davis, Italia kërkon finalen kundër Kanadasë

(Skenderbeu.info)-LIVE Davis, Italia kërkon finalen kundër Kanadasë. Kemi Sonego-Shapovalov. Menjëherë torinezët që mundën Tiafoe, më pas Musetti-Aliassime dhe përfundimisht dopiaja me Bolelli dhe Fognini vendimtare ndaj SHBA-së. Finalistja e parë është Australia. Bilanci i precedentëve e...

Triumfi i ri Djokovic, finalet e tij ATP në Torino

(Skenderbeu.info) Triumfi i ri Djokovic, finalet e tij ATP në Torino. Një tjetër triumf për Novak Djokovic-in, i cili fitoi finalet e ATP-së në Torino duke mposhtur norvegjezin Ruud 7-5 6-3 në sfidën për...

ATP Finals/ Ruud në finale me Djokovic

(Skenderbeu.info) ATP Finals/ Ruud në finale me Djokovic. Casper Ruud do të sfidojë Novak Djokovicin në finalen e ATP Finals në Torino. Norvegjezi dominoi gjysmëfinalen ndaj Andrej Rublev, duke fituar 2-0 me rezultate të pjesshme...

Tenis/ Fritz shkon në gjysmëfinale

(Skenderbeu.info) Tenis/ Fritz shkon në gjysmëfinale. Fritz mund Auger-Aliassime dhe arrin në gjysmëfinalen e ATP Finals, ku do të gjejë Djokovicin. Amerikani mposht kanadezin në dy orë e 47 minuta me rezultate të pjesshme 7-6,...

Djokovic shkon në gjysmëfinale

(Skenderbeu.info) Djokovic shkon në gjysmëfinale. Djokovic konfirmoi topformën e tij dhe fitoi sërish, pa i dhuruar as një set kundërshtarit të tij. Në Pala Alpitour është Rublevi ai që bie kundër fenomenit serb, i cili...

TE FUNDIT

Raporto