(Skenderbeu.info)-Kapet kokainë brenda ngarkeses me gurë

Oficerët e Doganës dhe Mbrojtjes së Kufirit të SHBA (CBP) të caktuar në objektin e ngarkesave Tecate në San Diego, Kaliforni (Shtetet e Bashkuara) gjetën kokainë me vlerë më shumë se 4 milionë dollarë të fshehur brenda një ngarkese guri dekorativ.
Më 11 janar, rreth orës 22:23. m., oficerët e PKB-së takuan një shofer traktori-rimorkio 36-vjeçar me një ngarkesë të shfaqur si shkëmb dekorativ. Gjatë inspektimit, një oficer i BKP-së referoi shoferin së bashku me rimorkio e kamionit për ekzaminim të mëtejshëm.
Kapet kokainë brenda ngarkeses me gurë, me vlerë më shumë se 4 milionë dollarë të fshehur brenda një ngarkese guri dekorativ.
Oficerët zbuluan 57 pako me kokainë. Paketat e kokainës ishin fshehur brenda një materiali të ngjashëm me suva, i krijuar për t’u dukur si gurë. Oficerët e CBP nxorrën rreth 256 paund (rreth 120 kilogramë) kokainë me një vlerë të vlerësuar në rrugë prej rreth 4.1 milion dollarë.
Shoferi u arrestua për tentativë të dyshuar për kontrabandë droge. Oficerët e CBP e liruan shoferin, një shtetas meksikan, në paraburgim të Emigracionit dhe Zbatimit të Doganave të SHBA (ICE), Hetimet e Sigurisë Kombëtare (HSI) për disponim të mëtejshëm.
Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto