Kapet kokaine me vlerë 9 milionë dollarë në Paqësorin Kolumbian

(Skenderbeu.info)-Kapet kokaine me vlerë 9 milionë dollarë në Paqësorin Kolumbian

Një total prej 273 kilogramë kokainë u kapën nga njësitë e Marinës Kolumbiane gjatë zhvillimit të një operacioni ndalimi detar nga një anije që drejtohej nga tre shtetas kolumbianë, në kohën kur ata po lëviznin nëpër zonën rurale të Buenaventura-Valle del Cauca.

Forca Detare të Paqësorit identifikuan një skaf që lëvizte në mënyrë të dyshimtë nëpër sektorin La Barra. Anija u inspektua nga marinsat kolumbianë, të cilët treguan ndryshime në strukturën e saj. Përveç kësaj, ata nuk respektuan dokumentacionin dhe rregulloret e sigurisë për lundrimin e tyre.

Kapet kokaine me vlerë 9 milionë dollarë në Paqësorin Kolumbian. 273 kilogramë kokainë u kapën nga njësitë e Marinës Kolumbiane gjatë një operacioni
kokaine

Për sa më sipër, skafi u sekuestrua dhe u transferua në Stacionin e Rojës Bregdetare të Buenaventurës, ku u krye një verifikim i detajuar, duke konstatuar ekzistencën e një fundi të dyfishtë me droga të mundshme të paligjshme. Më pas, me praninë e zyrtarëve të Seksionit të Hetimit Gjyqësor të Policisë Kombëtare – SIJÍN, mjeti lundrues u hap, ku u gjetën 273 pako të fshehura të presuara, të cilat në momentin e kryerjes së Testit Paraprak të Miratuar të Identifikimit – IKSHP ndaj substancës rezultuan pozitive për hidroklorurin e kokainës me peshë 273 kilogramë.

Kapet kokaine me vlerë 9 milionë dollarë në Paqësorin Kolumbian. 273 kilogramë kokainë u kapën nga njësitë e Marinës Kolumbiane gjatë një operacioni
varka

Alkaloidi dhe motoranija u sekuestruan, ndërsa subjektet u kapën dhe u vunë në dispozicion të organeve kompetente.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto