“Ajo që më mungon më shumë për MotoGP është fitorja” – Jorge Lorenzo

(Skenderbeu.info)-"Ajo që më mungon më shumë për MotoGP është fitorja" - Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo ishte një nga pilotët e mëdhenj të epokës moderne të MotoGP, duke luftuar në pistë me gjenitë në pistë si...

Mir, fjalët e para si pilot i Honda: “Më pëlqen kjo sfidë”

(Skenderbeu.info)-Mir, fjalët e para si pilot i Honda: "Më pëlqen kjo sfidë". Kampioni spanjoll i vitit 2020 është gati të ndajë garazhin me Marquez: "Më shumë presion këtu, Marc është një kalorës i ashpër". Me...

Quartararo thyen dorën me motokros

(Skenderbeu.info)-Quartararo thyen dorën me motokros. Francezi i Yamahas rrëzohet në stërvitje: “Nuk ka nevojë të operohem, tani duhet të shërohem”. Viti 2022 i Fabio Quartararos nuk mbyllet në mënyrën më të mirë. Pas humbjes së...

Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e madhe

(Skenderbeu.info)-Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e madhe. Më 15 dhjetor, eventi "Campioni in Piazza²" me Bagnaia dhe Bautista si protagonistë. Pak më shumë se një javë larg Campioni në Piazza², ngjarja në...

Vdekja e Pantanit, Antimafia: “Hipoteza të tjera të mundshme

(Skenderbeu.info)-Vdekja e Pantanit, Antimafia: "Hipoteza të tjera të mundshme, anomali për përjashtimin e Giro". Komisioni ka dyshime për shkaqet e vdekjes së Piratit dhe për testin antidoping që çoi në përjashtimin e tij nga...

MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros

(Skenderbeu.info)-MotoGP: Bagnaia qytetar nderi i Pesaros. Kryebashkiaku: Territori ynë konfirmohet si vendi i pilotëve dhe motorëve. Francesco i njohur si 'Pecco' Bagnaia do të marrë titullin "Qytetar Nderi" të Pesaros. Propozimi për të nderuar kampionin e botës në...

Ducati, Tardozzi: Shpresoj që Bagnaia të qëndrojë me ne

(Skenderbeu.info)-Ducati, Tardozzi: "Shpresoj që Bagnaia të qëndrojë me ne për një kohë të gjatë" Menaxheri i ekipit Borgo Panigale: "Na pret një 2023 vezullues? Absolutisht, por le të mos nënvlerësojmë kundërshtarët tanë". Tani që ka gjetur...

Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje

(Skenderbeu.info)-Diavel MU, cfarë suksesi: versioni R tani është në pritje. Giuliano Mu nuk ndalet: në Motor Bike Expo në Verona ai do të zbulojë biçikletën e tij të re. "Diavel MU" i impresionoi të gjithë në...

Test: Aprilia nuk ndalet dhe zbret Savadori në pistë në Jerez

(Skenderbeu.info)-Test: Aprilia nuk ndalet dhe Savadori zbret në pistë në Jerez,me sytë nga 2023. Testet e MotoGP-së në Jerez de la Frontera ishin një mundësi që Aprilia të mos humbiste besimin. E gjithë kjo pak...

Francesco Bagnaia i pasur pasi fitoi MotoGP 2022

(Skenderbeu.info) Francesco Bagnaia i pasur pasi fitoi MotoGP 2022. Pasi u bë kampion i MotoGP 2022, garuesi i Ducati Lenovo, Francesco Bagnaia befas u pasurua sepse mori shumë çmime shtesë. Bagnaia arriti të kapërcejë...

Pedro Acosta konfirmon refuzimin e ofertës së MotoGP 2023

(Skenderbeu.info) Pedro Acosta konfirmon refuzimin e ofertës së MotoGP 2023. Sensacioni i Moto2, Pedro Acosta ka konfirmuar se ai refuzoi mundësinë për t'u bashkuar me MotoGP në vitin 2023 për shkak se ndihej i...

Mattarella “Italia falenderon Bagnaia dhe Ducati”

(Skenderbeu.info) Mattarella "Italia falenderon Bagnaia dhe Ducati". "Kënaqësi e madhe të pres Pecco Bagnaia këtu me Ducati për ta falënderuar për këtë sukses dhe për rëndësinë e entuziazmit të tij për vendin tonë". Kështu Presidenti...

Alex Marquez fjalë të ashpra kundër Honda-s

(Skenderbeu.info) Alex Marquez fjalë të ashpra kundër Honda-s. Vështirë se mund të thuhet se tre vitet e Alex Marquez në MotoGp, duke hipur për Honda, kanë qenë të kënaqshme. Pak ditë para debutimit në Ducati, në...

Valentino Rossi flet për largimin nga MotoGP

(Skenderbeu.info) Valentino Rossi flet për largimin nga MotoGP. Valentino Rossi ka pranuar se është tërhequr nga MotoGP shumë vonë dhe ka përshkruar se si ka ndryshuar kampionati me kalimin e viteve. Italiani legjendar e mbylli...

Bautista kampion në Superbike

(Skenderbeu.info) Bautista kampion në Superbike. Pas MotoGP, Ducati merr edhe Superbike. Garuesi spanjoll Aruba-Ducati, Alvaro Bautista, kurorëzohet kampion bote në klasën e prodhimit në fund të një udhëtimi triumfal. 38-vjeçari Ducatista mori titullin në Indonezi...

TE FUNDIT

Raporto