Shtatë raste kur Nadhim Zahawi theu kodin ministror

(Skenderbeu.info) Shtatë raste kur Nadhim Zahawi theu kodin ministror. Këshilltari për etikën i kryeministrit, Sir Laurie Magnus identifikon shtatë raste në të cilat Nadhim Zahawi ka shkelur kodin ministror duke mos qenë i hapur për...

Kryeministri britanik Sunak shkarkon ministrin Zahawi për skandalin e taksave

(Skenderbeu.info) Kryeministri britanik Sunak shkarkon ministrin Zahawi për skandalin e taksave. Kryeministri britanik Rishi Sunak ka shkarkuar ministrin pa portofol dhe kryetarin e Partisë Konservatore Nadhim Zahawi për një shkelje të kodit ministror të lidhur...

Fushata e PS nëpër bashki: Asfalt elektoral në rrugët kryesore – baltë e gropa pas pallateve

(Skenderbeu.info)-Fushata e PS nëpër bashki: Asfalt elektoral në rrugët kryesore – baltë e gropa pas pallateve Bashkitë që drejtohen nga socialistët kanë kohë që kanë nisur fushatën elektorale edhe pse jo zyrtarisht. Asfaltet elektorale kanë...

Peru/ Përleshje të reja në Lima me policinë, vdes një protestues

(Skenderbeu.info) Peru/ Përleshje të reja në Lima me policinë, vdes një protestues. Qindra protestues, të mbuluar me kapuç dhe të pajisur me mburoja, u përleshën me policinë pranë parlamentit peruan në Lima. Ky është një tjetër...

Berisha: Protestë e fuqishme për aferën “Rama- McGonigal”

(Skenderbeu.info)-Berisha: Protestë e fuqishme për aferën “Rama- McGonigal” Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha dje se një protestë e fuqishme do të mbahet për aferën “Rama- McGonigal”, por pa deklaruar një datë. Në konferencën për...

Baton Haxhiu: Institucionet shqiptare duhet të reagonin me komunikatë zyrtare mbi këtë skandal

(Skenderbeu.info)-Baton Haxhiu: Institucionet shqiptare duhet të reagonin me komunikatë zyrtare mbi këtë skandal. I ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv ishte gazetari Baton Haxhiu për të folur mbi krye-temën e medieve botërore...

Meta: Ish-zyrtari i FBI-së më shumë se 4 vizita në Shqipëri. Janë takuar dhe me njerëz të drejtësisë

(Skenderbeu.info)-Meta: Ish-zyrtari i FBI-së më shumë se 4 vizita në Shqipëri. Janë takuar dhe me njerëz të drejtësisë. Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një konferencë për mediat ditën e sotme tha se...

“Paratë ruse në PD”: A do i kërkojë falje Berisha Bashës? Përgjigjet ish-kryeministri

(Skenderbeu.info)-“Paratë ruse në PD”: A do i kërkojë falje Berisha Bashës? Përgjigjet ish-kryeministri. Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është përgjigjur pyetjes nëse do i kërkonte falje Bashës, nëse rezulton se ai nuk ka...

‘Zhduket’ Rama/ Askush nuk e di ku ndodhet, bojkotoi seancën e rëndësishme

(Skenderbeu.info)-'Zhduket' Rama/ Askush nuk e di ku ndodhet, bojkotoi seancën e rëndësishme Pas shpërthimit të skandalit McGonigal në SHBA, kryeministri Edi Rama u shfaq para medias vetëm në një mbrëmje, i zymtë dhe i shfaruar. Por...

Meloni dhe Scholz do të takohen në Berlin më 3 shkurt

(Skenderbeu.info) Meloni dhe Scholz do të takohen në Berlin më 3 shkurt. Kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të jetë në Berlin të premten më 3 shkurt, për vizitën e parë zyrtare që nga inaugurimi i...

Ligjvënësja amerikane: Do hetohet çdo shënjestrim i paligjshëm ndaj të djathtëve

(Skenderbeu.info)-Ligjvënësja amerikane: Do hetohet çdo shënjestrim i paligjshëm ndaj të djathtëve Ligjvënësit republikanë në SHBA janë zotuar se do të hetojnë në themel skandalin Rama-McGonigal. Së fundmi, Dhoma e Përfaqësuesve ka krijuar një komitet të posaçëm,...

‘McGanigal’ , Vasili: Kryeministri përmendet 14 herë në dëshminë penale

(Skenderbeu.info)-'McGanigal' , Vasili: Kryeministri përmendet 14 herë në dëshminë penale Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili akuzoi kryeministrin Edi Rama se është i përfshirë në çështjen “McGanigal” deri në fyt. Nga jashtë sallës së Kuvendit,...

Parlamenti zbrazet, Berisha: Ia mbathën të turpëruar, si hije

(Skenderbeu.info)-Parlamenti zbrazet, Berisha: Ia mbathën të turpëruar, si hije Berisha ka folur sërish në parlament, teksa salla e seancave është zbrazur nga deputetët e maxhorancës. “Si ikën, si ia mbathën, si hije, të turpëruar, të papërgjegjshëm,...

Presidenti izraelit/ Europa nuk do të ishte ajo që është pa hebrenjtë

(Skenderbeu.info) Presidenti izraelit/ Europa nuk do të ishte ajo që është pa hebrenjtë. Presidenti izraelit Isaac Herzog, gjatë fjalimit të tij në seancën plenare të Parlamentit Europian me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të...

Metsola/ Të jesh antisemitik do të thotë të jesh antieuropian

(Skenderbeu.info) Metsola/ Të jesh antisemitik do të thotë të jesh antieuropian. Kryetarja e Parlamentit Europian, Roberta Metsola, gjatë fjalës së saj në seancën plenare të Parlamentit Europian me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të...

TE FUNDIT

Raporto