Kryeministri kroat reagon pas deklaratës së presidentit Millanoviç: Kosova është shtet i pavarur e sovran

(Skenderbeu.info)-Kryeministri kroat reagon pas deklaratës së presidentit Millanoviç: Kosova është shtet i pavarur e sovran, s’e ka aneksuar askush Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç, i është kundërpërgjigjur presidentit kroat për deklaratën skandaloze se “perëndimi e...

Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

(Skenderbeu.info)-Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se Asociacioni i një grupi të ndarë nuk është një zhvillim pozitiv, duke theksuar se nuk...

Kosovë/Sekuestrohen mbi 100 kg marijuanë të fshehur në kamion

(Skenderbeu.info)-Kosovë/Sekuestrohen mbi 100 kg marijuanë të fshehur në kamion Policia e Kosovës njoftoi se ka sekuestruar 107 kilogramë substancë narkotike të dyshuar të llojit marijuanë. Sipas njoftimit, një kamion me targa të huaja, që drejtohej nga...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

(Skenderbeu.info)-SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë...

Eurodeputeti austriak: Serbia bllokon gjithmonë Kosovën, ka një atmosferë urrejtjeje

(Skenderbeu.info)-Eurodeputeti austriak: Serbia bllokon gjithmonë Kosovën, ka një atmosferë urrejtjeje “Europianët nuk janë në gjendje të ndihmojmë plotësisht veten, përsëri kemi nevojë për ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës”. Kështu është shprehur eurodeputeti Lukas Mandl...

Turqia paralajmëron per udhëtime në Europë pas protestave

(Skenderbeu.info)-Turqia paralajmëron per udhëtime në Europë pas protestave Pas protestave kundër Turqisë në Suedi, vjen një paralajmërim nga Ankaraja Turqia ka paralajmëruar qytetarët e saj që jetojnë ose planifikojnë të shkojnë në vendet evropiane, duke përmendur...

Bild: Serbia përballë ultimatumit/ BE ose Putinin!

(Skenderbeu.info)-Bild: Serbia përballë ultimatumit/ BE ose Putinin! Media prestigjioze gjermane, Bild, që ka analizuar propozimin europian, shtron pyetjen se “a është kjo pika e kthesës në konfliktin e Kosovës?”. Fokusin kryesor e ka përqendruar në...

Kurti: Ata që duan Asociacion duhet të argumentojnë arsyen

(Skenderbeu.info)-Kurti: Ata që duan Asociacion duhet të argumentojnë arsyen Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se beson se propozimi europian është bazë e mirë për marrëveshjen me Serbinë dhe se është i gatshëm të...

Kosova pa sistem të trungut familjar

(Skenderbeu.info)-Kosova pa sistem të trungut familjar Vetëm në Komunën e Prishtinës çdo vit bëhen mbi 5 mijë kërkesa për bartje të trashëgimisë. Por, përgjegjësinë për krijimin e një sistemi të mirëfilltë të të dhënave e mban...

​24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit

(Skenderbeu.info)-24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit Janë bërë 24 vjet nga masakra që u bë në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Vrau bashkëkombasin në Greqi/ Zbardhet dëshmia e shqiptarit

(Skenderbeu.info)-Vrau bashkëkombasin në Greqi/ Zbardhet dëshmia e shqiptarit 38-vjeçari shqiptar, i cili akuzohet për vrasje me paramendim, të 47-vjeçarit “Amerikan” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë ditën e sotme dëshminë para autoriteteve greke. “Amerikani”...

Analisti serb: Kosova është e pavarur me ose pa njohje zyrtare

(Skenderbeu.info)-Analisti serb: Kosova është e pavarur me ose pa njohje zyrtare Publicisti Zlatoje Martinov ka thënë se është e pabesueshme se si qeveria aktuale në Serbi të ketë manipuluar për më shumë se një dekadë...

Edhe Maqedonia e Veriut pas dronëve Bayraktar

(Skenderbeu.info)-Edhe Maqedonia e Veriut pas dronëve Bayraktar Mediat greke bëjnë të ditur se Maqedonia e Veriut po zhvillon një ide për blerjen e dronëve Bayraktar TB2 nga Turqia. Sipas mediave greke, Shkupi do të bisedojë me...

Turqi, babai mbyt tre fëmijët e tij, pastaj kryen vetëvrasje

(Skenderbeu.info)-Turqi, babai mbyt tre fëmijët e tij, pastaj kryen vetëvrasje Një turk dyshohet se ka vrarë tre fëmijët e tij dhe më pas veten në qytetin turk të Stambollit. Katër persona, duke përfshirë tre fëmijë, u...

Abazoviq: Mali i Zi duhet ta ketë një president të ri, pse mos te jetë një grua në këtë post

(Skenderbeu.info)-Abazoviq: Mali i Zi duhet ta ketë një president të ri, pse mos te jetë një grua në këtë post Kryeministri në mandatin teknik, Dritan Abazoviq tha sot se shpreson që Mali i Zi të...

TE FUNDIT

Raporto