Nike këtë vit do ta ndalojë përdorimin e lëkurës së kangurit për produktet e veta

(Skenderbeu.info)-Nike këtë vit do ta ndalojë përdorimin e lëkurës së kangurit për produktet e veta Brendi sportiv, Nike, ka njoftuar se këtë vit do ta ndalojë përdorimin e lëkurës së kangurit për prodhimin e këpucët...

Përkthimi i Kuranit në Europë, Rektori i universitetit te Napolit: Ishte libri që njihte Dante

(Skenderbeu.info)-Përkthimi i Kuranit në Europë, Rektori i universitetit te Napolit: Ishte libri që njihte Dante Rektori i Universitetit të Studimeve orientale në Napoli, Roberto Tottoli, ka mbajtur në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, ligjëratën “Kurani,...

Dior do të shfaqet në Mumbai më 30 mars

(Skenderbeu.info)-Dior do të shfaqet në Mumbai më 30 mars Për Maria Grazia Chiuri, drejtore kreative e Dior, çdo koleksion është një mundësi për të shpalosur lidhje të reja midis mjeshtërisë, traditave stërgjyshore dhe inovacionit më...

Ç’kuptim ka fjongoja blu në veshjen e Cate Blanchett?

(Skenderbeu.info)-Ç’kuptim ka fjongoja blu në veshjen e Cate Blanchett? Ashtu si në edicionin e vitit të kaluar, edhe këtë vit, disa yje të famshëm si Cate Blanchett u shfaqën në tapetin e kuq të Oscars...

Rritet vetëm në Kukës, Tulipani shqiptar shpallet monument natyre

(Skenderbeu.info)-Rritet vetëm në Kukës, Tulipani shqiptar shpallet monument natyre Ministrja Mirela Kumbaro ka njoftuar sot tulipani shqiptar që rrite në Kukës shpallet monument natyre që është shkalla e mbrojtjes, kategoria e parë. Gjithashtu sqaroi se kjo...

Yjet e modës ‘vihen në rresht’ për koleksionin e ri ‘Versace’

(Skenderbeu.info)-Yjet e modës 'vihen në rresht' për koleksionin e ri 'Versace' Yjet u rreshtuan për “Versace”-n mbrëmjen e së enjtes, kur shtëpia italiane e modës prezantoi koleksionin e ri Vjeshtë/Dimër 2023 në Los Anxhelos. E planifikuar...

“The Hill”, një shfaqje shqiptare në Teatrin Kombëtar Grek të Operas dhe Baletit

(Skenderbeu.info)-“The Hill”, një shfaqje shqiptare në Teatrin Kombëtar Grek të Operas dhe Baletit Teatri Kombëtar greke i Operas dhe Baletit ka hapur dyert për një shfaqje shqiptare. Vepra bashkëkohore “The hill”, nën koreografinë e Gentian...

Nudot e paekspozuara të Guri Madhit nga kohët e rinisë

(Skenderbeu.info)-Nudot e paekspozuara të Guri Madhit nga kohët e rinisë Lapsat e lehtë që vallëzojnë mbi letër krijojnë siluetën e një burri. Një nudo e një kohe të hershme, e ruajtur sirtareve, risjell në vëmendje...

Ylli i BTS, imazhi i ri i Tiffany & Co

(Skenderbeu.info)-Ylli i BTS, imazhi i ri i Tiffany & Co Tiffany & Co. zbuloi se ylli i K-pop, Jimin, do të jetë ambasadori i ri i markës. Këngëtari i BTS, emri i plotë i të cilit...

Modeli i rrobave të banjës që do të dominojë këtë verë

(Skenderbeu.info)-Modeli i rrobave të banjës që do të dominojë këtë verë U përshtatet në mënyrë të përsosur të gjitha femrave dhe krijojnë shumë rehati Miley Cyrus ka bërë një reklamë fenomenale për Gucci-n, duke u shfaqur...

Kombinime pranverore që do të të bëjnë të dukesh yll

(Skenderbeu.info)-Kombinime pranverore që do të të bëjnë të dukesh yll Pavarësisht se tek-tuk ka ndopak shi, sërish mund të themi që pranvera është këtu, e ngrohtë dhe më stylish se kurrë, me këto sugjerime: Xhinse boyfriend,...

Java e Modës në Milano: Ju sigurojmë që s’keni parë kurrë një sfilatë të tillë!

(Skenderbeu.info)-Java e Modës në Milano: Ju sigurojmë që s’keni parë kurrë një sfilatë të tillë! Jo, nuk është një koncert, por pasarela e “Sunnei”, marka që prezantoi koleksionin e vjeshtës për vitin 2023, në një...

579 vite më parë/ Përkujtohet Besëlidhja e Lezhës

(Skenderbeu.info)-579 vite më parë/ Përkujtohet Besëlidhja e Lezhës 579 vite më parë, më 2 mars 1444, në katedralen e kishës së Shën Kollit në qytetin e Lezhës, ku sot gjendet memoriali i Gjergj Kastriot Skënderbeut,...

Ja çfarë simbolizojnë veshjet blu

(Skenderbeu.info)-Ja çfarë simbolizojnë veshjet blu Ajo simbolizon besueshmërinë, stabilitetin dhe besimin, së bashku me qëndrueshmërinë, autoritetin dhe forcën. Ka shumë marka me logot blu (mendoni Facebook), kjo dëshmon për fuqinë frymëzuese të besimit të blusë. Në...

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit shpall 2023 Vitin e Petro Markos

(Skenderbeu.info)-Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit shpall 2023 Vitin e Petro Markos, vajza: Babai si shkëmbi ngrihej më i fortë “Babait i pëlqente noti. Sa herë shkonim në Himarë më kujtohet kur isha e vogël...

TE FUNDIT

Raporto