Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar

(Skenderbeu.info)-Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar. El Shaarawy i kundërpërgjigjet avantazhit fillestar të Osimhenit, por në minutën e 86-të Simeone kujdeset që t'u japë napolitanëve tre pikë të tjera. Napoli mundi...

Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje

(Skenderbeu.info)-Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje. Juventusi vazhdon të zhgënjejë në kampionat ku përtej penalizimit me pikë, tani i mungojnë edhe rezultatet në fushën e lojës. Sot...

Milan, Pioli: “Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League". Trajneri i kuqezinjve pas nokautit kundër Sassuolos: "Ekipi në kampin stërvitor? Do të marrim vendimet e duhura së bashku me klubin". Pas humbjes së...

Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro

(Skenderbeu.info)-Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro. Në "Zini" Okereke ai zhbllokon ndeshjen me një magji, më pas "Toro" lëshon dhe Nerazzurrët fitojnë nga pas. Interi nuk gaboi në Kremona dhe u rinis pas...

Ziyech, huazimi është i ndaluar: gjithçka bëhet më e ndërlikuar për Milanin

(Skenderbeu.info)-Ziyech, huazimi është i ndaluar: gjithçka bëhet më e ndërlikuar për Milanin. Chelsea mund ta shesë atë plotësisht. Edhe Hakim Ziyech duket i destinuar të mbetet një ëndërr për Milanin. Pas braktisjes së pistës Zaniolo,...

Guardiola: Nëse Barcelona do të më telefononte, do të kthehesha tek klubi im

(Skenderbeu.info)-Guardiola: Nëse Barcelona do të më telefononte, do të kthehesha tek klubi im. Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, vlerësoi si gjithnjë figurën e teknikut të Arsenalit, Mikel Arteta, përpara përballjes së sotme në Kupën...

Dani Alvesh burg në Brazil, akuza për përdhunim

(Skenderbeu.info)-Dani Alvesh burg në Brazil, akuza për përdhunim. Mbrojtësi brazilian Dani Alvesh ndodhet në burg pasi akuzohet se ka përdhunuar një vajzë në Barcelonë. Kjo ngjarje ka tronditur shumë nga tifozët e tij anembanë botës, saqë...

Ja kalon edhe Hakimit, Armando Broja mes lojtarëve më të shpejtë në botë

(Skenderbeu.info)-Ja kalon edhe Hakimit, Armando Broja mes lojtarëve më të shpejtë në botë. Armando Broja nuk po kalon një moment mjaft të mirë me Çelsin, me dëmtimin e marrë përpara disa javëve, gjë që do...

Hap gjigand për djalin e Karlo Ançelotit, gati të ulet në pankinën e klubit të njohur të Premier Ligës

(Skenderbeu.info)-Hap gjigand për djalin e Karlo Ançelotit, gati të ulet në pankinën e klubit të njohur të Premier Ligës. Prej vitesh, djali i Karlo Ançelotit, Davide, ka qenë krahu i djathtë i italianit në skuadrat...

Gol spektakolar me thembër, sulmuesi shqiptar dhuron “show” në Bundesligën gjermane

(Skenderbeu.info)-Gol spektakolar me thembër, sulmuesi shqiptar dhuron “show” në Bundesligën gjermane. Sulmuesi Mërgim Berisha i ka dhënë fitoren Augsburgut përballë Borusia Mynshengladbah.  Në minutën e 82-të të ndeshjes, shqiptari realizoi një supergol me thembër duke i dhënë...

Zaniolo-Milan, Maldini përshpejton dhe vepron si garantues i negociatave

(Skenderbeu.info)-Zaniolo-Milan, Maldini përshpejton dhe vepron si garantues i negociatave. Përballje mes drejtorit teknik dhe Ibrahimovic për menaxhimin e karakterit të lojtarit. Nicolò Zaniolo te Milani po fiton gjithnjë e më shumë trup në treg. Humbja e...

Ibra sulmon argjentinasit pas triumfit në Botëror: U sollën keq, nuk do fitojnë kurrë më

(Skenderbeu.info)-Ibra sulmon argjentinasit pas triumfit në Botëror: U sollën keq, nuk do fitojnë kurrë më. Zlatan Ibrahimoviç e ka ndjekur si spektator Botërorin 2022, por ka treguar se ishte i bindur që Argjentina do ta...

Al-Nasr nuk ndalet vetëm me Ronaldon, vazhdon plani i çmendur për dy lojtarë të Realit

(Skenderbeu.info)-Al-Nasr nuk ndalet vetëm me Ronaldon, vazhdon plani i çmendur për dy lojtarë të Realit. Al-Nasr nuk ka ndër mend të ndalet te Kristiano Ronaldo. Mediat arabe dhe ato spanjolle kanë bërë me dije se...

Milan, Maldini: “Duhet të gjejmë shpirt dhe siguri, besim te Pioli”

(Skenderbeu.info)-Milan, Maldini: “Duhet të gjejmë shpirt dhe siguri, besim te Pioli”. Drejtori teknik i kuqezinjve: “Një moment delikat, por ky ekip është ende brenda parametrave të tij”. "Ne u eliminuam në Kupa e Italisë dhe humbëm...

Milan, Pioli: “Kritikat janë në rregull, është koha për t’u përballur me përulësi”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Kritikat janë në rregull, është koha për t'u përballur me përulësi". Trajneri flet në prag të ndeshjes në Olimpico, ku kuqezinjtë janë thirrur të ngrihen pas humbjes në Superkupë. Milani i Stefano Piolit po...

TE FUNDIT

Raporto