(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

Guardia Civil dhe Agjencia e Taksave, në një operacion të përbashkët, kanë ndërhyrë në portin e Barcelonës 1340 kilogramë kokainë që ishte kamufluar në thasë me pluhur kakao në një ngarkesë nga Ekuadori.
Sekuestrimi ndodhi kur agjentët u morën në dijeni për ekzistencën e një organizate kriminale të dedikuar për futjen e kokainës të fshehur në kontejnerë mallrash në Spanjë përmes portit të Barcelonës duke përdorur metodën e “grepave të verbër”.
Kapet 13 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos nga Guardia Civil dhe Agjencia e Taksave në një operacion të përbashkët
guardia civil
Nga hetimet e kryera u mësua se një anije tregtare, e ardhur nga Guayaquil (Ekuador) me destinacion portin e Barcelonës, po transportonte kontejnerë që mund të përmbanin drogë të fshehur brenda. Pasi në Barcelonë, agjentët kontrolluan kontejnerët, malli i ligjshëm i të cilëve ishte pluhur kakao dhe zbuluan 1340 kg kokainë të fshehur brenda.
Hetimi është ende i hapur dhe vijon puna për gjetjen e personave përgjegjës si për dërgimin ashtu edhe për marrjen e drogës. Ndërhyrja është kryer nga pjesëtarë të Njësisë së Policisë Gjyqësore të Guardias Civil të Zonës së Katalonjës dhe Njësisë Operacionale Rajonale për Mbikëqyrjen Doganore të Barcelonës.
Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...
Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023,

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

0
(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia bën me dije se është...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

0
(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit Derisa kamionçina...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane,...

Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica...

Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë

(Skenderbeu.info)-Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë Policia...

Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion...

Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe trafikun e njerëzve në Europë

(Skenderbeu.info)-Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe...

Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës

(Skenderbeu.info)-Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës Autoritetet...

Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në miellin e sojës në drejtim të Antwerpen

(Skenderbeu.info)-Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në...
Raporto