Sekuestrohen pesë tonë drogë të fshehur nën shalqinj dhe pjepër

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen pesë tonë drogë të fshehur nën shalqinj dhe pjepër

Xhandarmëria Kombëtare e Argjentinës, në një operacion në të cilin qen të trajnuar për zbulimin e lëndëve narkotike morën pjesë në Oberá, jo shumë larg pellgut të lumit Paraná, sekuestroi gati pesë ton kokainë pas aksidentit të pësuar nga shoferi i kamionit që transportonte drogën.

Zyrtarët argjentinas që krijuan postblloqe të ndryshme vëzhguan se si një kamion Ford 7000 i kuq kishte përplasur një shtyllë dritash dhe ishte dëmtuar në anë të rrugës, në përpjekje për të gjetur zona pa praninë e personelit të uniformuar.

Sekuestrohen pesë tonë drogë të fshehur nën shalqinj dhe pjepër. pas aksidentit të pësuar nga shoferi i kamionit që transportonte drogën.
droga

Në vazhdim të kërkimit në pjesën e pasme të mjetit, u konstatuan prania e 253 pakove me pako të ngjashme me ato të transportit të drogës, të mbuluara me shalqinj dhe pjepër, të cilat përdoreshin për fshehjen e ngarkesës.

Përballë kësaj situate, mjeti është tërhequr në sediljen e Repartit, ku janë gjetur 5253 pako me lëndë bimore, e cila në testet e narkotestit në terren ka rezultuar pozitive për kanabis sativa me peshë totale 4768 kilogramë e 428 gram.

Sekuestrohen pesë tonë drogë të fshehur nën shalqinj dhe pjepër. pas aksidentit të pësuar nga shoferi i kamionit që transportonte drogën.
makina me droge
Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto