Kapet një aeroplan i ngarkuar me kokainë që i përkiste “Joker”

(Skenderbeu.info)-Kapet një aeroplan i ngarkuar me kokainë që i përkiste “Joker”

Policia Federale e Brazilit, me mbështetjen e Forcave Ajrore Braziliane (FAB) dhe Policisë Ushtarake të Sao Paulos, sekuestroi një ngarkesë të madhe droge që u transportua në një avion të vogël mëngjesin e së mërkurës. Kokaina mbante ndër të tjera logon e antiheroit mitik ‘Joker’, duke treguar se do t’i përkiste organizatave të ndryshme kriminale.
Avioni po fluturonte mbi perëndim të shtetit të São Paulo, duke ardhur nga rajoni kufitar dhe që atëherë është shoqëruar nga një avion i Forcave Ajrore Braziliane, i cili urdhëroi pilotin të bënte një ulje të menjëhershme në një aeroport ose fushë ajrore në Rajon.
Kapet një aeroplan i ngarkuar me kokainë që i përkiste "Joker" .Kokaina mbante ndër të tjera logon e antiheroit mitik 'Joker'.
Kapet një aeroplan i ngarkuar me kokainë që i përkiste 8220Joker8221
Megjithatë, piloti nuk respektoi përcaktimin e Forcave Ajrore në lidhje me vendet e sigurta të përcaktuara, duke bërë një ulje të detyruar në zonën rurale të Santa Cruz do Rio Pardo (SP), duke dëmtuar avionin.
Kapet një aeroplan i ngarkuar me kokainë që i përkiste "Joker" .Kokaina mbante ndër të tjera logon e antiheroit mitik 'Joker'.
Kapet një aeroplan i ngarkuar me kokainë që i përkiste 8220Joker8221
Me mbështetjen e një helikopteri të Policisë Ushtarake, avioni, tashmë në terren, u lokalizua dhe brenda tij u gjet një sasi e madhe paste bazë kokaine. Piloti nuk u gjet në vendngjarje dhe kërkimet tokësore për vendndodhjen e tij vazhdojnë, me mbështetjen e Policisë Civile (Seksioni Urinhos/PS).
Sipas prefiksit, avioni kishte një certifikatë të skaduar të vlefshmërisë ajrore dhe u sekuestrua me drogën. Pronari i ngarkesës do të përgjigjet për krimin e trafikut të drogës.
Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto