Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar ndaj Polonisë

(Skenderbeu.info)-Humbje e madhe për Shqipërinë, Silvinjo pa mbrojtësin titullar ndaj Polonisë Një humbje e madhe është ajo e Shqipërisë para ndeshjes me Poloninë. Kuqezinjtë do ta nisin aventurën e tyre në këtë transfertë në kualifikueset...

Antonio Konte mund të rikthehet te Interi

(Skenderbeu.info)-Antonio Konte mund të rikthehet te Interi Humbja ndaj Specias në kampionat ka kthyer edhe një herë dyshimet rreth të ardhmes së Simone Inzagit te Interi. Trajneri i afruar për të mbajtur zikaltërit në majat...

Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State

(Skenderbeu.info)-Basketboll: NBA, Memphis mund Golden State Edhe pa Ja Morant, Memphis Grizzlies mundi Golden State (131-110) në raundin e NBA, i shtyrë nga Tyus Jones (22 pikë, 11 asistime), i promovuar titullar në mungesë të...

F1: Ferrari, pas takimit të Bahreinit me Vasseur dhe pilotët

(Skenderbeu.info)-F1: Ferrari, pas takimit të Bahreinit me Vasseur dhe pilotët Ferrari dëshiron të reagojë pas zhgënjimeve të GP të parë të sezonit në Bahrein dhe të përfshijë të gjithë në planin e veprimit, drejtori i...

Incident i frikshëm në stadiumin “Olimpico”/ Tifozit spanjoll i këputet gishti, ia gjen bashkëshortja

(Skenderbeu.info)- Incident i frikshëm në stadiumin “Olimpico”/ Tifozit spanjoll i këputet gishti, ia gjen bashkëshortja Roma mposhti me rezultatin 2-0 Real Sociedadin në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Europës. Por një incident i frikshëm...

Motogp: Aprilia zbulon ‘armën sekrete’, këtu është RS-GP 2023

(Skenderbeu.info)-Motogp: Aprilia zbulon 'armën sekrete', këtu është RS-GP 2023 Aprilia ka zbuluar modelin e RS-GP që do të garojë në kampionatin botëror të MotoGP 2023 në pistën Portimao, ku testet e fundit do të zhvillohen...

Partizani “blindon” yjet, zbulohet lëvizja e të kuqve

(Skenderbeu.info)-Partizani “blindon" yjet, zbulohet lëvizja e të kuqve Partizani po planifikon të rinovojë me dy yjet e skuadrës, Arinaldo Rrapajn dhe Tedi Carën. Mesfushori vlonjat ishte “i larguar” në merkaton e janarit teksa supozohej se...

Polonia nxjerr në shitje biletat për sfidën ndaj Shqipërisë, ja sa kushtojnë

(Skenderbeu.info)-Polonia nxjerr në shitje biletat për sfidën ndaj Shqipërisë, ja sa kushtojnë Na ndajnë më pak se njëzet ditë nga ndeshja e parë që Shqipëria do të luajë kundër Polonisë në transfertë, e vlefshme për...

Bayern Munchen nxjerr Messin dhe Mbappe nga Champions League

(Skenderbeu.info)-Bayern Munchen nxjerr Messin dhe Mbappe nga Champions League Bayern Munchen është kualifikuar për në çerekfinalen e Champions League, pasi mundi 2-0 PSG-në në shtëpi, ndërsa ndeshja e parë kishte përfunduar 0-1 në favor të...

“Presioni i mirëpritur, japim gjithçka”, trajneri i Chelseat motivon ekipin para Dortmundit

(Skenderbeu.info)-“Presioni i mirëpritur, japim gjithçka”, trajneri i Chelseat motivon ekipin para Dortmundit Trajner i Chelseat, Graham Potter ka dalë para mediave në prag të ndeshjes së Champions League ndaj Dortmund. “Do të jetë një ndeshje e...

Ndëshkohet me kartonin e kuq, lojtari gris bllokun e shënimeve të arbitrit

(Skenderbeu.info)-Ndëshkohet me kartonin e kuq, lojtari gris bllokun e shënimeve të arbitrit Një skenë e pabesueshme dhe e shëmtuar ka ndodhur në një ndeshje të ligës kroate të futbollit. Në sfidën ndërmjet Istrias dhe Rijekës, arbitri...

“Honda në vështirësi”: Marc Marquez reflekton për të ardhmen e tij

(Skenderbeu.info)-“Honda në vështirësi”: Marc Marquez reflekton për të ardhmen e tij Marc Marquez në Kampionatin Botëror MotoGp: "Duhet të jeni realist". Marc Marquez në një intervistë për Motorsport pranoi vështirësitë e Honda-s përpara fillimit të Kampionatit...

Ettore Messina i lumtur pas triumfit: “Tani mbetemi të përulur”

(Skenderbeu.info)-Ettore Messina i lumtur pas triumfit: “Tani mbetemi të përulur” Olimpia Milan-Olympiacos 83-62 Fitore prestigjioze në Euroligë për Olimpia Milano, e cila në Forum i dha një fitore të rëndë 83-62 luftanijes greke Olympiacos. Ettore Messina, natyrisht,...

F1, Fernando Alonso mahnit: “Jemi me më të mirët”

(Skenderbeu.info)- F1, Fernando Alonso mahnit: “Jemi me më të mirët” Aston Martin është tashmë zbulimi i këtij fillimi sezoni Vendi i parë i Fernando Alonso në stërvitjen e lirë të së premtes në Bahrein konfirmon atë...

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, njihuni me dy sfidat e sotme të çerekfinaleve

(Skenderbeu.info)-Rikthehet Kupa e Shqipërisë, njihuni me dy sfidat e sotme të çerekfinaleve Pas një periudhe ndalese, është rikthyer turneu i Kupës së Shqipërisë, e cila do të luajë sot dy ndeshjet e vlevshme për një...

TE FUNDIT

Raporto