FIFA dënon Serbinë, për thirrjet fyese ndaj shqiptarëve

(Skenderbeu.info)-FIFA dënon Serbinë, për thirrjet fyese ndaj shqiptarëve. Komiteti Disiplinor i FIFA-s e ka sanksionuar Federatën e Futbollit të Serbisë me një gjobë prej 50 mijë frangave dhe një mbyllje të pjesshme të stadiumit (25%...

Nga Mbape te Amrabat. Botërori i Katarit, ja lojtarët që kanë rritur më shumë vlerën

(Skenderbeu.info)-Nga Mbape te Amrabat. Botërori i Katarit, ja lojtarët që kanë rritur më shumë vlerën. Të shumtë ishin lojtarët që surprizuan në Botëror, përveç atyre që konfirmuan vlerën e tyre dhe sigurisht që në fund...

Mancini: “Po të kishim shkuar ne në Botëror, mendoj se do ta fitonte…”

(Skenderbeu.info)-Mancini: “Po të kishim shkuar ne në Botëror, mendoj se do ta fitonte…” Trajneri i kombëtares italiane të futbollit, Roberto Mancini, ka qenë i ftuar në Villa domi në Napoli për t'u vlerësuar me cmimin...

Veghorst i rikthehet episodit në duelin ndaj Argjentinës: Të paktën Mesi më mësoi emrin

(Skenderbeu.info)-Veghorst i rikthehet episodit në duelin ndaj Argjentinës: Të paktën Mesi më mësoi emrin. Vut Veghorst mund të shndërrohej fare mirë në heroin e Holandës dhe makthin e Argjentinës, kur me futjen nga stoli shënoi...

Fjalimi i Mbappe gjatë pushimit të pjesës së parë në finale

(Skenderbeu.info)-Fjalimi i Mbappe gjatë pushimit të pjesës së parë në finale, nuk bëjmë dot më keq se kaq. "Është një Botëror djema, është ndeshja e jetës! Gjithsesi, ne nuk mund të bëjmë më keq se...

Skenderbeu.info zgjedh 11 lojtarët më të mirë të kompeticionit.

(Skenderbeu.info)-Skenderbeu.info zgjedh 11 lojtarët më të mirë të kompeticionit. Ne kemi zgjedhur formacionin tonë ideal të Kupës së Botës, të rreshtuar me 3-4-3. Messi dhe Mbappé nuk mund të mungonin. Të përzgjedhur janë 4...

Messi: “Është Kupa e të gjithëve, Diego na inkurajoi nga parajsa”

(Skenderbeu.info)-Messi: "Është Kupa e të gjithëve, Diego na inkurajoi nga parajsa". Numri 10 i Argjentinës u shkruan fansave para fillimit të shfaqjes në Buenos Aires. "Kanë kaluar thuajse 30 vjet nga Grandoli në Kupën e...

“Të qëndrojë apo të ikë”. L’Equipe zbulon dilemat e “gjeneralit”, ka dhe një kusht

(Skenderbeu.info)-“Të qëndrojë apo të ikë”. L’Equipe zbulon dilemat e “gjeneralit”, ka dhe një kusht. “Të qëndrojë apo të ikë”, ky titull i përzgjedhur nga ‘L’Equipe’ në faqen e parë, është pyetja e madhe që bëhet...

Motrës së Ronaldos nuk i del inati, vazhdon me “thumbat” ndaj FIFA-s

(Skenderbeu.info)-Motrës së Ronaldos nuk i del inati, vazhdon me “thumbat” ndaj FIFA-s: Kupa e Botës më e keqe në histori… Kristiano Ronaldo përjetoi një nga Botërorët më të dobët në karrierën e tij profesionale përgjatë...

Argjentina duke festuar Kupën e Botës: parakalimi i kampionëve në Buenos Aires

(Skenderbeu.info)-Argjentina duke festuar Kupën e Botës: parakalimi i kampionëve në Buenos Aires. Lionel Messi dhe gjithë Albiceleste parakalojnë nëpër kryeqytetin argjentinas me Kupën e Botës Festa e Argjentinës për Kupën e Botës të fituar në...

Deschamps jep arsyen se përse zëvendësoi Giroudin dhe Dembelen

(Skenderbeu.info)-Deschamps jep arsyen se përse zëvendësoi Giroudin dhe Dembelen. Didier Deschamps ka zbuluar pse bëri një zëvendësim të dyfishtë para pjesës së parë në finalen e Kampionatit Botëror. Trajneri i Francës largoi nga fusha Olivier...

Emiliano Martinez tregon se përse e bëri veprimin e shëmtuar në pranimin e Dorezës së Artë.

(Skenderbeu.info)-Emiliano Martinez tregon se përse e bëri veprimin e shëmtuar në pranimin e Dorezës së Artë. Emiliano Martinez ka shpjeguar se ai bëri një gjest të turpshëm në pranimin e çmimit Doreza e Artë të...

Argjentina kampion: në Buenos Aires një milion në rrugë gjithë natën

(Skenderbeu.info)-Argjentina kampion: në Buenos Aires një milion në rrugë gjithë natën. Festa në kryeqytet ka zgjatur mbi 12 orë. Një milion e më shumë në rrugë në Buenos Aires deri në orët e vona të...

Nga Franca: “Goli i dytë i Messit duhej të anulohej”

(Skenderbeu.info)-Nga Franca: “Goli i dytë i Messit duhej të anulohej”. Sipas L'Equipe, pankina argjentinase ka hyrë në fushë para se topi të ishte në rrjetë. Shtypi francez merr anën e arbitrit të finales së Kupës...

Argjentinë, Scaloni: “E pabesueshme, kjo kombëtare ka lindur për të vuajtur”

(Skenderbeu.info)-Argjentinë, Scaloni: “E pabesueshme, kjo kombëtare ka lindur për të vuajtur”. Trajneri i Argjentinës është në krye të botës: “Ky grup di të reagojë ndaj çdo gjëje, le ta shijojmë triumfin”. Argjentina e Scalonit fitoi...

TE FUNDIT

Raporto