fbpx

Rajoni

Zgjedhjet në Itali,fiton ekstremistja e djathtë

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet në Itali, fiton ekstremistja e djathtë Giorgia Meloni,udhëheqësja e ekstremit të djathtë, ka shpallur fitoren në zgjedhjet parlamentare në Itali. Eshtë në rrugëtimin e saj...

Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë

(Skenderbeu.info) Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë  - Në Itali sot është votuar, madje kanë pasur të drejtë të votojnë edhe ato persona...

Plagoset me thikë 17-vjeçari shqiptar ne Itali

(Skenderbeu.info)-Plagoset me thikë 17-vjeçari shqiptar ne Itali Një 17-vjeçar shqiptar plagoset me thikë nga disa persona te paidentifikuar qe kane tentuar ta grabisnin në Firence.Ai...

Itali/Shqiptari kapet ne flagrance per trafikim droge

(Skenderbeu.info)-Itali/Shqiptari kapet ne flagrance per trafikim droge  Tre kilogramë kokainë që dikur pritej dhe shitej me pakicë do të jepnin rreth 700 mijë euro dhe...

Serbi i tretë në shënjestër për marrjen e targave të Kosovës

(Skenderbeu.info)-Serbi i tretë në shënjestër për marrjen e targave të Kosovës. Sulmues të panjohur i vunë zjarrin makinës së një oficeri të policisë serbe të...

NATO gati të dërgojë më shumë trupa në Kosovë në rast të trazirave të reja

(Skenderbeu.info)-NATO gati të dërgojë më shumë trupa në Kosovë në rast të trazirave të reja NATO është e gatshme të rrisë trupat në Kosovë nëse...

Greqi-Turqi: Mitsotakis, “nuk do t’i dorëzohemi provokimeve”

(Skenderbeu.info)-Greqi-Turqi: Mitsotakis, "nuk do t'i dorëzohemi provokimeve" 63% e turqve nuk e shohin Greqinë si kërcënim. Ne jemi të destinuar të bashkëjetojmë, ajo që na...

Festivali kulturor në Trojë, nxjerr në pah mitet dhe heronjtë

(Skenderbeu.info) Festivali kulturor në Trojë, nxjerr në pah mitet dhe heronjtë Festivali i Rrugës Kulturore të Trojës në kuadër të projektit të Ministrisë së Kulturës...

Tre të infektuar me Covid-19 në Kosovë

(Skenderbeu.info) Tre të infektuar me Covid-19 në Kosovë Për ditën e sotme 19/09/2022 numri i të infektuarave me Covid-19 ka qënë i ulët për Republikën...

Kosovë: Ambasadori rus, Moska respekton sovranitetin e Serbisë

(Skenderbeu.info)-Kosovë: Ambasadori rus, Moska respekton sovranitetin e Serbisë. Rusia “respekton sovranitetin dhe integritetin territorial të Serbisë”, dhe për çështjen e Kosovës.Ne cilësinë e saj si...

Bie bora e parë ne Kosovë

(Skenderbeu.info)-Bie bora e parë ne Kosovë, ne mes te shtatorit. Ne Kosove , pas rreshjeve te shumta te shiut, vjeshta u solli kete megjes dhe...

Termet i forte ne Greqi

(Skenderbeu.info)-Termet i forte ne Greqi, raportohen lekundje ne mengjes. Kete mengjes, ne vendin fqinj eshte raportuar per lekundje termeti. Termeti vleresohet se ka pasur nje madhesi...

Zgjedhjet në Itali,fiton ekstremistja e djathtë

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet në Itali, fiton ekstremistja e djathtë Giorgia Meloni,udhëheqësja e ekstremit të djathtë, ka shpallur fitoren në zgjedhjet parlamentare në Itali. Eshtë në rrugëtimin e saj...

Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë

(Skenderbeu.info) Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë  - Në Itali sot është votuar, madje kanë pasur të drejtë të votojnë edhe ato persona...

Plagoset me thikë 17-vjeçari shqiptar ne Itali

(Skenderbeu.info)-Plagoset me thikë 17-vjeçari shqiptar ne Itali Një 17-vjeçar shqiptar plagoset me thikë nga disa persona te paidentifikuar qe kane tentuar ta grabisnin në Firence.Ai...

Itali/Shqiptari kapet ne flagrance per trafikim droge

(Skenderbeu.info)-Itali/Shqiptari kapet ne flagrance per trafikim droge  Tre kilogramë kokainë që dikur pritej dhe shitej me pakicë do të jepnin rreth 700 mijë euro dhe...

Serbi i tretë në shënjestër për marrjen e targave...

(Skenderbeu.info)-Serbi i tretë në shënjestër për marrjen e targave të Kosovës. Sulmues të panjohur i vunë zjarrin makinës së një oficeri të policisë serbe të...

NATO gati të dërgojë më shumë trupa në Kosovë...

(Skenderbeu.info)-NATO gati të dërgojë më shumë trupa në Kosovë në rast të trazirave të reja NATO është e gatshme të rrisë trupat në Kosovë nëse...

Greqi-Turqi: Mitsotakis, “nuk do t’i dorëzohemi provokimeve”

(Skenderbeu.info)-Greqi-Turqi: Mitsotakis, "nuk do t'i dorëzohemi provokimeve" 63% e turqve nuk e shohin Greqinë si kërcënim. Ne jemi të destinuar të bashkëjetojmë, ajo që na...

Festivali kulturor në Trojë, nxjerr në pah mitet dhe...

(Skenderbeu.info) Festivali kulturor në Trojë, nxjerr në pah mitet dhe heronjtë Festivali i Rrugës Kulturore të Trojës në kuadër të projektit të Ministrisë së Kulturës...

Tre të infektuar me Covid-19 në Kosovë

(Skenderbeu.info) Tre të infektuar me Covid-19 në Kosovë Për ditën e sotme 19/09/2022 numri i të infektuarave me Covid-19 ka qënë i ulët për Republikën...

Kosovë: Ambasadori rus, Moska respekton sovranitetin e Serbisë

(Skenderbeu.info)-Kosovë: Ambasadori rus, Moska respekton sovranitetin e Serbisë. Rusia “respekton sovranitetin dhe integritetin territorial të Serbisë”, dhe për çështjen e Kosovës.Ne cilësinë e saj si...

Bie bora e parë ne Kosovë

(Skenderbeu.info)-Bie bora e parë ne Kosovë, ne mes te shtatorit. Ne Kosove , pas rreshjeve te shumta te shiut, vjeshta u solli kete megjes dhe...

Termet i forte ne Greqi

(Skenderbeu.info)-Termet i forte ne Greqi, raportohen lekundje ne mengjes. Kete mengjes, ne vendin fqinj eshte raportuar per lekundje termeti. Termeti vleresohet se ka pasur nje madhesi...

TE FUNDIT

Raporto