Durant shkëlqen, Suns marrin fitore të rëndësishme ndaj Nuggets

(Skenderbeu.info)-Durant shkëlqen, Suns marrin fitore të rëndësishme ndaj Nuggets Kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në përfundim të sezonit të rregullt në elitën e basketbollit amerikan NBA. Skuadrat tanimë po luajnë ndeshjet e fundit dhe qëllimi...

NBA nuk do të dënojë më lojtarët për përdorimin e marijuanës

(Skenderbeu.info)-NBA nuk do të dënojë më lojtarët për përdorimin e marijuanës Marrëveshja e re shtatëvjeçare e negociatave kolektive e NBA-së, që i nënshtrohet ratifikimit, do t’i lejojë lojtarët e NBA të jenë të lirë nga...

Rikthim spektakolar nga Lakers, triumfojnë në udhëtim te Minnesota

(Skenderbeu.info)-Rikthim spektakolar nga Lakers, triumfojnë në udhëtim te Minnesota Los Angeles Lakers janë në top formë dhe janë në rrugën e duhur për të siguruar një vend në ‘Play-Off’. Skuadra nga Kalifornia ka marrë një tjetër...

Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Ish-basketbollisti i NBA-së, Gordan Giricek në Kosovë Ish-basketbollisti i famshëm Gordan Giricek vjen në Kosovë. Giricek është Ambasador i JR NBA, ndërsa do të jetë i pranishëm në ceremoninë e Draft Shortit për JR NBA...

Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State

(Skenderbeu.info)-Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State Edhe pa Ja Morant, Memphis Grizzlies mundi Golden State (131-110) në raundin e NBA, i shtyrë nga Tyus Jones (22 pikë, 11 asistime), i promovuar titullar në mungesë të...

Ettore Messina i lumtur pas triumfit: “Tani mbetemi të përulur”

(Skenderbeu.info)-Ettore Messina i lumtur pas triumfit: “Tani mbetemi të përulur” Olimpia Milan-Olympiacos 83-62 Fitore prestigjioze në Euroligë për Olimpia Milano, e cila në Forum i dha një fitore të rëndë 83-62 luftanijes greke Olympiacos. Ettore Messina, natyrisht,...

3 lëvizje surprizë në NBA, Uestbruk rikthehet në Los Axheles

(Skenderbeu.info)-3 lëvizje surprizë në NBA, Uestbruk rikthehet në Los Axheles Merkato e NBA-së nuk ndalet edhe ditët e pushimit për shkak të All Star Game, teksa ka të tjera surpriza. Rasëll Uestbruk, që u transferua...

Basketboll: NBA, për fitoren e katërt radhazi të Lakers

(Skenderbeu.info)-Basketboll: NBA, për fitoren e katërt radhazi të Lakers. Kolapsi i Bucks, krizë për Suns dhe Clippers. Të shtyrë nga LeBron James, Lakers mundën Hawks dhe për herë të parë këtë sezon rreshtuan 4 fitore...

NBA: Utah dhe Orlando humbasin, Milwaukee dhe Phoenix buzëqeshin

(Skenderbeu.info)-NBA: Utah dhe Orlando humbasin, Milwaukee dhe Phoenix buzëqeshin. Fontecchio dhe Banchero janë kundër Cleveland dhe Atlanta, Bucks and Suns janë në rregull me New Orleans dhe Lakers Natë e hidhur Nba për italianët: pas gjashtë...

Basketboll/ Dhunë në ndeshjen Sigal Prishtinë-Trepçë

(Skenderbeu.info)-Basketboll/ Dhunë në ndeshjen Sigal Prishtinë-Trepçë, Kosova kërkon ndalimin e ultrasve. Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport kërkon ndalimin pjesëmarrjes së tifogrupeve në ndeshjet e basketbollit në Kosovë. Gjithçka ka ardhur pas incidenteve të ndodhura...

NBA: Boston me Golden State, Bulls mposhtin Dallasin

(Skenderbeu.info)-NBA: Boston me Golden State, Bulls mposhtin Dallasin. Liderët në Lindje bien në duart e Warriors, Chicago ortekët mbi Mavericks pa Doncic, Jokic zvarrit Denver kundër Utah. Humbje për Boston Celtics në natën e NBA: liderët...

NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors

(Skenderbeu.info)-NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors. Banchero ishte shumë i mirë edhe ndaj Clippers me 23 pikë. Simone Fontecchio vulos performancën e tij më të mirë në karrierë në NBA. Ai, me...

Brittney Griner u lirua. Biden shkruan në Twitter

(Skenderbeu.info)-Brittney Griner u lirua. Biden shkruan në Twitter: "Ajo është në avion, po shkon në shtëpi". Basketbollistja amerikane, e ndaluar prej muajsh në Rusi, u përfshi në një shkëmbim të burgosurish me tregtarin e...

NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë

(Skenderbeu.info)-NBA: Davis me duartrokitje, Lakers nuk ndalet kurrë. Për skuadrën e Los Anxhelosit është fitorja e tetë në 10 ndeshje. Anthony Davis është protagonisti i natës së NBA, duke shënuar 55 pikë dhe duke prekur...

Nba: Utah Jazz dhe Golden State fitojnë

(Skenderbeu.info)-Nba: Utah Jazz dhe Golden State fitojnë, Banchero dhe emrat e mëdhenj shemben. Juta mposht Indianën me 9 pikë për blutë, kampionët mundën Çikagon. Orlando, Boston, Phoenix dhe Milwaukee K.O. Nata e NBA sheh triumfin...

TE FUNDIT

Raporto