Kapet çifti shqiptar me 9 kg heroinë, me foshnjen në makinë

(Skenderbeu.info)-Kapet çifti shqiptar me 9 kg heroinë, me foshnjen në makinë

 Policia italiane arrestoi një shqiptar njëzet e nëntë vjeçar, i cili jetonte me gruan dhe djalin 10 muajsh në provincën e Parmës.
Gjatë një patrullimi në kabinën e pagesës së Padova Ovest, hetuesit ndaluan një automjet “ Volkswagen Polo” të dyshuar me tri persona në bord. Një shqiptar 29-vjeçar në timon, gruan e tij 28 vjeçe ulur pranë tij në sediljen e pasagjerit dhe foshnjen e tyre dhjetëmuajshe.
Gjatë kontrolleve të para atë pasdite të 17 nëntorit, drejtuesi i mjetit është shfaqur menjëherë mjaft nervoz. Ai tha se ndodhej në Padova për të vizituar një të afërm dhe se në fakt jetonte me familjen në Bolonjë.
Gjatë kontrollit të Polo-s, oficerët identifikuan pajisje manuale të vendosura nën mbushjen e sediljeve të përparme. Brenda kishte tri pako heroinë të mbështjellë me çorape rreth një kilogram e gjysmë dhe 33 mijë euro.
Agjentët vendosën të thellojnë hetimet me një kontroll shtëpie.
Familja shqiptare, u konstatua se jetonte në Roccabianca në provincën e Parmës.
Gjatë kontrollit të shtëpisë dhe garazhit, policët gjetën dhe sekuestruan edhe 7 kilogramë e gjysmë të së njëjtës lëndë. Të ndara në blloqe që pasqyrojnë ato të gjetura në Polo.  Dhe materiale të tjera të dobishme për paketimin e drogës.
Kanë zbuluar gjithashtu 20 kilogramë lëndë narkotike. Si rrjedhim, Policia sekuestroi të gjithë materialin me interes hetimor. 29- vjeçari u arrestua për posedim droge për qëllime trafiku droge e për të njëjtin krim u akuzua edhe gruaja e tij. I dyshuari është dërguar në burgun e Rovigos në dispozicion të autoritetit gjyqësor.
Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Berisha

Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar

0
(Skenderbeu.info)-Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar Një incident...
Protestuesit me sloganet e para.

Protestuesit me sloganet e para

0
(Skenderbeu.info)-Protestuesit me sloganet e para Ka nisur grumbullimi i protestuesve në urën e madhe në...
Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet,...

Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El Salvadorin

(Skenderbeu.info)-Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El...

Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona Agjentët e Policisë...

Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)!

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)! Një operacion...

Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle Gjashtë anëtarë...

Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë Anëtarët...

Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë Guarda...

Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion Spanjën

(Skenderbeu.info)-Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion...
Raporto