Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen Toshi merret i pandehur

(Skenderbeu.info)-Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen Toshi merret i pandehur Mihal alias Mirgen Toshi, është marrë i pandehur për një vrasje të kryer 11 vite më parë në Elbasan. Ndaj Toshit është ngritur...

Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat

(Skenderbeu.info)-Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat Një i mitur është mbytur ditën e djeshme  në lumin Mat, në Lezhë. Nga informacionet paraprake, raportohet se 17-vjeçari ishte duke peshkuar në vendin e quajtur “Ura e...

Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër, asgjësohen 6262 rrënjë kanabisi

(Skenderbeu.info)-Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër, asgjësohen 6262 rrënjë kanabisi Vijojnë kontrollet masive të territorit, nga toka dhe ajri, si dhe megaoperacionet policore kundër tentativave për të kultivuar kanabis. Burime zyrtare bënë me...

Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në kërkim 53-vjeçari

(Skenderbeu.info)-Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në kërkim 53-vjeçari Policia ka finalizuar fazën e tetë të megaoperacionit "Territori i pastër". Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se janë gjetur të mbjella janë gjetur...

Kapen me kokainë dhe me mbi 22 mijë euro cash, arrestohen shqiptarët motër e vëlla në Itali

(Skenderbeu.info)-Kapen me kokainë dhe me mbi 22 mijë euro cash, arrestohen shqiptarët motër e vëlla në Itali Arrestohen dy shtetas shqiptar në Itali, pasi janë kapur me kokainë dhe mbi 22 mijë euro cash në...

Gjendet zemra e shqiptarit në Spanjë/ Zbardhet vendimi i gjykatës, organi në morg

(Skenderbeu.info)-Gjendet zemra e shqiptarit në Spanjë/ Zbardhet vendimi i gjykatës, organi në morg Fact Check mëson ekskluzivisht se pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Spanjë, prokuroria shqiptare ka nisur procedurat e marrjes së zemrës...

Përdornin lavazhin për të shitur drogë, arrestohen dy persona në Burrel

(Skenderbeu.info)-Përdornin lavazhin për të shitur drogë, arrestohen dy persona në Burrel Dy persona janë arrestuar në Burrel, pasi ambientin e lavazhit që e kishin me qira e përdornin për të shitur lëndë narkotike. Policia bën me...

Zbulohet plantacioni i drogës me rreth 5000 bimë marijuanë, mes te arrestuarve 2 shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Zbulohet plantacioni i drogës me rreth 5000 bimë marijuanë, mes te arrestuarve 2 shqiptarë Dy shqiptarë janë arrestuar në Spanjë, pasi janë kapur në një plantacion droge. Dyshja shqiptare dyshohet se ishin përgjegjës të plantacionit. Mediat...

Zbulohet opium në Vlorë/ Sekuestrohen 70 bimë të mbjella në një arë

(Skenderbeu.info)-Zbulohet opium në Vlorë/ Sekuestrohen 70 bimë të mbjella në një arë Policia e Vlorës ka zbuluar një ambient të mbjellë me 70 bimë opium, në sajë të operacionit policor të koduar “Opium”. Konkretisht bimët janë...

Gjenden rreth 27 mijë fidanë kanabis në Malësi të Madhe/ Kultivoheshin në toka

(Skenderbeu.info)-Gjenden rreth 27 mijë fidanë kanabis në Malësi të Madhe/ Kultivoheshin në toka Finalizohet faza e dytë e megaoperacionit policor antikanabis “Alpe të pastra”, në sajë të të cilit janë asgjësuar fidanë kanabisi në Malësinë...

Kapen me kokainë, 10 mijë euro cash dhe pistoletë në banesë, arrestohen 41-vjeçari shqiptar

(Skenderbeu.info)-Kapen me kokainë, 10 mijë euro cash dhe pistoletë në banesë, arrestohen 41-vjeçari shqiptar Një 42-vjeçar është arrestuar në Itali, pasi është kapur bashkë me partneren e tij italiane me 1 kg kokainë, 10 mijë...

Arrestohet në Itali 18-vjeçari shqiptar, i gjendet një sasi droge në banesë

(Skenderbeu.info)-Arrestohet në Itali 18-vjeçari shqiptar, i gjendet një sasi droge në banesë Kapet në banesë me doza kokaine gati për shitje, arrestohet 18-vjeçari shqiptar në Itali. Një i ri shqiptar është arrestuar në Itali, pasi kishte...

EUROPOL, arrestohen bosët më të mëdhenj të drogës në Ballkan

(Skenderbeu.info)-EUROPOL, arrestohen bosët më të mëdhenj të drogës në Ballkan Një operacion ndërkombëtar i kryer nga Serbia, Holanda dhe Belgjika ka rezultuar në goditjen e organizatës më të madhe kriminale të trafikut të drogës në...

Kapet me kokainë në banesë, arrestohet i riu shqiptar në Itali

(Skenderbeu.info)-Kapet me kokainë në banesë, arrestohet i riu shqiptar në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një 20 vjeçar shqiptar i cili është i akuzuar për shitje të lëndëve narkotike. Mediat vendase shkruajnë se është...

Kontejneri vinte nga Amerika Latine, sekuestrohen 100 kg kokainë në Selanik, 7 në pranga

(Skenderbeu.info)-Kontejneri vinte nga Amerika Latine, sekuestrohen 100 kg kokainë në Selanik, 7 në pranga Sekuestrohen 100 kg kokainë në Selanik, ndërsa në pranga janë vënë 7 persona. Protothrma.gr raporton se droga kishte ardhur në Selanik...

TE FUNDIT

Raporto