fbpx

Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në Galicia

(Skenderbeu.info) Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në Galicia

Policia Kombëtare e Spanjës ka zhvilluar një operacion të titulluar ATIC me anë të cilit është kapur një organizatë kriminale me origjinë galike ecila merrej me shpërndarjen e sasive të mëdha të heroinës në Spanjë dhe Portugali. Zona veriperëndimore e Spanjës është një pikë kyçe për shpërndarjen e kësaj substance në shkallë të gjerë në Europën Jugperëndimore.

Në kuadër të operacionit ATIC, të kryer nga Grupi II i Udyco të Pontevedra, nën koordinimin dhe drejtimin e njësisë së antidrogë në Pontevedra është arrestuar një anëtar i kësaj bande nën akuzën e pjesamrrjes në grupe kriminale dhe në shpërndarjen e lëndëve narkotike. Kjo organizatë shpërndante të konsiderueshme të heroinës që vjen nga Afganistani dhe më pas e shpërndan në Galicia, Turqi dhe Holandë.

udyco2 Spanje Portugali
udyco2 Spanje Portugali

Në fillim të muajit mars të këtij viti, pjesëtarët e grupit antidrogë të Policisë Kombëtare kryen një operacion në bashkëpunim me Policinë Gjyqësore Portugeze, ku një person u kap në afërsi të Portos dhe iu sekuestruan 12 kilogramë heroine. Në vazhdim të hetimeve, anëtarët e Udyco të Pontevedra kryen edhe 7 arrestime të tjera dhe sekuestruan 12 kilogramë e gjysmë heroinë dhe rreth gjysmë kilogram kokainë.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el...

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave"...

Një rrjet droge bie ne pranga prane Marsejës

(skenderbeu.info)  -"Një rrjet droge bie ne pranga prane Marsejës"...

Zbulohen më të kërkuarit e Europës ka dhe shqiptare!

(skenderbeu.info)  "të kërkuarit e Europës" Rrjeti Europian i Ekipeve...

Venezuela rrëzon narkoaeroplanë dhe shkatërron terrenet me drogë

(skenderbeu.info) "Venezuela rrëzon narkoaeroplanë" Autoritetet e Gardës Kombëtare Bolivariane...

Ikin me vrap dhe lënë pas 4.3 tonë hashash në Ibiza

(skenderbeu.info)  -"4.3 tonë hashash në Ibiza" Agjentët e Gardës...

Gjermania ka konfiskuar ngarkesën më të madhe të metamfetaminës në historinë e saj

(skenderbeu.info)  "ngarkesën më të madhe të metamfetaminës" -Doganat gjermane...

1300kg hashash në dy ngarkesa në Almeria!

(skenderbeu.info)  -"1300kg hashash në Almeria" -Agjentë nga njësi të...
Raporto