Manchester United eliminon Barcelonën, festojnë edhe Roma e Union Berlin

(Skenderbeu.info)-Manchester United eliminon Barcelonën, festojnë edhe Roma e Union Berlin Manchester United fiton me përmbysje në super përballjen me Barcelonën në shtëpi, duke marrë një biletë për në fazën tjetër të Europa League. Në një...

Rikthimi i Messit te Barça, Xavi gëzon tifozët me deklaratën e tij

(Skenderbeu.info)-Rikthimi i Messit te Barça, Xavi gëzon tifozët me deklaratën e tij Gjatë konferencës për shtypin përpara ndeshjes së Europa League ndaj Manchester United në “Old Trafford”, Xavi u ndal edhe te Leo Messi. Përballja spektakolare...

Raporti i UEFA-s, të ardhurat e vjetshme janë 6 mln euro

(Skenderbeu.info)-Raporti i UEFA-s, të ardhurat e vjetshme janë 6 mln euro Në editorialin e publikuar pak ditë më parë nga Qendra e Inteligjencës së UEFA-s, janë nxjerrë shumë raporte të ligave europiane dhe klubeve përgjatë...

Arnautovic injoroi oferten nga Manchester United

(Skenderbeu.info) Arnautovic injoroi oferten nga Manchester United. Marko Arnautovic ka pohuar se Manchester United bëri "disa" përpjekje për ta nënshkruar atë gjatë verës, me të gjitha këto qasje të zhgënjyer. Reprezentuesi enigmatik i Austrisë u...

Ajax refuzoi një ofertë nga Arsenali për Lisandro Martinez

(Skenderbeu.info) Ajax refuzoi një ofertë nga Arsenali për Lisandro Martinez. Edwin van der Sar ka zbuluar se Ajax refuzoi një ofertë nga Arsenali për Lisandro Martinez përpara se mbrojtësi të bashkohej me Manchester United. Martinez...

Ronaldo zbulon se dëshiron që Arsenali të fitojë Premier League

(Skenderbeu.info) Ronaldo zbulon se dëshiron që Arsenali të fitojë Premier League. Cristiano Ronaldo ka bërë pohimin befasues se do të dëshironte të shihte rivalët Arsenal të fitonin titullin e Premier League. Ronaldo ka bërë një...

UEFA dënon Feyenoord për atë që ndodhi në Europa League

(Skenderbeu.info) UEFA dënon Feyenoord për atë që ndodhi në Europa League. Dega e Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës së UEFA-s sapo ka vendosur një sanksion të ashpër ndaj Feyenoord-it nga Holanda për shkak të veprimeve...

Pavard lë të kuptohet për transferimin në Milan

(Skenderbeu.info) Pavard lë të kuptohet për transferimin në Milan. Benjamin Pavard vazhdon të sugjerojë se ditët e tij në Bayern Munich janë të numëruara, me mbrojtësin francez duke lënë të kuptohet se do të...

Sezon pozitiv për Arsenal-in

(Skenderbeu.info) Sezon pozitiv për Arsenal-in. Duke shkuar në pushimin e Kupës së Botës, skuadra e meshkujve ulet në krye të Premierligës angleze, me një menaxher plot ide dhe një brez të ri të patrembur...

Messi/ ‘Guardiola i bëri dëm futbollit’

(Skenderbeu.info) Messi/ 'Guardiola i bëri dëm futbollit'. Lionel Messi pohoi se ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, e dëmtoi futbollin duke e bërë lojën të dukej kaq ''e thjeshtë'' sa të gjithë donin ta kopjonin. Messi...

Koke shpjegojn humbjen e Atlético Madrid pas humbjes me Mallorca

(Skenderbeu.info) Koke shpjegojn humbjen e Atlético Madrid pas humbjes me Mallorca. Atlético Madrid humbi me Mallorca të mërkurën mbrëma në ndeshjen e fundit të LaLigas përpara Kupës së Botës. Humbja 1-0 e lë skuadrën...

Evra reagon ndaj barazimit të Man Utd kundër Barcelonës

(Skenderbeu.info) Evra reagon ndaj barazimit të Man Utd kundër Barcelonës. Patrice Evra, ka reaguar pas barazimit të luajtur në Europa League të Manchester Unitedit kundër Barcelonës. Më parë këtë javë, Manchester United u tërhoq për...

Real Sociedad mundi Sevillan

(Skenderbeu.info) Real Sociedad mundi Sevillan. Real Sociedad u zhvendos përkohësisht i treti në La Liga me fitoren 2-1 të mërkurën në seviljen në vështirësi, e cila kishte dy lojtare jashtë në pjesën e parë,...

Manchester United donte të shmangte Barcelonën

(Skenderbeu.info) Manchester United donte të shmangte Barcelonën. Portieri i Manchester Unitedit, David De Gea ka pranuar se ka dashur ta shmangë Barcelonën në Europa League. 'Djajtë e Kuq' janë tërhequr për të luajtur me Barcën...

Barcelona e treta në Champions League

(Skenderbeu.info) Barcelona e treta në Champions League. Barcelona nuk kishte shpresa në UEFA Champions League këtë sezon, duke përfunduar e treta në grupin e saj pas Bayern Munich dhe Inter Milan, duke eleminuar kështu...

TE FUNDIT

Raporto