Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris

(Skenderbeu.info)-Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris Java e modës në Paris filloi me zhurmë. Kylie Jenner mbërriti në shfaqjen e parë të sezonit me një...

Mbretëresha e re e botës së modës

(Skenderbeu.info)-Mbretëresha e re e botës së modës Njeriu më i pasur në botë, Bernard Arnaud (73), emëroi vajzën e tij Delphine Arnaud (45) në postin e CEO të Christian Dior. Lajmi bombastik tronditi botën e modës...

Manikyri francez është një hit i ri për thonjtë e shkurtër

(Skenderbeu.info)-Manikyri francez është një hit i ri për thonjtë e shkurtër Bëhet njësoj si edhe ‘frenchi’ klasik Linja në thonj është miniaturale dhe duket shumë hollë dhe elegante. Është e popullarizuar, sepse është minimale dhe duket shkëlqyeshëm...

Suga e Bts është ambasadori i ri i Valentinos

(Skenderbeu.info)-Suga e Bts është ambasadori i ri i Valentinos Këngëtari korean-jugor Suga, ikone e popit BTS, është ambasadori i ri i markës Valentino. Suga - shpjegon shtëpia e modes - është një DI.VA bashkëkohore, një akronim...

Fustani transparent i Kendall Jenner

(Skenderbeu.info)-Fustani transparent i Kendall Jenner Kendall Jenner është shfaqur me një fustan tërësisht transparent në një festë ditëlindjeje në Los Angeles. Modelja dukej e mrekullueshme gjatë daljes së saj të fundit kur mori pjesë në festën...

Çizmet mini Ugg, një ndër modelet më të kërkuara këtë sezon

(Skenderbeu.info)-Çizmet mini Ugg, një ndër modelet më të kërkuara këtë sezon Nuk ka shumë pjesë të modës që diskutohen aq shumë sa këto dhe çdo dimër janë pjesë e pazëvendësueshme e modës së rrugës Kendall Jenner,...

Rikthehet trendi i viteve 2000!

(Skenderbeu.info)-Rikthehet trendi i viteve 2000! Kur bëhet fjalë për mënyrën e stilimit të fundeve mbi pantallona, ​​gjëja kryesore është balancimi i gjatësisë dhe skajeve të fundit. Një nga tendencat e modës  mbështetet kryesisht tek fundet e...

Yjet e veshur më mirë në Golden Globes 2023

(Skenderbeu.info) Yjet e veshur më mirë në Golden Globes 2023. Golden Globes janë rikthyer, dhe po ashtu i gjithë magjepsja! Yjet më të mëdhenj të Hollivudit dolën në një stil të çuditshëm dhe dhanë shumë...

Një nga fustanet e famshme të princeshës Diana po del në shitje

(Skenderbeu.info)-Një nga fustanet e famshme të princeshës Diana po del në shitje Mund të mos jetë aq i famshëm sa "fustani i saj i hakmarrjes" që kthen kokën, por një copë kadife mëndafshi me ngjyrë...

Nëse jeni patriot, kjo çantë Louis Vuitton me flamurin shqiptar ju duhet patjetër

(Skenderbeu.info) Nëse jeni patriot, kjo çantë Louis Vuitton me flamurin shqiptar ju duhet patjetër. Louis Vuitton është një nga markat luksoze më të njohura të VIP-ave dhe jo vetëm. Dizajni i famshëm i kësaj marke...

Markat e mëdha të modës festojnë Vitin e Lepurit

(Skenderbeu.info) Markat e mëdha të modës festojnë Vitin e Lepurit. Pas Vitit të Tigrit, markat e mëdha të modës festojnë me propozimet e tyre Vitin e Lepurit të Ujit të treguar nga astrologjia kineze,...

Ja cili eshte aksesori që e bën çdo veshje dimri të duket e shtrenjtë!

(Skenderbeu.info)-Aksesori që e bën çdo veshje dimri të duket e shtrenjtë Katie Holmes është mjeshtre kombinimesh, prandaj veshjet e saj nuk ndodh të kalojnë pa marrë vëmendje. Tani që është zyrtarisht dimër është shumë e...

Mëngët prej tyli do të jenë kryefjala e modës për vitin 2023

(Skenderbeu.info)-Mëngët prej tyli do të jenë kryefjala e modës për vitin 2023 Kur flasim për materialin e tylit, mendimi juaj i parë mund të jetë një fustan nusërie, një fund baleti, apo ndoshta edhe matura...

Si t’i kombinoni xhupat gjigantë për t’u dukur cool!

(Skenderbeu.info)-Si t'i kombinoni xhupat gjigantë për t'u dukur cool! Jemi zyrtarisht në sezonin e xhupave gjigantë, por nëse deri tani keni refuzuar t'i vishni vetëm sepse ju duken paksa të mërzitshëm, e keni gabim! Sidomos...

Christian Dior, stilisti i ëndrrave në shfaqje në Tokio

(Skenderbeu.info) Christian Dior, stilisti i ëndrrave në shfaqje në Tokio. Pas suksesit në Musée des Arts Décoratifs në Paris, ekspozita "Christian Dior: Designer of Dreams" zhvendoset në Mot, Muzeu i Artit Bashkëkohor në Tokio,...

TE FUNDIT

Raporto