Rikthehet Covid-19 në Kinë, në qershor priten deri në 65 mln raste në javë

(Skenderbeu.info)-Rikthehet Covid-19 në Kinë, në qershor priten deri në 65 mln raste në javë Covid-19 është rikthyer në Kinë. Qeveria kineze ka ngritur alarmin për një valë të re të përhapjes së virusit që pritet...

OKB: Numër alarmant i fëmijëve të vrarë në Sudan

(Skenderbeu.info)-OKB: Numër alarmant i fëmijëve të vrarë në Sudan Kombet e Bashkuara paralajmëruan të premten se një numër i madh fëmijësh po vdesin në konfliktin e Sudanit, duke vënë në dukje raportet që tregojnë se...

Gratë afgane protestojnë kundër njohjes ndërkombëtare të qeverisë talebane

(Skenderbeu.info)-Gratë afgane protestojnë kundër njohjes ndërkombëtare të qeverisë talebane Gratë afgane protestuan në Kabul të shtunën për të nxitur vendet e huaja që të mos e njohin zyrtarisht qeverinë talebane përpara një samiti të Kombeve...

Pritej të ulej në Hënë, anija kozmike japoneze dështon në misionin e saj

(Skenderbeu.info)-Pritej të ulej në Hënë, anija kozmike japoneze dështon në misionin e saj Një kompani japoneze që shpreson të bëjë histori duke kryer uljen e parë private në Hënë thotë se misioni i saj ka...

Irani dënon shkrimtaren Iraee me shtatë vjet burg

(Skenderbeu.info)-Irani dënon shkrimtaren Iraee me shtatë vjet burg Golrokh Ebrahimi Iraee, një shkrimtare dhe aktiviste iraniane, u dënua me shtatë vjet burg, duke përfshirë edhe akuza për propagandë kundër sistemit. Iraee u arrestua për aktivitetet e...

Zjarr në një pallat në Dubai, 16 të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar

(Skenderbeu.info)-Zjarr në një pallat në Dubai, 16 të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar Një zjarr ka përfshirë një ndërtesë apartamentesh në Dubai, duke vrarë 16 persona dhe duke plagosur nëntë të tjerë, thanë...

Irani/Ndjek penalisht personat që inkurajojnë ato që të mos mbajnë hixhab

(Skenderbeu.info)-Irani/Ndjek penalisht personat që inkurajojnë ato që të mos mbajnë hixhab Irani nuk ndal gratë nga kufizimet themelore të tyre. Së fundmi ka vendosur se do të ndjekë penalisht personat që inkurajojnë gratë që të...

Tjetër vendim i ashpër nga talebanët për gratë afgane

(Skenderbeu.info)-Tjetër vendim i ashpër nga talebanët për gratë afgane Një tjetër vendim i ashpër është marrë nga autoritetet në Teheran, ku tashmë asnjë grua që është veshur pa hixhab nuk do të lejohet që të...

Jordania paralajmëron Izraelin: Do ketë pasoja katastrofike nëse ndërhyni sërish!

(Skenderbeu.info)-Jordania paralajmëron Izraelin: Do ketë pasoja katastrofike nëse ndërhyni sërish! Jordania ka paralajmëruar për “pasoja katastrofike” nëse forcat izraelite do të sulmonin përsëri xhaminë al-Aksa. Nëse policia izraelite, “sulmon përsëri besimtarët, në përpjekje për të zbrazur...

E çuditshme! Në këtë shtet aktualisht është viti 2015

(Skenderbeu.info)-E çuditshme! Në këtë shtet aktualisht është viti 2015 Shumë vende në mbarë botën përdorin një kalendar të përbashkët prej 28 deri në 31 ditë, me periudha 12-mujore. Koha ndahet në katër stinë dhe viti...

Pas një sulmi të madh me raketa, Izraeli godet Libanin dhe Gazën

(Skenderbeu.info)-Pas një sulmi të madh me raketa, Izraeli godet Libanin dhe Gazën Ushtria izraelite tha se ka goditur objektiva të lidhura me grupin militant palestinez, Hamas, brenda Libanit dhe në të gjithë Rripin e Gazës....

Forcat izraelite sulmojnë xhaminë al-Aksa në Jerusalem

(Skenderbeu.info)-Forcat izraelite sulmojnë xhaminë al-Aksa në Jerusalem Policia izraelite sulmoi xhaminë al-Aksa në qytetin e vjetër të Jerusalemit të mërkurën herët dhe arrestoi më shumë se 350 persona, vetëm disa ditë pasi një palestinez u...

Gratë iraniane arrestohen dhe sulmohen me kos,për mos veshjen e hixhabit

(Skenderbeu.info)-Gratë iraniane arrestohen dhe sulmohen me kos,për mos veshjen e hixhabit Dy gra janë arrestuar dhe janë sulmuar me sot në Iran, pasi kanë refuzuar të veshin hixhabin. Në një video e cila është bërë virale...

Ndarja e Afrikës në dy pjesë po krijon një oqean të ri?

(Skenderbeu.info)-Ndarja e Afrikës në dy pjesë po krijon një oqean të ri? Imazhet e reja tregojnë se sa i thellë mund të jetë dëmtimi pasi pjesë e Afrikës po shkëputet fizikisht dhe një oqean i...

Alarm në OKB: 2.5 ton material bërthamor në Libi janë zhdukur!

(Skenderbeu.info)-Alarm në OKB: 2.5 ton material bërthamor në Libi janë zhdukur! Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe - Rreth 2.5 ton uranium natyror i ruajtur në një zonë në Libinë e shkatërruar nga lufta janë zhdukur,...

TE FUNDIT

Raporto