Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer nga agjentë të Policisë Kombëtare në provincën e Pamplona (Navarra) shërbeu për sekuestrimin e 115 kilogramëve heroinë brenda një kamioni,...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës në orët e fundit, njëri prej tyre aktiv dhe tjetri në proces ndërtimi, të vendosura në komunitetin Palermo të komunës...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë Policiia Kombëtare Kolumbiane dhe agjencia amerikane kane shkaterruar një organizatë kriminale të dedikuar për trafikun ndërkombëtar të kokainës dhe kane sekuestruar 740...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Venecia pasi është kapur me 1 kg drogë marijuanë dhe kokainë. Beretat jeshile të Venecias, gjatë një...

Qeni policor zbulon më shumë se 100 kilogramë fentanil

(Skenderbeu.info)-Qeni policor zbulon më shumë se 100 kilogramë fentanil Qeni policor 'Dark' shërbeu për të parandaluar hyrjen në tregjet klandestine të Shteteve të Bashkuara të një sasie të madhe fentanil në formën e pilulave nga...

Kapen 378 kilogramë drogë/ Arrestohen 11 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 378 kilogramë drogë/ Arrestohen 11 persona Autoritetet venezueliane arritën të kapnin më shumë se 378 kilogramë lëndë narkotike, pjesa më e madhe marijuanë (324 kilogramë) dhe pjesa tjetër e supozuar kokainë, në një procedurë...

Gjenden 2.6 ton kokainë në një depo nëntokësore në Ekuador

(Skenderbeu.info)-Gjenden 2.6 ton kokainë në një depo nëntokësore në Ekuador Agjentët e Policisë Kombëtare të Ekuadorit zbuluan 2.6 tonë kokainë në regjistrin e dy pronave në provincën e Los Rios.. Policia thekson se vendi ishte një...

Kapen dy narko barka me 4.5 ton hashash /Arrestohen 5 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen dy narko barka me 4.5 ton hashash Marina, Forcat Ajrore, Autoriteti Detar dhe Policia Gjyqësore e Portugalisë kryen një operacion të madh antidrogë në ujërat ndërkombëtare, në jug të Portugalisë, i cili rezultoi në...

Përgjimet/ “Një BMW e zezë…”, zbardhen bisedat mes dy trafikantëve shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Përgjimet/ “Një BMW e zezë…”, zbardhen bisedat mes dy trafikantëve shqiptarë Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me grupin e trafikantëve që ishte shënjestër e një operacioni të përbashkët mes Antimafias Italiane dhe...

Megaoperacioni i Antimafias Italiane dhe SPAK/ Arrestohen katër vëllezërit shqiptarë në Itali

(Skenderbeu.info)-Megaoperacioni i Antimafias Italiane dhe SPAK/ Arrestohen katër vëllezërit shqiptarë në Itali Në operacionin antidrogë që u finalizua i drejtësisë shqiptare me Antimafian Italiane, për të cilin Prokuroria e Posaçme lëshoi 21 urdhërarreste, ishin dhe...

Avioni i trafikantëve të drogës ndryshon rrugë dhe lëshon pako me hashash nga ajri

(Skenderbeu.info)-Avioni i trafikantëve të drogës ndryshon rrugë dhe lëshon pako me hashash nga ajri Dy avionë F-16 të Forcave Ajrore Portugeze u aktivizuan për shkak të pranisë në hapësirën ajrore të vendit fqinj të një...

Sekuestrohen 1.5 ton hashash në Spanjë

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 1.5 ton hashash në Spanjë Në orët e fundit, pjesëtarët e Shërbimit Detar të Guardias Civil, në bashkëpunim me agjentët tokësorë, kanë sekuestruar në zonat bregdetare dhe në ujërat pranë vijës jashtë bregdetit, toka...

Kapen 4.5 ton kokainë me destinacion Spanjën

(Skenderbeu.info)-Kapen 4.5 ton kokainë me destinacion Spanjën Në qershor 2020, Policia Kombëtare dhe Zëvendës Drejtoria e Mbikëqyrjes Doganore regjistroi dy anije me bagëti nga Amerika e Jugut. Një raport nga Administrata e Zbatimit të Drogës...

Tregtia e drogës me mënyra të sofistikuara, banda fliste me kode

(Skenderbeu.info)-Tregtia e drogës me mënyra të sofistikuara, banda fliste me kode Dhjetra biseda janë transkriptuar nga përgjimet e kryera mes anëtarëve të grupit kriminal, në kuadër të operacionit antidrogë mes Shqipërisë e Italisë gjatë hetimeve...

Shkatërrohet banda në Austri/ Arrestohen 5 shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Shkatërrohet banda në Austri/ Arrestohen 5 shqiptarë Policia austriake arrestoi 13 persona, gjatë një operacioni të zhvilluar në Tirol të Austrisë, ku mes tyre edhe 5 shqiptarë, të cilët merreshin me shitjen e lëndëve narkotike. Nga...

TE FUNDIT

Raporto