Fjalimi i Mbappe gjatë pushimit të pjesës së parë në finale

(Skenderbeu.info)-Fjalimi i Mbappe gjatë pushimit të pjesës së parë në finale, nuk bëjmë dot më keq se kaq. "Është një Botëror djema, është ndeshja e jetës! Gjithsesi, ne nuk mund të bëjmë më keq se...

Skenderbeu.info zgjedh 11 lojtarët më të mirë të kompeticionit.

(Skenderbeu.info)-Skenderbeu.info zgjedh 11 lojtarët më të mirë të kompeticionit. Ne kemi zgjedhur formacionin tonë ideal të Kupës së Botës, të rreshtuar me 3-4-3. Messi dhe Mbappé nuk mund të mungonin. Të përzgjedhur janë 4...

Messi: “Është Kupa e të gjithëve, Diego na inkurajoi nga parajsa”

(Skenderbeu.info)-Messi: "Është Kupa e të gjithëve, Diego na inkurajoi nga parajsa". Numri 10 i Argjentinës u shkruan fansave para fillimit të shfaqjes në Buenos Aires. "Kanë kaluar thuajse 30 vjet nga Grandoli në Kupën e...

“Të qëndrojë apo të ikë”. L’Equipe zbulon dilemat e “gjeneralit”, ka dhe një kusht

(Skenderbeu.info)-“Të qëndrojë apo të ikë”. L’Equipe zbulon dilemat e “gjeneralit”, ka dhe një kusht. “Të qëndrojë apo të ikë”, ky titull i përzgjedhur nga ‘L’Equipe’ në faqen e parë, është pyetja e madhe që bëhet...

Motrës së Ronaldos nuk i del inati, vazhdon me “thumbat” ndaj FIFA-s

(Skenderbeu.info)-Motrës së Ronaldos nuk i del inati, vazhdon me “thumbat” ndaj FIFA-s: Kupa e Botës më e keqe në histori… Kristiano Ronaldo përjetoi një nga Botërorët më të dobët në karrierën e tij profesionale përgjatë...

Argjentina duke festuar Kupën e Botës: parakalimi i kampionëve në Buenos Aires

(Skenderbeu.info)-Argjentina duke festuar Kupën e Botës: parakalimi i kampionëve në Buenos Aires. Lionel Messi dhe gjithë Albiceleste parakalojnë nëpër kryeqytetin argjentinas me Kupën e Botës Festa e Argjentinës për Kupën e Botës të fituar në...

Deschamps jep arsyen se përse zëvendësoi Giroudin dhe Dembelen

(Skenderbeu.info)-Deschamps jep arsyen se përse zëvendësoi Giroudin dhe Dembelen. Didier Deschamps ka zbuluar pse bëri një zëvendësim të dyfishtë para pjesës së parë në finalen e Kampionatit Botëror. Trajneri i Francës largoi nga fusha Olivier...

Emiliano Martinez tregon se përse e bëri veprimin e shëmtuar në pranimin e Dorezës së Artë.

(Skenderbeu.info)-Emiliano Martinez tregon se përse e bëri veprimin e shëmtuar në pranimin e Dorezës së Artë. Emiliano Martinez ka shpjeguar se ai bëri një gjest të turpshëm në pranimin e çmimit Doreza e Artë të...

Argjentina kampion: në Buenos Aires një milion në rrugë gjithë natën

(Skenderbeu.info)-Argjentina kampion: në Buenos Aires një milion në rrugë gjithë natën. Festa në kryeqytet ka zgjatur mbi 12 orë. Një milion e më shumë në rrugë në Buenos Aires deri në orët e vona të...

Nga Franca: “Goli i dytë i Messit duhej të anulohej”

(Skenderbeu.info)-Nga Franca: “Goli i dytë i Messit duhej të anulohej”. Sipas L'Equipe, pankina argjentinase ka hyrë në fushë para se topi të ishte në rrjetë. Shtypi francez merr anën e arbitrit të finales së Kupës...

Argjentinë, Scaloni: “E pabesueshme, kjo kombëtare ka lindur për të vuajtur”

(Skenderbeu.info)-Argjentinë, Scaloni: “E pabesueshme, kjo kombëtare ka lindur për të vuajtur”. Trajneri i Argjentinës është në krye të botës: “Ky grup di të reagojë ndaj çdo gjëje, le ta shijojmë triumfin”. Argjentina e Scalonit fitoi...

Argjentinë, Messi: “Është çmenduri, është gjëja më e bukur që ekziston”

(Skenderbeu.info)-Argjentinë, Messi: “Është çmenduri, është gjëja më e bukur që ekziston”. Pleshti pas triumfit të Kupës së Botës: "Kam vuajtur shumë, por ia dolëm". Leo Messi udhëhoqi Argjentinën drejt triumfit në Kupën e Botës në...

Mbape fiton “Këpucën e Artë”, ja renditja e më të mirëve të turneut

(Skenderbeu.info)-Mbape fiton “Këpucën e Artë”, ja renditja e më të mirëve të turneut që theu rekordin e golave. Tre golat e shënuar në finalen e Kupës së Botës nuk i dhuruan Kilian Mbape trofeun për...

Argjentina është Kampione Bote!

(Skenderbeu.info)-Argjentina është Kampione Bote! Penalltitë i japin të drejtë në finalen e çmendur përballë Francës. Argjentina është shpallur për herë të tretë Kampione Bote pasi ka mundur me penallti Francën në një ndeshje të pabesueshme. Argjentinasit...

Rezultatet e sondazhit në Skënderbeu.info janë këto

(Skenderbeu.info)-Rezultatet e sondazhit në Skënderbeu.info janë... Gjatë Botërorit 2022 në Skenderbeu.info është bërë një sondazh se cila kombëtare do të jetë fituesja dhe ka sjellë rezultatet e mëposhtëme: 59 vota- Argjentinë 45 vota- Francë 29 vota- Marok 27 vota- Kroaci Pas...

TE FUNDIT

Raporto