Moska: Mbështesim Serbinë dhe serbët e Kosovës

(Skenderbeu.info)-Moska: Mbështesim Serbinë dhe serbët e Kosovës Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Rusia e mbështet popullatën serbe në Kosovë dhe beson se të drejtat dhe interesat e saj duhet të mbrohen, raporton agjencia...

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se “po luajnë me zjarr”, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16. Ministri rus i Punëve...

Putini dëbon qindra gjermanë nga Rusia

(Skenderbeu.info)-Putini dëbon qindra gjermanë nga Rusia Në prill, Gjermania dëboi 34 nga 90 diplomatë rusë jashtë vendit, duke kamufluar agjentë të shërbimit sekret në shërbim të diktatorit të Kremlinit, Vladimir Putin (70). Ndërsa tani vjen hakmarrja. Disa...

Rusia sulmon një spital në Ukrainë, 1 i vdekur dhe 15 të plagosur

(Skenderbeu.info)-Rusia sulmon një spital në Ukrainë, 1 i vdekur dhe 15 të plagosur Të paktën një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur në një sulm me raketa në një spital në Dnipro,...

U pushtua nga Rusia, grupi mercenar ‘Wagner’ fillon të tërhiqet nga Bahmuti

(Skenderbeu.info)-U pushtua nga Rusia, grupi mercenar ‘Wagner’ fillon të tërhiqet nga Bahmuti Grupi mercenar rus Wagner ka filluar të tërheqë forcat e tij nga qyteti ukrainas Bahmut dhe t’ua dorëzojë pozicionet e tij trupave të...

Droga amerikane që kthen përdoruesit në ‘zombi’ mbërrin në Europë

(Skenderbeu.info)-Droga amerikane që kthen përdoruesit në 'zombi' mbërrin në Europë Xylazina, një drogë e re që i shndërron përdoruesit në “zombi” dhe ka efekte të rënies së lëkurës, ka mbërritur edhe në Evropë, pasi u...

Brazili shpall një emergjencë gjashtëmujore pas gjetjes së disa rasteve të gripit të shpendëve

(Skenderbeu.info)-Brazili shpall një emergjencë gjashtëmujore pas gjetjes së disa rasteve të gripit të shpendëve Brazili ka shpallur një emergjencë gjashtëmujore për shëndetin e kafshëve pasi u gjetën disa raste të gripit të shpendëve te shpendët...

‘Luanesha e ISIS-it’ – 21 vjeçarja nga Kosova dënohet me burg në Itali

(Skenderbeu.info)-‘Luanesha e ISIS-it’ – 21 vjeçarja nga Kosova dënohet me burg në Itali Bleona Tafallari me origjinë nga Kosova, është dënuar me 4 vjet burgim në Itali. Siç raporton gazeta italiane Il Giorno, 21-vjeçarja ishte pjesë...

“Nëse Rusia nuk ndalon, Perëndimi do rrënohet”, Zelensky e thekson

(Skenderbeu.info)-“Nëse Rusia nuk ndalon, Perëndimi do rrënohet”, Zelensky e thekson Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka mbajtur një fjalim në fund të samitit të G7 në Hiroshima të Japonisë, nga ku ka theksuar se qyteti i...

Disa vende në Europë shpallin emergjencën

(Skenderbeu.info)-Disa vende në Europë shpallin emergjencën Disa vende kanë shpallur emergjencën për shkak të motit në të gjithë Europë. Në Bosnje-Hercegovinë është shpallur gjendja e jashtëzakonshme pas shiut të rrëmbyeshëm dhe vërshimeve. Gjithashtu edhe Italia ka...

Protestuesit antiqeveritar rrahën nipin e Zonjës së Parë të Francës, reagon Macron

(Skenderbeu.info)-Protestuesit antiqeveritar rrahën nipin e Zonjës së Parë të Francës, reagon Macron Tetë persona u arrestuan pasi u rrah dje Jean-Baptiste Trogneux, nipi i Zonjës së Parë të Francës, Brigitte Macron. Ai u rrah në qytetin...

NATO në alarm, një objekt fluturues nga Bjellorisa ka hyrë në hapësirën ajrore polake

(Skenderbeu.info)-NATO në alarm, një objekt fluturues nga Bjellorisa ka hyrë në hapësirën ajrore polake Ministria e Mbrojtjes së Polonisë tha më 13 maj se ka detektuar një objekt në hapësirën e saj ajrore që kishte...

Francë, një vakt luksoz në buzë të hapësirës, prenotimi nis me 10,000 €

(Skenderbeu.info)-Francë, një vakt luksoz në buzë të hapësirës, prenotimi nis me 10,000 € Një vakt i nivelit Michelin në “skajet e hapësirës” do të mund të shijohet nga të interesuarit vitin e ardhshëm, nëse kompania...

OSBE: Qindra mijëra fëmijë të rrëmbyer nga Ukraina në Rusi

(Skenderbeu.info)-OSBE: Qindra mijëra fëmijë të rrëmbyer nga Ukraina në Rusi Sipas llogaritjeve të OSBE-së, nga viti 2015 me gjasë janë disa qindra mijëra fëmijë që janë rrëmbyer nga Ukraina e janë dërguar në Rusi. Që nga...

Ukraina nis valën e dronëve në Krime, i hap rrugën kundërofensivës tokësore

(Skenderbeu.info)-Ukraina nis valën e dronëve në Krime, i hap rrugën kundërofensivës tokësore Ukraina lëshoi ​​më shumë se 10 dronë gjatë natës në Gadishullin e Krimesë, duke përfshirë tre në portin e Sevastopolit, tha një zyrtar...

TE FUNDIT

Raporto