Mick Schumacher largohet nga Ferrari për tek Mercedes

(Skenderbeu.info)-Mick Schumacher largohet nga Ferrari për tek Mercedes: pilot rezervë në 2023. Gjermani ndërpret marrëdhënien me skuadrën e Maranelos. Në gjurmët e babait Michael. Mick Schumacher është larguar nga Ferrari për të kaluar te Mercedes....

F1 | Aston Martin: tuneli i ri i erës do të ndikojë nga viti 2025

(Skenderbeu.info)-F1 | Aston Martin: tuneli i ri i erës do të ndikojë nga viti 2025. Aston Martin po zgjerohet dhe po ndërton një tunel të ri me erë në përpjekje për të përmirësuar performancën e...

Ferrari, Leclerc: Qëllimi im është të fitoj Kampionatin Botëror

(Skenderbeu.info)-Ferrari, Leclerc: “Qëllimi im është të fitoj Kampionatin Botëror, i uroj Binotto-s më të mirën”. Monegasku flet për sezonin që përfundoi muajin e kaluar dhe ambiciet e tij për vitin 2023: "Vendi i dytë...

Biznes si zakonisht: 2022 e Sainz dhe Leclerc vendoset në pistën e Fiorano

(Skenderbeu.info)-Biznes si zakonisht: 2022 e Sainz dhe Leclerc vendoset në pistën e Fiorano. Stafetë mes dy Ferraristëve në ditët e fundit të aktivitetit të pistës në 2022. Drejtohet me synimin për në 2023 për Ferrarin....

Maserati Tipo Folgore trondit Kampionatin Botëror: gati për debutimin e tij në Formula E

(Skenderbeu.info)-Maserati Tipo Folgore trondit Kampionatin Botëror: gati për debutimin e tij në Formula E! Italo-zvicerani Mortara dhe gjermani Guenther u ngjitën në pistë. Pas Nissan, Jaguar, DS dhe McLaren, ishte radha e Maserati-t që të...

Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm në krye të klasifikimeve

(Skenderbeu.info)-Verstappen, Vettel dhe Alonso të pakrahasueshëm, në krye të klasifikimeve. Dy ish-kampionët e botës kanë mbledhur thërrimet e mbetura në asfalt nga tre superfuqitë e Botërorit. Sezoni i titullit të dytë botëror të Max Verstappen-it...

F1 dhe Ferrari në zi: lamtumirë Patrick Tambay

(Skenderbeu.info)-F1 dhe Ferrari në zi: lamtumirë Patrick Tambay. Piloti francez kishte garuar për Maranello në 1982 dhe 1983: ai vdiq në moshën 73 vjeçare nga sëmundja e Parkinsonit. Ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare Patrick...

Sainz: Më duhej të revolucionarizoja stilin tim, por mësova shumë

(Skenderbeu.info)-Sainz: "Më duhej të revolucionarizoja stilin tim, por mësova shumë" Piloti spanjoll i Ferrarit përmbledh sezonin e tij të dytë të luhatshëm në Maranello. "Është një botë e vështirë dhe jetë e ngarkuar. Lumturia momentale dhe...

Formula 1: Anulohet gara kineze

(Skenderbeu.info)-Formula 1: Anulohet gara kineze. Vështirësi të reja në lidhje me Covid-in: kalendari i vitit 2023 mund të zbresë në 23 gara. Formula 1 ka njoftuar se GP e ardhshme kineze, e planifikuar për 16 Prill,...

F1, Leclerc përshëndet Binotto: “Vlerësimi dhe respekti nuk kanë munguar kurrë”

(Skenderbeu.info)-F1, Leclerc përshëndet Binotto: "Vlerësimi dhe respekti nuk kanë munguar kurrë, faleminderit për gjithçka". Postimi në Instagram i pilotit të Ferrarit drejtuar drejtorit të ekipit në largim. Charles Leclerc përshëndet Mattia Binotto, i cili ka...

Hapet gara midis Leclerc dhe Sainz për gjuetinë e Verstappen

(Skenderbeu.info)-Hapet gara midis Leclerc dhe Sainz për gjuetinë e Verstappen: Charles synon për pole. Dorëheqja e Mattia Binotto-s hap (si të thuash!) rrugën drejt një skenari që duhet ripërcaktuar dhe - duke menduar për Kupën...

Binoto, tani ka mbaruar vërtet

(Skenderbeu.info)-Binoto, tani ka mbaruar vërtet: dha dorëheqjen nga Ferrari. Njoftim së shpejti. Drejtori i ekipit ka vendosur të largohet nga skuadra e Maranelos. Mattia Binotto vendosi të hiqte dorë dhe të largohej nga Ferrari. Në fakt,...

Max Verstappen fiton në Abu Dhabi.Shpallet kampion.

(Skenderbeu.info)-Max Verstappen fiton dhe bën kryeveprën e fundit në këtë sezon të Formula 1. Ai ka dominuar Çmimin e madh të Abu Dhabit nga fillimi deri në fund. Leclerc, me një strategji me një...

F1, në Abu Dhabi Verstappen fiton edhe GP-në e fundit

(Skenderbeu.info) F1, në Abu Dhabi Verstappen fiton edhe GP-në e fundit. Max Verstappen në Red Bull fitoi GP të Abu Dhabi, në pisten Yas Marina, i cili mbylli sezonin e kampionatit botëror të Formula...

Lewis Hamilton ‘pret me padurim’ që të mos drejtojë më një makinë Mercedes

(Skenderbeu.info) Lewis Hamilton 'pret me padurim' që të mos drejtojë më një makinë Mercedes. Lewis Hamilton thotë se ai "po pret me padurim" që të mos e drejtojë përsëri makinën e tij Mercedes F1...

TE FUNDIT

Raporto